resim ile ilgili hikayeler

SPONSORLU 📌 Genç Buluşmalar sergisi Taksim Sanat’ta: İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ , Türkiye’nin dört bir yanındaki 20 üniversitenin güzel sanatlar fakültesinde okuyan lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin resim, heykel, seramik, fotoğraf, dokuma gibi farklı malzeme ve disiplinlerden oluşan 80’i aşkın eserinin yer aldığı Genç Buluşmalar sergisini, 21 Temmuz’a kadar Taksim Sanat’ta izleyicinin beğenisine sunuyor. Geçtiğimiz...Devamını Oku

14 Haz 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Marina Abramović: 'Beni akıl hastanesine yatırmak istediler'

Güzellik ve acı Marina Abramović'in evrenindeki iki kutup. Performans sanatçısı, Amsterdam'da açtığı retrospektif öncesi, Die Welt'ten Çiğdem Toprak'la konuştu ve kendisini neden feminist olarak görmediğini ve neden dünyadaki hiçbir şeyden korkmadığını anlattı—köpekbalıkları hariç.

25 May 2024

marina-abramovic-beni-akil-hastanesine-yatirmak-istediler-9a7
• Gana’da henüz yürümeye başlayan bir buçuk yaşındaki Ace-Liam Nana Sam Ankrah isimli çocuk, en genç ressam ünvanı ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Perspektif: Bu alanda rekorlar kitabına girebilmek için, bir sergide resim satabilmiş olmak ve satılan resmi yaptığını kanıtlamak gerekiyor. Ace-Liam ise Gana’daki ilk sergisinde 10 resim satmayı başardı.

24 May 2024

SoliSoli

HİKAYE

Bawer Doğanay

Mardin'in kadim topraklarından ve renklerin dilinden konuşan sanatçı, bu yıl Mardin Bienali'nde kırlangıçlarla zihnimize kazınıyor.

17 May 2024

bawer-doganay
Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Cumhuriyetin yetiştirdiği bir kadın ressam: Hale Asaf

Erken Cumhuriyet resim sanatının başarılı temsilcisi Hale Asaf'ın hayatını ve Türkiye sanat tarihindeki etkisini Prof. Dr. Nilüfer Öndin ile konuşuyoruz.

cumhuriyetin-yetistirdigi-bir-kadin-ressam-hale-asaf
Bugüne bırakılmış bir günce

Özlem Altunok, 24 Eylül'e kadar Arter'de görebileceğin "Bugün de Yaşıyorum"u yazdı.

11 Tem 2023

bugune-birakilmis-bir-gunce
Aposto AnkaraAposto Ankara

HİKAYE

Şehrin Sokaklarında: Atione

Her gün sokakta işlerine rastladığımız Atione ile duvar resimleri ve graffiti üzerine bir sohbet.

10 Tem 2023

sehrin-sokaklarinda-atione