aposto-logo
TR
TREN

Tokyo ile ilgili hikayeler

• ABD, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İngiltere ve Kanada’nın oluşturduğu G7 ülkelerinin dışişleri bakanları Tokyo’da bir araya geldi. Ortak açıklamada İsrail’in “uluslararası hukuk kapsamında” kendisini savunma hakkına sahip olduğu ifade edildi. "Gazze'de kötüleşen insani krize çözüm bulmak için acil eyleme geçilmesi gerektiğini vurguluyoruz” ifadelerinin yer aldığı ortak açıklamada insani ara ve insani koridorların desteklendiği vurgulandı. Bununla birlikte: Top...Devamını Oku

09 Kas 2023

• Çağdaş edebiyatın ustalarından Haruki Murakami ’nin mirası, şimdi 1975 yılında mezun olduğu Tokyo’daki Waseda Üniversitesi’nin kütüphanesinde. Detaylar: Ünlü mimar Kengo Kuma tarafından yapılan bina, yalnızca eserler için bir depo olarak değil, aynı zamanda edebiyat, müzik deneyimleri ve Murakami’nin tercih ettiği kahve karışımını sunan kafeyle dünya çapında yazarlar, okuyucular, öğrenciler ve müzisyenler için bir kültür merkezi olarak hizmet veriyor.

04 Kas 2023

Aposto SeyahatAposto Seyahat

HİKAYE

20 yıl sonra tekrar bir arada: Yamamoto ve Vadukul

Moda ve fotoğraf simdi de New York ve Paris’te ziyaretçileriyle buluşuyor.

Rana Mengü

·

16 Eki 2023

• Yamamoto ve Vadukul Tokyo , New York ve Paris’teki Yohji Yamamoto butiklerinde düzenlenen özel bir fotoğraf sergisi için 20 yılı aşkın bir süre sonra yeniden bir araya geldi. Detaylar: Y’s Max Vadukul, Paris 2023 başlığını taşıyan sergide, Y’nin Sonbahar/Kış 2023 koleksiyonunun Fransa’nın başkentinin 15. ve 16. bölgelerini birbirine bağlayan Bir-Hakeim Köprüsü’nde çekilen siyah-beyaz fotoğrafları yer alıyor.

14 Eki 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

🎹 Eşsiz ruh Ryuichi Sakamoto’nun veda performansı: Opus

Mart ayında aramızdan ayrılan Ryuichi Sakamoto’nun son performanslarından oluşan Opus filmi, 80. Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyeri yapacak.

03 Eyl 2023

DuendeDuende

HİKAYE

🎹 Eşsiz ruh Ryuichi Sakamoto’nun veda performansı: Opus

Mart ayında aramızdan ayrılan Ryuichi Sakamoto’nun son performanslarından oluşan Opus filmi, Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyeri yapacak.

31 Ağu 2023

AngstAngst

HİKAYE

Tokyo’da erken sıcak hava dalgası

Şehri etkisi altına alan sıcak hava, 2023 yazının “bunaltıcılık” seviyesi için bir öngörü sağlıyor.

19 May 2023

Aposto GünsonuAposto Günsonu

HİKAYE

Milyoner raporu

New York'un 340 bin milyonerle dünyada en çok milyonerin yaşadığı şehirler arasında ilk sırada olduğu listede, İstanbul 51. sırada yer aldı.

20 Nis 2023

RutaRuta

HİKAYE

🌸 Köşede Bir Yabancı

Japonya mükemmeliyetçiliği her konuda karşıma çıktıkça ağzım açık kalıyor. Kagura’dayım.

19 Nis 2023

🌸 Ueno Park: Tokyo’nun en güzel parklarından biri özellikle sakura zamanı bambaşka bir hal alıyor. İçindeki doğa tarihi müzesinin koleksiyonu muazzam. 🌃 Shibuya: Dünyanın en çok bilinen kavşağına sahip olmak dışında Tokyo’nun kalbi denebilir bu mahalle için. Gece kalabalık, gündüz kalabalık. Bitmeyen bir kontrollü kaos merkezi. Dükkânlara gir çık, her zevke göre bir eğlence var.

19 Nis 2023