Madrid ile ilgili hikayeler

Madrid'deki ana meydan | Ángela Ojeda Heyper • İspanya’nın başkenti Madrid , Avrupa’nın en önde gelen sürdürülebilir turizm destinasyonu seçildi. The Data Appeal Company’nin araştırmasında kültürel çevre, toplu taşıma kalitesi ve yeşil kentsel alanlar gibi faktörler dikkate alındı. Ayrıca: Yapılan araştırmalarda Madrid’in rakipleri arasında Paris, Viyana, Amsterdam, Roma, Dublin, Londra, Kopenhag ve Berlin bulunuyordu.

15 Haz 2024

S.Pellegrino & Acqua Panna sponsorluğunda hazırlanan The World’s 50 Best Restaurants listesinin 2024 seçkisi Las Vegas’ta düzenlenen törenle açıklandı. Listenin birincisi Barselona’da bulunan 3 MICHELIN yıldızlı Disfrutar oldu. Bir adım geriden: Listenin daha önce açıklanan 51-100 arası sıralamasında Türkiye’den Neolokal 91. sırada yer almıştı. Listeden ilk 10: Disfrutar, Barcelona Asador Etxebarri, Atxondo Table by Bruno Verjus, Paris Diverxo, Mad...Devamını Oku

12 Haz 2024

• İspanya , 1,13 milyar avroluk silah paketi kapsamında Ukrayna'ya 12 adet Patriot uçaksavar füzesi ve 19 adet ikinci el Alman yapımı Leopard 2A4 tankı ile anti-drone teçhizatı gibi İspanyol yapımı silahları gönderecek .

27 May 2024

• CHP lideri Özgür Özel'in öne çıkan açıklamaları: CHP lideri Özgür Özel, İspanya Sosyalist İşçi Partisi’nin ev sahipliğinde 24 Şubat'ta Madrid’de düzenlenen Sosyalist Enternasyonal Konsey Toplantısı'nda, Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcılığı görevine seçildi. CHP lideri, partisinin haftalık grup toplantısındaki konuşmasında TRT'ye tepki gösterdi. Özel şunları söyledi: "TRT, anayasal bir kurum. TRT Kanunu, Anayasa'ya dayanarak çıkarılmış. Anayasa diyor k...Devamını Oku

29 Şub 2024

• Time Out 'un Dünyanın En Güzel Şehirleri sıralamasında New York (ABD) ile Cape Town'ın (Güney Afrika) arkasından 3. olan Berlin (Almanya), Avrupa'nın en güzel şehri oldu. Dahası: Listenin 4. ve 5. sıralarında Londra ve Madrid var. 50 şehrin yer aldığı listeye Birleşik Krallık'tan 4 şehir girerken İstanbul 47. sırada yer bulabildi.

27 Oca 2024

• Madrid-Barajas havalimanının kapasitesinin genişleme projesiyle 90 milyon yolcuya çıkarak Avrupa'nın en büyüğü olacağı duyuruldu. Güncel durum: İspanya'nın en büyük havalimanı, yılda 350 binin üzerinde uçuşla 50 milyonun üzerinde yolcuyu ağırlıyor. Detaylar: 2031'de tamamlanması beklenen 2,4 milyar avroluk bütçeye sahip projenin 60 bin kişiye yeni iş imkanı yaratması bekleniyor.

23 Ara 2023

• TimeOut dergisi , Avrupa’da Noel dekorasyonlarını görmek için ziyaret edilmesi gereken 10 şehri açıkladı. Liste: Seçilen şehirler sırasıyla Londra, Barselona, Paris, Zürih, Lizbon, Budapeşte, Dublin, Edinburgh, Viyana ve Madrid olarak açıkladı. Öte yandan: TikTok’taki görüntülenme sayılarına göre en popüler dekorasyonlar arasında Londra ve Brüksel de bulunuyor.

25 Kas 2023

Beril'in eskiz defterinde: Madrid 06.07.2023: #1 SOLİ community: Bir arada yaz : Selanik'e, Madrid'e, Londra'ya, Cunda'ya ve yaza mektup, topluluk takvimi, San Marco'da bir turist güncesi ve arşivden çıkanlar. Tüm SOLİTAN'lara ithafen. "Mahalleli" olmak, kolektif projelerimizde rol oynamak, birlikte bir aradalıktan tasarlamak ve aramızda katılmak ister misin? Bu formu doldurman yeterli. Sıradaki mahalleli sensen birlikte üretmek üzere sana en kısa zamanda ula...Devamını Oku

24 Tem 2023

SoliSoli

HİKAYE

Yaza mektup

Madrid'den Cunda'ya , Cunda'dan Londra'ya, Londra'dan Selanik'e.

06 Tem 2023

yaza-mektup