aposto-logo
TR
TREN

Atina ile ilgili hikayeler

SOLİSOLİ

HİKAYE

Chris Kontos

Kennedy'nin editörü, fotoğrafçı ve yakında açılacak yeni şarap ve caz barı Kennedy Café'nin sahibi Chris Kontos'la tanışıyoruz.

01 Şub 2024

SOLİSOLİ

HİKAYE

Atina’da: Şehir merkeziyle Kypseli arasında

Chris Kontos ile insanlar ve mekanlar üzerinden bir diyalog ve mahalle notları.

01 Şub 2024

• 7 Ekim’de Hamas’ın İsrail’e düzenlediği saldırı ile başlayan ve İsrail’in Gazze’ye yönelik bombardımanı ile devam eden savaş, 100 günü geride bıraktı. Çatışmanın bölgeye yayılabileceği endişeleri artarken Hamas’a bağlı Sağlık Bakanlığı, Gazze'de can kaybının 23 bin 968’e yükseldiğini açıkladı. Saldırılara devam: Netanyahu, Cumartesi günü televizyondan yayınlanan basın toplantısında, İran ve müttefikleri Lübnan, Suriye, Irak ve Yemen’i kastederek, “Kimse bizi dur...Devamını Oku

15 Oca 2024

SOLİSOLİ

HİKAYE

Eftihia Stefanidi

Mona Athens ve House of Shila kurucusu Eftihia Stefanidi ile tanışıyoruz.

28 Ara 2023

SOLİSOLİ

HİKAYE

Eftihia Stefanidi ile Psirri’de

Psirri’de konumlanan galeri otel Mona, açıldığı günden bu yana Atina'nın hem yaratıcı topluluğunun hem de ziyaretçilerin buluştuğu merkez oldu. Peki ama nasıl? Ekonomik ve turistik anlamında canlanan şehirde bir otelin üstelenmesi gereken rolleri, bu süreçte mahallenin dönüşümünü Mona'nın kurucu ortağı ve kreatif direktörü Eftihia Stefanidi anlatıyor.

28 Ara 2023

• Cumhurbaşkanı Erdoğan , Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin (YDİK) 5'inci toplantısına katılmak için Atina'ya gitti. Bu Erdoğan'ın 6 yıl sonra ilk Atina ziyareti, YDİK'nin ise 7 yıl sonra ilk toplantısı oldu. Adalarda kapıda vize: Miçotakis, Yunanistan'ın Türk vatandaşlarına Doğu Ege'deki 10 adaya kapıda vize alma imkanı tanıyacağını söyledi.

13 Ara 2023

• Atina dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan , Kanada'nın Türkiye'nin almak istediği İHA-SİHA kameralarının satışı için İsveç'in üyeliğini şart koştuğunu, bu konuda ABD'nin de desteğini aldığını belirtti. Yanıt: Erdoğan, "Senin Kongren varsa, benim de Parlamentom var" diyerek F-16 satışı için ABD'nin Kongre onayını gerekçe gösterdiğini ifade etti ve İsveç'in üyeliği için gerekli onayı TBMM'nin vereceğini vurguladı.

11 Ara 2023

Miçotakis-Erdoğan | AA • Cumhurbaşkanı Erdoğan , Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin (YDİK) 5'inci toplantısına katılmak için Atina'ya gitti. Bu Erdoğan'ın 6 yıl sonra ilk Atina ziyareti, YDİK'nin ise 7 yıl sonra ilk toplantısı oldu. Program: Erdoğan önce Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu ile ardından Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile görüştü. Miçotakis ve Erdoğan görüşmelerinin ardından yaptıkları basın toplantısında ik...Devamını Oku

08 Ara 2023

SOLİSOLİ

HİKAYE

Miray Kaya

Miray'la kendine dair notlar, son zamanlarda aklına düşenler üzerinden tanışıyoruz.

01 Ara 2023

SOLİSOLİ

HİKAYE

Miray’ın Atina notları

Yaratıcı bir zihnin Atina ziyaretinden ardakalanlar: Biraz çıtır kalamar, birkaç sergi, antika vazolar, şehrin dönüşüme dair sorular.

01 Ara 2023