füze ile ilgili hikayeler

• İsrail güçlerinin Lübnan'ın Bekaa Vadisi'ne düzenlediği saldırıda Hizbullah'ın üst düzey bir yetkilisinin daha öldürüldüğü, Hizbullah'ın İsrail'in kuzeyine düzenlediği saldırıda ise bir İsraillinin ağır yaralandığı ve bölgede yangın çıktığı bildirildi. Dahası: İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Lübnan'ın güneyinden İsrail'in kuzeyindeki Aşağı Celil bölgesine yaklaşık 20 füze atıldığı ve bunlardan bir kısmının imha edildiği belirtildi.

08 Tem 2024

• Rusya’nın Cuma günü doğudaki Ukrayna'daki Donetsk'e düzenlediği füze saldırısı sebebiyle en az yedi sivilin hayatını kaybettiği, 20 kişinin yaralandığı öngörülüyor. Donetsk Valisi Vadym Filashkin, Rus bombardımanıyla bölgedeki evlerin, dükkanların ve devlet dairelerinin hasar aldığını belirtti.

06 Tem 2024

• Rusya-Ukrayna savaşında karşılıklı saldırılar devam ederken Kiev, Kırım'a füze saldırısı düzenledi. Saldırıda 2'si çocuk 3 kişi öldü, 100'den fazla kişi yaralandı. Rusya Savunma Bakanlığı, saldırının ABD yapımı ATACMS füzeleriyle yapıldığını duyurdu. Bir adım geriden: Rusya'nın 23 Haziran'da Ukrayna'nın ikinci büyük şehri Harkov'da bir apartmana düzenlediği saldırıda iki kişi ölmüş, 50'den fazla kişi yaralanmıştı.

24 Haz 2024

• ABD'nin Pasifik'teki 7. Filosu, ABD Donanması'na ait savaş gemisinin Tayvan Boğazı'ndan geçtiğini bildirdi. Açıklamada, geminin geçiş için Boğaz'a kıyısı olan ülkelerin hiçbirinin kara sularında olmayan bir koridoru kullandığı vurgulandı. Bununla birlikte: Tayvan Savunma Bakanlığı, geminin geçişini doğrulayarak Tayvan Boğazı'nın çevresindeki sularda ve hava sahasında durumun normal olduğunu belirtti. Öte yandan: Çinli yetkililer, ABD savaş gemisinin seyri bo...Devamını Oku

10 May 2024

• Rusya , Cumartesi günü Ukrayna'nın Harkov, Dnipro ve Odesa kentlerine saldırı düzenledi. Saldırılarda en az iki kişinin hayatını kaybettiği, bir gıda fabrikasının yandığı, altyapı, evler ve ticari yapıların da zarar gördüğü belirtildi. Açıklama: Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya'nın 8 farklı türde füze ve 70 güdümlü bomba kullandığını ifade etti.

08 May 2024

• Rusya , Cumartesi günü Ukrayna'nın Harkov, Dnipro ve Odesa kentlerine saldırı düzenledi. Saldırılarda en az iki kişinin hayatını kaybettiği, bir gıda fabrikasının yandığı, altyapı, evler ve ticari yapıların da zarar gördüğü belirtildi. Açıklama: Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya'nın 8 farklı türde füze ve 70 güdümlü bomba kullandığını ifade etti.

06 May 2024

• İran'a yönelik füze saldırısına ilişkin soruları yanıtlayan İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog , "Bence bunun muğlak kalması daha iyi olur" ifadelerini kullandı. Bir adım geriden: İran medyası, Cuma günü erken saatlerde İsfahan şehri yakınlarına yapılan hava saldırısının önlendiğini duyurmuştu. ABD medyası da İsrail'in İran'a misilleme saldırısı düzenlediğini bildirmişti. İsrail ise saldırıyı üstlenecek bir açıklamada bulunmamıştı.

23 Nis 2024

• Ukraynalı yetkililer , Rusya'nın Çernihiv'e füze saldırısı düzenlediğini ve en az 13 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Batılı ortaklarına kararlılık ve destek çağrısında bulunduğu açıklamasında "Eğer Ukrayna yeterli hava savunma ekipmanı almış olsa ve eğer dünyanın Rus terörüne karşı koyma kararlılığı yeterli olmuş olsa bu yaşanmazdı" ifadelerine yer verdi.

18 Nis 2024

• Salı günü Türkiye'ye gelerek Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüşen ABD'li Senatör Chris Murphy , Reuters'a verdiği röportajda iki ülke arasındaki ilişkileri değerlendirdi. Murphy, ABD ile Türkiye arasındaki ilişkilerde iki NATO müttefikinin yararlanabileceği önemli bir ivme olduğunu belirterek "İlişkilerde yeni, amaca yönelik, iyi bir duygu olduğunu görüyoruz. Görüşmelerimizde bunu çok fazla hissettik" dedi.

23 Şub 2024

WSJ • İsrail, Suriye'nin başkenti Şam'a füze saldırısı düzenledi. Saldırıda İran Devrim Muhafızları'nın 5 üyesinin öldüğü belirtildi. İran’daki yerel haber ajanslarına göre, 2 üst düzey İranlı askerî danışman hayatını kaybederken çok sayıda kişi de yaralandı. Açıklama: İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, saldırıyı "terör eylemi" olarak nitelendirerek "cevapsız kalmayacağını" bildirdi. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani "Uygun yer ve zamanda karşılı...Devamını Oku

22 Oca 2024