Donald Trump ile ilgili hikayeler

• ABD’de Teksas eyaletine bağlı Dallas şehrindeki Greenway Kilisesi kurucu papazı ve Donald Trump'ın eski ruhani danışmanı Robert Morris, 1980'lerde 12 yaşındaki bir kız çocuğuna yıllarca cinsel istismarda bulunduğunu itiraf etti. Ayrıntılar: Morris, "20'li yaşlarımın başındayken, kaldığım bir evde genç bir kadına uygunsuz cinsel davranışlarda bulundum. 1987 yılının Mart ayında bu durum gün ışığına çıkarıldı, itiraf edildi ve tövbe edildi. Kendimi Shady Grove Kili...Devamını Oku

18 Haz 2024

• ABD Başkanlık Seçimi yarışına aday olarak katılan eski ABD Başkanı Donald Trump, tüm Bitcoin’lerin (BTC) ABD’de üretilmesini istediğine işaret etti. Trump, konuya ilişkin açıklamasında ayrıca Bitcoin’in hükümet tarafından üretilecek olan bir merkez bankası dijital para birimine (CBDC) karşı ülkenin son savunma hattı olacağını dile getirdi.

14 Haz 2024

• Eski ABD Başkanı ve 2024 seçimlerinin Cumhuriyetçi adayı Donald Trump, başkanlığı döneminde ulusal güvenlik gerekçesiyle yasaklamaya çalıştığı sosyal medya platformu TikTok’a katıldı. Ne paylaştı? Takipçi sayısı 5 milyona yaklaşan Trump'ın ilk paylaşımı bu oldu.

04 Haz 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

10 maddede bu hafta

Bir çırpıda geçen haftanın öne çıkan gelişmeleri

01 Haz 2024

10-maddede-bu-hafta-26
• Eski ABD Başkanı Donald Trump, 5 Kasım’da hayata geçirilecek başkanlık seçimleri kapsamında yürüttüğü seçim kampanyası için kripto para bağışlarını kabul edeceğini açıkladı. Trump’ı destekleyen kişiler, Coinbase Commerce üzerinden kripto para bağışı yapabilecek. Bir adım geriden: ABD’de daha önce, başkanlık seçimlerine aday olarak katılan Francis Suarez, Robert F. Kennedy Jr. ve Vivek Ramaswamy de Bitcoin (BTC) ile kampanya bağışı toplayacağını açıklamıştı.

24 May 2024

• Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın yargılandığı "sus payı" davasında savcılık ve savunma tarafları ifadelerini bitirdiler. Jüri, gelecek hafta kapanış konuşmaları için tekrar toplanacak ve karar verme süreci başlayacak.

21 May 2024

SpektrumSpektrum

HİKAYE

ABD ve Avrupa Birliği'nde seçim senaryoları

ABD'de mevcut Başkan Joe Biden ile eski Başkan Donald Trump arasında geçmesi beklenen başkanlık yarışı ve AB Parlamentosu seçimlerinin sonuçları Batı'nın rotasını belirleyecek. Seçimler, Gazze çıkmazı ve yükselen sağın gölgesinde yapılacak.

21 May 2024

abd-ve-avrupa-birliginde-secim-senaryolari
• Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın yargılandığı "sus payı" davasında ifade veren Trump'ın eski avukatı Michael Cohen, Trump'ın olası bir siyasi krizin önüne geçmek için yapılan ödemeleri bizzat onayladığını söyledi.

14 May 2024

• ABD'de 5 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri için geri sayım sürerken Nebraska, Maryland ve Batı Virginia'da yapılan ön seçimlerde rakipsiz durumdaki Demokrat Joe Biden ile Cumhuriyetçi Donald Trump açık farkla kazandı.

13 May 2024

• Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın yargılandığı “sus payı” davasına bakan Yargıç Juan Merchan, Trump’a basına konuşarak yayın yasağını ihlal ettiği için 10. kez "mahkemeye itaatsizlik cezası" vereceğini söyledi. Merchan, başka ihlaller olması durumunda hapis cezası verilebileceğini de belirtti. Ayrıca: Trump’la ilişki yaşadığını ve 2016 başkanlık seçimleri öncesinde bu ilişki hakkında konuşmaması için kendisine "sus payı" ödendiğini iddia eden Stormy Daniels, bugün...Devamını Oku

08 May 2024