aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

protesto ile ilgili hikayeler

• YSK, 7’ye karşı 4 oy çokluğuyla, Van’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasının DEM Parti adayı Abdullah Zeydan’a verilmesine karar verdi .

04 Nis 2024

• Uluslararası Af Örgütü , her kesimden insanın taleplerini duyurmak için bir araya geldiği Taksim’de barışçıl toplanmaların yasaklanmasına dikkat çekmek ve daha önce barışçıl bir şekilde gerçekleştirilen protestoları hatırlatmak amacıyla hazırladığı Taksim Özgürlük Turu web sitesini yayına aldı. Detaylar: Siteyi ziyaret edenler, Taksim Meydanı’ndan Tünel Meydanı’na kadar uzanan alanda son 20 yılda gerçekleştirilen veya daha öncesinde başlayıp hâlâ devam eden belli ba...Devamını Oku

26 Ağu 2023

• Muğla'nın İkizköy Mahallesi'ne bağlı Akbelen mevkinde maden için istimlak edilen alandaki ormanda bir haftadır süren ağaç kesimi ve bu kesime karşı vatandaşların protestosu 9. gününde de sürdü. Ne oldu? Gazeteci Hakan Tosun, valiliğin 30 Temmuz’daki açıklamasına rağmen jandarmanın yeniden kesim için bir alanı kapattığını ve ardından kesimin başladığını söyledi. Getty Images Bununla birlikte: Muğla'da Yeniköy ve Kemerköy termik santralleri ile kömür mad...Devamını Oku

02 Ağu 2023

• İklim aktivisti Greta Thunberg, İsveç'te bir protesto sırasında "polisin olay yerini terk etme emirlerine uymayı reddettiği" için itaatsizlikle suçlandı. Temmuz ayı sonunda mahkemeye çağrılacak Thunberg’in para cezası alacağı değerlendiriliyor.

07 Tem 2023

• Fransa’da 17 yaşındaki Nahel M.'nin polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan ve 5 gün boyunca devam eden protestoların dün daha yavaş geçtiği ve daha az gözaltı yapıldığı aktarıldı. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un yine de İçişleri Bakanlığı’ndan sokaklardaki polis yoğunluğunun sürdürülmesini talep ettiği belirtildi.

05 Tem 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

‘Irkçılığa başkaldırı’: Fransa'da neler oluyor?

Fransa'nın başkenti Paris'te polisin dur ihtarına uymadığı gerekçesiyle bir gencin vurularak öldürülmesi üzerine başlayan protestolar büyüyor. Hükümete ve polise karşı ayaklanan halk, Nahel M. için adalet çağrısı yapıyor.

İlkim Emirler

·

04 Tem 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

10. yılında Gezi: “Karanlık gider, Gezi kalır”

Gezi Parkı'na inşaat makinalarının girmesini protesto etmek amacıyla başlayan ve Türkiye tarihinin en büyük kitlesel hareketlerinden biri hâline gelen Gezi Direnişi'nin üzerinden 10 yıl geçti.

Tanem Zaman

·

02 Haz 2023

Aposto GünsonuAposto Günsonu

HİKAYE

Gezi'nin 10. yılı

Gezi Parkı'na inşaat makinalarının girmesini protesto etmek amacıyla başlayıp Türkiye tarihinin en büyük kitlesel hareketlerinden biri hâline gelen Gezi Direnişi'nin üzerinden 10 yıl geçti.

Tanem Zaman

·

01 Haz 2023

İş dünyasını ve piyasaları şekillendiren trendlerin analizlerini yapan Pareto İçgörü , Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu'nun raporunu inceliyor. Türkiye 2022 yılında, çalışanlar için en kötü 10'uncu ülke oldu ❗ Türkiye ; grevlerin bastırılması, sendikacıların tutuklanması ve sistematik sendika yıkımı başlıklarıyla 10. sırada yer aldı. Türkiye özeti kısmında rapora konu olan başlıklar şu şekilde sıralanıyor : 1 Mayıs 2021'de İstanbul'da 212 gösterici, hük...Devamını Oku

07 May 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Gezi Parkı davası kararının birinci yılı

Gezi Parkı davasında Osman Kavala ve diğer 7 sanık hakkında verilen hapis cezalarının üstünden 1 yıl geçti. Kavala 2 bin 2, diğer sanıklar ise 365 gündür cezaevinde.

İlkim Emirler

·

26 Nis 2023