aposto-logo
TR
TREN

pizza ile ilgili hikayeler

• Türkiye'nin önde gelen çevrimiçi yemek sipariş uygulaması Yemeksepeti 'nin yayımladığı son verilere göre 2023 yılında Türkiye'de en çok sipariş edilen yemek tavuk döner oldu. Diğerleri: Yemeksepeti'nde en çok sipariş edilen 10 yemek arasında tavuk dönerin yanı sıra hamburger, lahmacun, pizza, çiğ köfte, tost, Adana kebap, tavuk tantuni, mercimek çorbası ve pide de yer alıyor.

06 Oca 2024

• Yemeksepeti , Türkiye için 2023 Pizza Raporu ’nu yayımladı. Pizza siparişleri 2023 yazında geçen yılın aynı dönemine kıyasla %26 artarken genel sıralamada kebap ve hamburgerin ardından 3. sırada yer aldı. Favoriler: 2023’ün en çok tercih edilen 10 pizzası karışık, pepperoni , sucuklu, peynirli, kavurmalı, tavuklu, kaburgalı, mantarlı, balıklı, sebzeli olarak sıralandı.

11 Kas 2023

ParetoPareto

HİKAYE

Müşteriler, yanıltıcı fast-food reklamlarına savaş açtı

Son iki yılda birçok ünlü fast-food zinciri; yanıltıcı reklam ve haksız kazanç sebebiyle dava edildi.

01 Eyl 2023

• Çevrimiçi pizza platformu Slice , pazarlama ekibi için tam zamanlı bir influencer arıyor. İş ilanında verilen bilgilere göre şirket 85 bin ila 110 bin dolar arasında bir maaş karşılığında sosyal medya hesaplarında şirketin yüzü olacak bir "pizza fenomeni" arıyor. Başarılı olan başvuru sahibi sosyal medya için video çekmek, düzenlemek ve görünmekle görevlendirilecek.

05 Ağu 2023

apéroapéro

HİKAYE

2 bin yıllık pizza şekli

Antik Pompeii harabeleri arasında pizzayı andıran çarpıcı bir natürmort fresk bulundu

09 Tem 2023

• Antik Pompeii harabeleri arasında pizzayı andıran çarpıcı bir natürmort fresk bulundu. 2 bin yıllık olduğu tahmin edilen antik resimdeki yemeğin iki temel pizza malzemesi domates ve mozzarelladan yoksun olduğu ve şüpheli bir şekilde ananasa benzer bir öğe içerdiği görülüyor. Yorumlar: Napoli'nin en eski pizzacılarından birinin sahibi olan Gino Sorbillo, Pompeii freskindeki görüntünün bir pizza olduğuna ikna olduğunu belirtti. Sorbillo, "Günümüzde pizzada meyve s...Devamını Oku

08 Tem 2023

1Kitap1Mekan1Kitap1Mekan

HİKAYE

Yeldeğirmeni'nde yeni keşifler

Biraz kitap, lezzetli bir pizza ve antikalar: Yeldeğirmeni'nde keşifler bizi bekliyor.

03 Haz 2023

• Youtuber Eric Decker ile iş birliği yapan Pizza Hut, dünyanın en büyük pizzasıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Yaklaşık 1300 metrekarelik pizza, Los Angeles Kongre Merkezi'nde hazırlandı. Parçalar hâlinde pişirilen pizzanın 68 bin dilime bölündüğü ve yemek dağıtan yardım kuruluşlarına bağışlanacağı ifade edildi.

28 Oca 2023

SOLİSOLİ

HİKAYE

Mahallede Bi' Tek: Moda

SOLİ community ile Moda'da bir "gün" buluştuk.

23 Oca 2023

SoliSoli

HİKAYE

TO HACKNEY WICK TUNES

Today, we are wandering the streets of Wick, where the communal life in the warehouses has shifted to galleries and bars that open their doors to Queens Yard. We are following the beats, the tunes and the melodies of the neigbourhood.

18 Ara 2022