aposto-logo
TR
TREN

Nvidia ile ilgili hikayeler

• SoftBank Group kurucusu Masayoshi Son'un AI için gerekli yarıiletken çiplerin üretiminde Nvidia ile rekabet edebilmek için toplam 100 milyar dolarlık bir yatırıma ihtiyaç duyduğu öğrenildi. Detaylar: Bloomberg , gereken yatırımın 30 milyar dolarının SoftBank'ten, 70 milyar dolarınınsa Körfez ülkelerinden gelmesinin beklendiğini paylaştı .

22 Şub 2024

• Finlandiya merkezli telekom ekipmanı üreticisi Nokia ile ABD merkezli çip üreticisi Nvidia'nın mobil ağlarda yapay zeka çözümleri geliştirmek için işbirliği yapacağı bildirildi. Detaylar: Nokia'dan yapılan açıklamada, şirketin yapay zekaya hazır radyo erişim ağı çözümlerinde Nvidia'nın ürettiği çipleri yazılımlarıyla birlikte kullanacağı belirtildi.

22 Şub 2024

• SoftBank Group kurucusu Masayoshi Son'un AI için gerekli yarıiletken çiplerin üretiminde Nvidia ile rekabet edebilmek için toplam 100 milyar dolarlık bir yatırıma ihtiyaç duyduğu öğrenildi. Detaylar: Bloomberg, gereken yatırımın 30 milyar dolarının SoftBank üzerinden, 70 milyar dolarının ise Körfez ülkelerinden gelmesinin beklendiğini paylaştı .

20 Şub 2024

• SoftBank Group kurucusu Masayoshi Son'un AI için gerekli yarı iletken çiplerin üretiminde Nvidia ile rekabet edebilmek için toplam 100 milyar dolarlık bir yatırıma ihtiyaç duyduğu öğrenildi. Detaylar: Bloomberg , gereken yatırımın 30 milyar dolarının SoftBank'ten, 70 milyar dolarınınsa Körfez ülkelerinden gelmesinin beklendiğini paylaştı .

20 Şub 2024

ParetoPareto

HİKAYE

Nvidia: Dünyanın dördüncü, ABD'nin üçüncü en değerli şirketi

California merkezli çip üreticisi Nvidia'nın hisseleri önceki hafta yaklaşık 1,83 trilyonluk piyasa değerine ulaştı.

19 Şub 2024

QuandoQuando

HİKAYE

Nvidia’nın kişisel yapay zeka asistanı ‘Chat with RTX’

Kullanıcının kişisel bilgisayarında lokal olarak çalışan model, RTX 30 veya 40 serisi bir grafik işlemciye ihtiyaç duyuyor.

16 Şub 2024

• Nvidia'nın yüksek maliyetli H100 ve A100 gibi yapay zeka çiplerini müşterilerinin taleplerine göre özelleştirebileceği bir proje üzerinde çalıştığı bildirildi. Şirket, sunacağı özelleştirilmiş çiplerle standart ürünlerine alternatif arayan müşterilerini kaybetmemeyi amaçlıyor. Neden önemli? Reuters'ta yer alan habere göre , hâlihazırda Broadcom ve Marvell'ın domine ettiği özelleştirilmiş çip pazarının 2024'te 30 milyar dolardan 40 milyar dolara büyümesi bekleniy...Devamını Oku

13 Şub 2024

• OpenAI CEO'su Sam Altman'ın , şirketin yapay zeka modellerini geliştirmekte ve eğitmekte ihtiyaç duyduğu yapay zeka çiplerini üretmesi için Tayvan merkezli TSMC başta olmak üzere bir grup çip üreticisi ile görüştüğü bildirildi. Dahası: Financial Times'ta yer alan habere göre Altman, şirketin Nvidia çiplerine bağımlılığını azaltmak için gereken yatırımın finansmanı için de Körfez ülkelerinden yatırımcılarla temas hâlinde.

23 Oca 2024

• Çin, ABD'nin ihracat yasaklarına rağmen Nvidia çipleri satın alıyor. Reuters'ın eriştiği açık ihale belgelerine göre Çin’deki askerî kurumlar, üniversiteler ve yapay zeka araştırma enstitüleri, ABD tarafından Çin’e satışı engellenen Nvidia çiplere ulaşmanın ve kullanmanın yolunu buluyor. Öte yandan : Nvidia, üçüncü taraflara yasa dışı bir şekilde yeniden satış yapıldığının tespit edilmesi durumunda derhal önlem alacağını belirtiyor.

16 Oca 2024

John Locher Öne çıkanlarıyla: CES 2024 CES 2024'te konuşulanları ve tanıtılanları mercek altına alıyoruz. İrem Denli Yıl boyunca pek çok teknoloji etkinliği düzenleniyor, ancak bu etkinliklerden neredeyse hiçbiri Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) kadar konuşulmuyor. İlk olarak 1967 yılında Chicago Music Show'un bir yan ürünü olarak ortaya çıkan ve 1978’den 1994’e kadar biri Las Vegas’ta, biri de Chicago’da olmak üzere yılda iki defa düzenlenen CES, 19...Devamını Oku

12 Oca 2024