aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Teksas ile ilgili hikayeler

• Teksas'ta bir çiftlikte bulunan ineklere kuş gribi (H5N1) bulaşmasının ardından ineklerin sütünü içen kediler de virüsün etkisiyle 4 gün içinde hayatlarını kaybetti . Virüs üzerine araştırma yapan veterinerler, H5N1'in memeli hayvanlar arasında bulaşıcı olabileceğini belgelediler.

07 May 2024

Tam güneş tutulmasının güzergahı | Kaynak: NASA • Güzergahına dün Meksika'dan başlayan 2024 Kuzey Amerika tam güneş tutulması , ABD'nin Teksas–New York hattı boyunca ilerleyerek Kanada'nın Newfoundland eyaletine kadar gözlendi. Türkiye'den izlenebilecek bir sonraki tam güneş tutulması ise 2060 yılında gerçekleşecek.

09 Nis 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

ABD’nin yeni başkanını yasadışı göçmenler mi belirleyecek?

Aralık ayında 300 binden fazla yasadışı göçmenin Meksika sınırını geçerek giriş yaptığı ABD'de Teksas Valisi Greg Abbott, Yüksek Mahkeme’nin kararını tanımayarak Ulusal Muhafızları sınıra sevk etti. ABD Senatosu partilerüstü bir sınır anlaşması üzerine çalışırken eski başkan Trump'ın Biden'ın seçim zaferini engellemek için müttefiklerine tasarıyı reddetmeleri yönünde baskı yaptığı konuşuluyor.

31 Oca 2024

apéroapéro

HİKAYE

PETA raporunun ardından süt tedariki askıda

Danone'nin Horizon Organic markası PETA raporunun ardından süt tedarikini askıya aldı. PETA, ABD Tarım Bakanlığı’nı soruşturma başlatmaya çağırdı.

29 Kas 2023

• ABD’de Teksas eyaleti , şirketlerin federal desteklerden yararlanabilmeleri için elektrikli araç şarj istasyonlarına Tesla’nın şarj teknolojisini dahil etmelerini gerektirecek planı onayladı. Neden önemli? Federal hükümetin fonladığı 5 milyar dolarlık programın en büyük alıcısı olan Teksas’ın kararı, diğer eyaletler tarafından yakından izleniyor. Karar, CEO Elon Musk’ın Tesla’nın teknolojisini ABD şarj standardı hâline getirme planları için önemli bir adım olarak ni...Devamını Oku

18 Ağu 2023

• Hazır Tiktok demişken, Teksas Eyaleti memurların Tiktok kullanımı yasaklamıştı. Yasağa karşı bir grup, yasağın ifade özgürlüğünü ihlal ettiği gerekçesiyle dava açmış .

24 Tem 2023

• Üyeleri arasında üniversite profesörlerinin de bulunduğu bir savunma grubu olan Bağımsız Teknoloji Araştırmaları Koalisyonu, TikTok'un kamu üniversitesi bilgisayar ve telefonlarında yasaklanması nedeniyle ABD'nin Teksas eyaletine dava açtı. TikTok'un yasaklanmasının öğretme ve araştırma yeteneklerini baltaladığının belirtildiği şikayette, yasağın akademik özgürlükleri ve anayasal hakları ihlal ettiği ifade edildi. Bu, TikTok'un yasaklanmasına karşı açılan üçüncü dava. ...Devamını Oku

17 Tem 2023

• Tesla , iki yıllık gecikmelerin ardından Teksas'taki fabrikasında ilk Cybertruck'ını ürettiğini duyurdu. CEO Elon Musk aracı 2019 yılında tanıtmış, lansmanın ertelenmesinin nedeni olarak tedarik zinciri sıkıntılarını göstermişti. Cybertruck, ABD pazarının en kârlı segmentinde, her ikisi de henüz sınırlı sayıda model piyasaya süren Ford ve Rivian’a ait elektrikli pikaplara rakip olacak.

17 Tem 2023

Aposto SeyahatAposto Seyahat

HİKAYE

San Fernando, Mexico City’de

Pedro Friedeberg, Ricardo Guevara ve Cruz Ortiz’in buluştuğu bir lobi ve daha fazlası.

Rana Mengü

·

06 Tem 2023

Deneysel Cuma: Balmorhea 2006 yılında Rob Lowe ve Michael Muller tarafından kurulan Teksaslı enstrümantal deneysel grup Balmorhea , uzunca bir aranın ardından Ankaralı hayranlarıyla yeniden buluşmak için gün saymaya başladı. Tarih: 7 Temmuz | Yer: CSO Ada Ana Salon Ne kaçırırsınız?: Post rock ve indie folk sevenlerin her zaman ilk sıralarında yer alan grubun Remembrance , Clear Language , Masollan gibi şarkılarıyla hayaller dünyasında yolculuk etmeyi. No...Devamını Oku

04 Haz 2023