aposto-logo
TR
TREN

Instagram ile ilgili hikayeler

Yayınlarımızdan gelişmeler, ürün güncellemeleri ve işbirliklerimiz gibi Aposto’dan haberleri her hafta bu kanaldan size ulaştırıyoruz. Aposto ekibi: Bilgi almanın yalın, kısa, öz, zihin açıcı, zenginleştirici ve keyifli olması gerektiği inancıyla internetteki içerik kalabalığına bir panzehir olarak kurulduk. Türkiye’de teknolojiden ve günümüz değerlerinden beslenen, dinamik ve yaratıcı bir medya şirketi inşa ediyoruz. Eğer siz de Pazarlama, Editoryal veya Ürün departma...Devamını Oku

02 Ara 2023

• Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın çatı şirketi Meta'ya , platformlarındaki içerikleri çocukların ilgisini çekecek biçimde düzenlediği gerekçesiyle ABD'nin 33 eyaletinde dava açıldı. Dava dosyasında, platformlardaki içeriklerin çocuk psikolojisi için zararlı olduğu belirtildi. Bununla birlikte: The Wall Street Journal tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Instagram'ın Reels hizmeti, genç ve ergenlik çağındaki influencer'ları takip eden yetişkin kullanıcılara "çocu...Devamını Oku

30 Kas 2023

• Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın çatı şirketi Meta'ya , platformlarındaki içerikleri çocukların ilgisini çekecek biçimde düzenlediği gerekçesiyle ABD'nin 33 eyaletinde dava açıldı. Dava dosyasında platformlardaki içeriklerin çocukları istismar ettiği ve çocuk psikolojisi için zararlı olduğu belirtildi.

28 Kas 2023

🐦 Son yaşananlardan sonra reklam gelirleri dibe vuran X/Twitter, CEO’nun oğlundan medet umacak noktaya gelmiş . 🇵🇱 Polonya’daki OKO Press’in en büyük gelir kaynaklarından birisi, ülkedeki vergi yasası sayesinde okurlarından aldıkları vergi bağışları . 💵 Bloomberg Media 500.000 aboneyi aşmış. Bunu başarmak için uyguladıkları taktikleri de burada anlatmışlar . 🇺🇾 Uruguay’ın yeni telif hakları yasası Spotify’ın normalden daha fazla müzik telifi ödemesine sebep olaca...Devamını Oku

26 Kas 2023

• Meta CEO'su Mark Zuckerberg , Facebook ve Instagram'a eklenecek yeni yapay zeka özelliklerini tanıttı. Şirketin görüntü oluşturmak için temel modeli olan Emu üzerine inşa edilen özelliklerden ilki "Emu Edit" kullanıcıların paylaştıkları görüntüler üzerinde "metin girdisine dayalı" bir şekilde düzenleme yapmalarını sağlarken ikinci özellik olan "Emu Video" da metin komutu ve referans görüntüler ile video oluşturulmasını mümkün kılacak.

21 Kas 2023

• Pew Araştırma Merkezi'nin anketine göre Amerikalıların %67'si gündemi takip etmek için haber sitelerini ve sosyal medyayı kullanıyor. Bunların %30'u haberleri Facebook'tan takip ederken, %26'sı YouTube'u, %16'sı Instagram'ı, %14'ü de TikTok'u tercih ediyor.

17 Kas 2023

• Instagram başkanı Adam Mosseri, çatı şirket Meta'nın X'e (eski ismiyle Twitter) rakip olarak geliştirdiği Threads hesaplarını silmenin veya devre dışı bırakmanın artık mümkün olduğunu duyurdu. Daha önce Threads hesabını silmenin ya da devre dışı bırakmanın tek yolu Instragram hesabını silmekti.

16 Kas 2023

• Meta , kullanıcıların Facebook ve Instagram'dan çıkış yapmadan Amazon'dan sipariş vermelerini mümkün kılan uygulama içi alışveriş özelliğini duyurdu. İlk olarak ABD'deki kullanıcılara sunulacak yeni özellik, Instagram ve Facebook profillerini Amazon hesapları ile bağlayan herkes tarafından kullanılabilecek.

16 Kas 2023

• Instagram Başkanı Adam Mosseri, çatı şirket Meta'nın X'e (eski ismiyle Twitter) rakip olarak geliştirdiği metin tabanlı sosyal ağ Threads'de hesapları silmenin veya devre dışı bırakmanın artık mümkün olduğunu duyurdu. Neden önemli? Daha önce Threads hesabını silmenin ya da devre dışı bırakmanın tek yolu Instragram hesabını silmekti.

15 Kas 2023

Dumanı üstünde bir kitap: " Çizgilerle Modern Türkiye'de Modern İç Mekan ", Umut Şumnu Bir yapay zeka adımı daha: " Instagram, kişiselleştirilebilir 'yapay zeka destekli sanal arkadaş' özelliği geliştiriyor ", Tuğçe İçözü ( Webrazzi ) Antıkabir'in az bilinen hikayesi: " EminBarın'ın harfleriyle Anıtkabir ", Özgün Türkeli ( Lavarla ) 1953-2015 yılları arası farklı dönemlere ait 400 üzeri arşiv materyali: " İlgi Adalan Arşivi " (Dijital) Türkçesiyle raflarda v...Devamını Oku

Seren Erciyas

·

13 Kas 2023