aposto-logo
TR
TREN

video ile ilgili hikayeler

• Hizmet sektörü odaklı video temelli iş bulma uygulaması CatchJobs , Friends & Family turunda 1 milyon dolar değerleme ile 82 bin dolar yatırım aldı. Detaylar: İş arayanların CatchJobs platformu içinde yer alan iş ilanlarına hazırladıkları video ile başvurmaları gerekiyor. Şirket bu yatırımla merkezini İngiltere'ye taşıyacak.

23 Şub 2024

• Tinder'a profil doğrulama geliyor . Buna göre kullanıcıların artık kimliklerinin fotoğraflarını ve video selfie’lerini ekleyerek mavi tik almaları mümkün olacak.

23 Şub 2024

• Tinder'a profil doğrulama geliyor. Buna göre kullanıcıların artık kimliklerinin fotoğraflarını ve video selfie’lerini ekleyerek mavi tik almaları mümkün olacak.

22 Şub 2024

Sora, Gemini ve Daha Fazlası Geçtiğimiz günlerde yapay zekâ camiasından bolca duyuru geldi. Bunlar arasında öne çıkanları burada derledim. Google geçen yıl içerisinde duyurduğu botu Bard’ın adını Gemini olarak değiştirdiğini ve bir asistan olarak kullanabileceğiniz uygulamasının Android için yayınlandığını duyurdu (iOS için Google uygulaması içinden kullanmak mümkün). İsim değişikliğinin yanı sıra Gemini, Bard’a göre bir güncelleme sayılabilir ancak onu öne çıkaran öze...Devamını Oku

18 Şub 2024

Sora'nın ürettiği bir Tokyo videosu | OpenAI • OpenAI , metin girdisinden aldığı komutları "çok sayıda karakter ve spesifik hareketler barındıran kompleks sahnelere" dönüştürebilen video üretici aracı Sora'yı tanıttı . Neden önemli? Şirket, yeni modelin nesnelerin fiziksel dünyada birbirine göre nasıl konumlandığını ve birbirleriyle ilişkilerini anlayabildiğini, ayrıca gerçekçi mimiklere sahip etkileyici karakterler üretebildiğini vurguluyor.

16 Şub 2024

• Macaristan merkezli yapay zeka video platformu Colossyan , Lakestar liderliğindeki Seri A yatırım turunda 22 milyon dolar yatırım aldı. Kurumsal eğitim ve oryantasyon süreçlerine odaklanan şirket, 70'in üzerinde dilde metinden video oluşturmaya imkan tanıyor .

13 Şub 2024

Medium’un Sakin Yükselişi 2024’e girdiğimizden bu yana medya sektöründeki kötü ekonomik gidişattan bol miktarda bahsettik. O tarafta değişen bir şey yok ama diğer yandan medya sektörü içerisinden başarı hikâyeleri de geliyor. Bunlardan birisi de uzun zamandır tanıdığımız yayın platformu Medium’dan geldi. Uzun bir aradan sonra Medium ilk kez bir yıla kârda girdi ve bunu koruyacak gibi görünüyor. Nasıl başardıkları sorusunun cevabı ise CEO Tony Stubblebine’in Semafor’a ...Devamını Oku

11 Şub 2024

Görsel: TechRadar • YouTube , Apple Vision Pro'ya özel bir uygulamanın "geliştirme takviminde yer almamakla birlikte" yol haritasında bulunduğunu duyurdu . Şirket, önceki açıklamasında AVP için uygulama desteği sunmayacağını belirtmişti. Bununla birlikte: YouTube mobil uygulamasına, video akışını kırmızı, mavi veya yeşil olmak üzere renk paletlerine göre filtreleyebilme özelliği geldi. Filtre şimdilik sınırlı sayıda kullanıcı için test aşamasında.

07 Şub 2024

• TikTok'un Birleşik Krallık'taki iOS beta sürümünde farkedilen bir özelliğe göre 30 dakikalık videoları test ettiği ortaya çıktı. Özellik, şirketin YouTube ile rekabetindeki yeni bir adım olarak değerlendirildi. Neden önemli? Platform en başta 15 saniye olan video uzunluğu sınırını önce 60 saniyeye yükseltmiş; ardından sırasıyla 3, 5 ve 10 dakikaya kadar çıkarmıştı. Uygulamada son aylarda 15 dakika limiti test ediliyordu.

26 Oca 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Calvin Klein, lastikli dona nasıl sınıf atlattı?

Sosyal medyayı kırılma noktasına getiren Jeremy Allen White’lı reklam kampanyası, markanın 1980’lere uzanan iç gıcıklayıcı pazarlama stratejilerinin devamı niteliğinde.