aposto-logo
TR
TREN

Disney ile ilgili hikayeler

• Walt Disney Co.'nun yönetim kurulundaki aktivist yatırımcılardan Blackwells Capital , şirkete inovasyondan sorumlu bir CTO (baş teknoloji yöneticisi) atanması için çağrıda bulundu. Blackwells, şirketin yapay zeka ve uzamsal bilişim (örn. VR teknolojileri) Ar-Ge'sine yeterince yatırım yapmadığını savundu. Neden önemli? Disney’nin teknolojiden sorumlu en üst rolleri şu anda "eğlence ve ESPN" ile "parklar ve deneyimler"den sorumlu iki yönetici arasında paylaştırılm...Devamını Oku

27 Şub 2024

• Disney+ , ABD'deki abonelerine gönderdiği bir e-postada, şifrelerini aynı evi paylaştıkları kişiler haricinde kimseyle paylaşmamaları yönünde kullanıcılarını uyardı. Şirket, benzer bir uyarıyı geçen sene de Kanada'daki abonelerine yapmıştı. Üzüm üzüme baka baka: Netflix de önce Kuzey Amerika'da denediği şifre paylaşımı engelini geçen yıl Temmuz ayında dünya geneline uygulamaya karar vermişti.

09 Şub 2024

• Disney iştiraki ESPN, Fox ve Warner Bros. Discovery'nin işbirliğine giderek sadece geleneksel TV'de yayınlanan spor müsabakalarını streaming 'e getirecek yeni bir ortak platform üzerine çalıştıkları duyuruldu . Detaylar: 2024-25 sezonundan itibaren hizmet vermesi beklenen ve henüz adı belli olmayan platform, Disney+, Hulu ve Max aboneleri tarafından mevcut üyelik paketlerine ek olarak satın alınabilecek.

08 Şub 2024

DuendeDuende

HİKAYE

Sinema ve moda gözlüğüyle: Cristóbal Balenciaga

Disney+’ta yayınlanan 6 bölümlük mini-dizi Cristóbal Balenciaga’yı bir sinema ve bir de moda yazarı gözüyle inceledik.

02 Şub 2024

DuendeDuende

HİKAYE

Kübra: Anlamak, inanmanın bahanesidir

Geçen ay Yağmur ve Durul Taylan’ın son dizisi "Kübra" Netflix’te yayımlandı. İkilinin sormaktan vazgeçmediği varoluşsal soruların yanında toplumsal eleştirileri de dizinin temel temasını belirliyor.

Akasha Coral

·

02 Şub 2024

• Elon Musk'ın sahibi olduğu elektrikli araç (EV) üreticisi Tesla'nın araçlarından Disney+ uygulamalarının kaldırıldığı bildirildi. Arka plan: Geçen ay aralarında Disney’in de olduğu 100'ü aşkın şirket, Musk'ın Yahudi karşıtı yorumlara destek verdiği gerekçesiyle X'te reklam vermeyi durdurmuş; bunun ardından Musk, özellikle Disney CEO'su Bob Iger'ı hedef göstererek bu şirketlere küfretmişti.

22 Ara 2023

1️⃣ Chicken Run: Dawn of the Nugget , çiftlikten kaçışlarıyla efsaneleşmiş ve sürüsüne bir adada huzurlu bir yuva kurmuş tavuk Ginger ve ekibinin tüm tavuk türünü tehdit eden yeni bir tehlikeyle karşılaşmasını konu alıyor. 15 Aralık’ta Netflix’te yayınlanacak animasyon, Chicken Run ’ın (2000, Peter Lord ve Nick Park) devam filmi niteliğinde. Fragman burada . 2️⃣ Percy Jackson and the Olympians , Yunan mitolojisini bir büyüme hikayesiyle harmanlayan Percy Jacks...Devamını Oku

19 Kas 2023

Türkiye’de Basın Özgürlüğü Raporu 2023 Yayınlandı

Neticede, “kutuplaşma aslında kendisini tamamlamış olduğu çünkü iki kutup da birbirini andıran bir yapıya büründü, birbirine benzedi.”

Ömer Faruk Şen

·

06 Kas 2023

Popular Science • Disney'in AR-GE departmanı Disney Engineering , Uluslararası Akıllı Robotlar ve Sistemler Konferansı'nda WALL-E evreninden fırlamış gibi duran yeni robotunu tanıttı. Büyük oranda 3D baskı kullanılarak üretilen robot, zorlu arazilerde rahatça gezip altından halı çekildiğinde dahi dengede kalabiliyor.

12 Eki 2023

• Disney'in AR-GE departmanı Disney Engineering , Uluslararası Akıllı Robotlar ve Sistemler Konferansı'nda WALL-E evreninden fırlamış gibi duran yeni robotunu tanıttı. Büyük oranda 3D baskı kullanılarak üretilen robot, zorlu arazilerde rahatça gezip altından halı çekildiğinde dahi dengede kalabiliyor.

11 Eki 2023