aposto-logo
TR
TREN

Android ile ilgili hikayeler

• Apple Music'in Android için yayınladığı beta sürümünde çalma listelerini aktarma hizmeti sunan SongShift'i desteklediği keşfedildi . Neden önemli? Özelliğin canlı sürümde de sunulması hâlinde Apple Music'i denemek isteyen kullanıcıların yıllardır diğer platformlarda oluşturdukları çalma listelerini buraya aktarmaları mümkün olabilecek.

23 Şub 2024

• Avrupa Komisyonu, 5 aylık bir soruşturmanın neticesinde Apple'a ait iMessage servisiyle Microsoft'un Bing arama motoru, Edge internet tarayıcısı ve Microsoft Advertising hizmetlerinin “eşik bekçisi” (gatekeeper) olarak sınıflandırılamayacağı sonucuna vararak yasadan muaf tutulacağını duyurdu. Neden önemli? Karar neticesinde Apple, iMessage'ı diğer geliştiricilerin mesajlaşma servisleriyle (örn. Whatsapp) ve diğer platformlarla (örn. Android) karşılıklı iş...Devamını Oku

14 Şub 2024

Google • Google , yapay zeka aracının adını resmen Gemini olarak güncelleyerek Bard ve Duet markalarını emekliye ayırdı. Detaylar: Şirket, Android için Gemini uygulamasını yayına aldı. Gemini'ın ücretsiz bir sürümü de bulunuyor. Aylık ücreti 720 lira olan Gemini Advanced'i denemek ilk iki ay ücretsiz.

09 Şub 2024

• Bir Android geliştiricisinin X’te yayımladığı belgelere göre Google, Bard yapay zeka (AI) aracının adını değiştirerek hâlihazırdaki AI modelinin de adı olan Gemini markasını kullanmaya hazırlanıyor. Dahası: Belgeye göre , şirketin Gemini Ultra 1.0 modelini kullanacak olan Gemini Advanced ürününün 7 Şubat'ta gelmesi ve Gemini için bir de mobil uygulamanın yayınlanması bekleniyor.

06 Şub 2024

• Bir Android geliştiricisinin X’te yayımladığı belgelere göre Google, Bard yapay zeka (AI) aracının adını değiştirerek hâlihazırdaki AI modelinin de adı olan Gemini markasını kullanmaya hazırlanıyor. Dahası: Belgeye göre , şirketin Gemini Ultra 1.0 modelini kullanacak olan Gemini Advanced ürününün 7 Şubat'ta gelmesi ve Gemini için bir de mobil uygulamanın yayımlanması bekleniyor.

05 Şub 2024

• Google'ın Android cihazlara kullanıcıların üçüncü parti uygulamalar kullanmadan pil sağlığına ilişkin detaylı verilere ulaşmasını sağlayacak yeni bir özellik getireceği bildirildi. Android 14 QPR2 Beta 2 güncellemesiyle geleceği tahmin edilen özellik ile Android kullanıcıları da iPhone kullanıcıları gibi pil performansını görebilecek.

26 Ara 2023

• Google , kısa süre önce tanıttığı GPT-4 rakibi yapay zeka modeli Gemini'ın gelişmiş ve ücretli versiyonu Gemini Pro'yu kullanıma sundu. Türkiye dahil 180'den fazla ülkede 38 dili destekleyen ve 32 bin bağlam penceresi sunan Gemini Pro'nun Yazılım Geliştirme Kiti ise Python, Android (Kotlin), Node.js, Swift ve JavaScript için destek sağlıyor. Bununla birlikte: Google'ın Pixel için " Pixie" isimli bir yapay zeka asistanı üzerinde çalıştığı bildirildi. Google ...Devamını Oku

19 Ara 2023

• Google, kısa süre önce tanıttığı GPT-4 rakibi yapay zeka modeli Gemini'ın gelişmiş ve ücretli versiyonu Gemini Pro'yu kullanıma sundu. Türkiye dahil 180'den fazla ülkede 38 dili destekleyen ve 32 bin bağlam penceresi sunan Gemini Pro'nun Yazılım Geliştirme Kiti ise Python, Android (Kotlin), Node.js, Swift ve JavaScript için destek sağlıyor. Bununla birlikte: Google'ın Türkiye’de satışı bulunmayan Pixel cihazları için " Pixie" isimli bir yapay zeka asistanı üze...Devamını Oku

18 Ara 2023

• Whatsapp , kullanıcıların fotoğraf ve videoları orijinal kalitede paylaşmasına olanak tanıyan yeni bir özelliği iOS için kullanıma sundu. Android için henüz test aşamasında olan özelliğin yayın tarihi şu anda belli değil. Nasıl çalışıyor? Özelliği kullanmak için gönderilecek medya dosyaları seçilirken ekranın üst köşesinde yer alan “HD” seçeneğini aktifleştirmek gerekiyor.

12 Ara 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Android kullanıcılarına erken deprem uyarısı

Android mobil işletim sistemine sahip telefon kullanıcıları, Marmara Denizi'nde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremden saniyeler önce bildirim aldı.

05 Ara 2023