aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

WhatsApp ile ilgili hikayeler

QuandoQuando

HİKAYE

Meta AI'ın sosyal medyaya girişi endişe yaratıyor

Meta, Perşembe günü yapay zeka robotu Meta AI'ın sosyal medya platformlarına geleceğini duyurdu. Fakat sohbet robotunun verdiği yanlış bilgilere dair örnekler endişelere neden oluyor.

20 Nis 2024

• WhatsApp, Birleşik Krallık ve Avrupa'daki kullanıcılar için yaş sınırını yeniden 16'dan 13'e indirdi .

16 Nis 2024

• Meta, ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından açılan antitröst davasının reddedilmesini istedi . Şirket, Instagram ve WhatsApp'ın devredilmesini savunan davayı reddetmesine neden olarak komisyonun platformların satılması durumunda kullanıcılara daha iyi bir hizmet sunulacağını kanıtlamamasını gösterdi. Dahası: Cuma günü mahkemeye ilettiği açıklamada Meta, iki platform için de milyarlarca dolar harcama yaparak bu başarıya eriştiğini savundu. Bu sebeple ş...Devamını Oku

09 Nis 2024

WhatsApp'ın Android telefonlara getirdiği yeni güncelleme: Öncesi ve Sonrası (Kaynak: The Verge) • WhatsApp, Android telefonlara getirdiği yeni güncellemeyle navigasyon çubuğunu ekranın üstünden altına taşıdı . Yeni güncellemeyle kullanıcılar, navigasyon çubuğundan sohbetlere, güncellemelere, topluluklara ve aramalara erişebilecek.

02 Nis 2024

• Meta CEO'su Mark Zuckerberg ile WhatsApp Başkanı Will Cathcart, kişisel WhatsApp kanallarından yaptıkları açıklamada kullanıcıların üç adede kadar mesajı WhatsApp sohbetlerinin başına sabitleyebileceklerini duyurdu . Yeni özellikle kullanıcılar; mesajlarını 24 saatlik, 7 günlük (varsayılan) veya 30 günlük periyotlar için sabitleyebilecek.

29 Mar 2024

• WhatsApp, kullanıcıların Meta AI ile yeni bir sohbet penceresi açmadan doğrudan arama kutusundan konuşabileceği yeni bir özellik üzerine çalışıyor.

26 Mar 2024

😁 Pegasus casus yazılımıyla tanıdığımız NSO Group, ABD’de mahkemenin aldığı kararla bu yazılımın kodlarını WhatsApp’a teslim etmek zorunda kaldı . 📈 Uzun süredir en çok indirilen uygulama listesinin zirvesinde yer alan TikTok’u deviren isim Instagram oldu . 🤦 Eski CNN spikeri Don Lemon’un X için hazırladığı talk show programı, ilk bölüm için Elon Musk ile yaptığı söyleşinin ardından yayınlanmadan iptal edildi . 📊 NYT, abonelik performanslarını değerlendirmek içi...Devamını Oku

17 Mar 2024

• WhatsApp'a bold , italik , üstü çizili gibi metin biçimlendirme seçeneklerine ek olarak, madde ve numaralı listeleme ile satır içi kod ve alıntı yapma seçenekleri de eklendi .

23 Şub 2024

• WhatsApp'ın AirDrop benzeri kullanıcılar arası doğrudan dosya transferine imkan tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalıştığı öğrenildi. WABetaInfo'da yer alan habere göre, özelliğin birbirine yakın mesafedeki kullanıcılar arasında hızlı dosya transferi için kullanılması bekleniyor.

24 Oca 2024

Meta Connect 2023: Meta'nın Eylül 2023'teki Connect etkinliğinde yaptığı yapay zeka duyuruları arasında LlaMA tarafından desteklenen kişisel yapay zeka asistanları öne çıktı. Kullanıcıları için soruları yanıtlayıp önerilerde bulunan bu akıllı asistan, Bing üzerinden gerçek zamanlı verilere erişebiliyor ve metin istemlerinden birkaç saniye içinde görüntüler oluşturabiliyor. Ünlüler ve yapay zeka: Şirket, etkinlikte Messenger ile Instagram'da kullanılabilen ve gerçek ünl...Devamını Oku

26 Ara 2023