Türk Telekom ile ilgili hikayeler

• Türk Telekom’un toptan internet tarifesine büyük zam geliyor. Zamlar, 1 Temmuz 2024’ten itibaren geçerli olacak. Ayrıntılar: En düşük taahhütsüz ve limitsiz internet paketi olan “12 Mbps’ye kadar” internet paketinin fiyatı 650 TL’den 755 TL’ye yükselecek. Taahhüdü devam eden kullanıcılar zamlardan etkilenmeyecek. Zamdan taahhütsüz müşteriler ve yeni üye olacak müşteriler etkilenecek.

10 Haz 2024

• Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanlığına Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. İsmail İlhan Hatipoğlu getirildi . Koltuğunu Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. İsmail İlhan Hatipoğlu’na devreden Dr. Ömer Fatih Sayan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı oldu.

06 Haz 2024

• Türk Telekom, Nokia ile işbirliği içinde yeni nesil “800GE” routing teknolojisini İstanbul ve Ankara arasında test etti. Test sayesinde Türkiye’de ilk kez uzun mesafede ve canlı trafik taşınarak 800 Gbps internet hızına ulaşıldı. Ek olarak: “800GE” sayesinde mevcut veri iletim teknolojisindeki hızın 2 katına çıkarıldığı ve %44’e varan enerji tasarrufu sağlandığı ifade edildi.

31 May 2024

• Türk Telekom , veri trafiğinde daha yüksek hız, kapasite ve güvenilirlik sağlayan yeni nesil 800GE teknolojisini uzun mesafede canlı trafik taşıyarak Türkiye’de deneyen ilk operatör oldu. İstanbul-Ankara arasında yapılan denemede 800 Gbps’lık bağlantı hızına ulaşıldı. Ayrıca: Nokia işbirliğiyle yapılan testte; mevcut veri iletim teknolojisinin 2 katı hızlara çıkıldı ve %44’e varan enerji tasarrufu ölçüldü.

30 May 2024

• Türk Telekom, Nokia ile işbirliği içinde yeni nesil “800GE” routing teknolojisini İstanbul ve Ankara arasında test etti. Test kapsamında Türkiye’de ilk kez uzun mesafede ve canlı trafik taşınarak 800 Gbps internet hızına ulaşıldı. Ek olarak: “800GE” sayesinde mevcut veri iletim teknolojilerinde sunulan hızın 2 katına çıkarıldığı ve %44’e varan enerji tasarrufu sağlandığı ifade edildi.

28 May 2024

• Türk Telekom , finans sektörü dışında Sürdürülebilir Eurobond ihraç eden ilk şirket oldu ve 500 milyon dolar kaynak sağladı. İhaleye, 177 kurumsal fondan ihraç büyüklüğünün yaklaşık 5 katı kadar talep geldi. Bir adım sonrası: Elde edilen fon, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği sağlayan projeler başta olmak üzere birçok yeşil projenin finansmanında kullanılacak.

16 May 2024

• İKSV tarafından düzenlenen 52. İstanbul Müzik Festivali , 21 Mayıs - 12 Haziran tarihleri arasında müzikseverlerle buluşacak. Bununla birlikte: 21 Mayıs Salı akşamı saat 20.00’de Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu’nda verilecek açılış konserinde, şef Cem Mansur yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, piyanist İlyun Bürkev’e eşlik edecek. Editörün notu: Mekanları, yıldızları ve kesişimleriyle dikkat çeken 52. İstanbul Müzik Festivali'nin ...Devamını Oku

16 May 2024

• İKSV tarafından düzenlenen 52. İstanbul Müzik Festivali , 21 Mayıs - 12 Haziran tarihleri arasında müzikseverlerle buluşacak. Bununla birlikte: 21 Mayıs Salı akşamı saat 20.00’de Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu’nda verilecek açılış konserinde, şef Cem Mansur yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, piyanist İlyun Bürkev’e eşlik edecek. Editörün notu: Mekanları, yıldızları ve kesişimleriyle dikkat çeken 52. İstanbul Müzik Festivali'ni...Devamını Oku

13 May 2024

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Eurobondlar ve Türkiye'nin CDS süreci: Bu hafta neler oldu?

Hem yurt dışında hem de yurt içindeki göstergelerimiz iyileşme sürecine girdi. Risk primimiz bu süreç içerisinde 800’lü seviyelerden 500 baz puan düşerek 300’ün altına geriledi. Hazine ve Maliye Bankanı Mehmet Şimşek ve TCMB Başkanı Fatih Karahan düzelen bu projeksiyonda yurt dışı yatırımcılar ile daha verimli toplantılar yapmaya başladı.

Eren Kuru

·

10 May 2024

eurobondlar-ve-turkiyenin-cds-sureci-bu-hafta-neler-oldu-96
• Türk Telekom , bugüne kadar yatırım yaptığı girişimlerin toplam değerinin 190 milyon dolara ulaştığını açıkladı. Şirket ayrıca, 2013 yılında kurduğu girişim hızlandırma programı PILOT aracılığıyla bugüne kadar 111 girişime 32 milyon lira nakit desteği sunduğuna işaret etti. Ayrıca: Türk Telekom, bu girişimlerin dünyaya açılarak 35 milyon doları aşan yatırım almasını sağladığının da altını çizdi.

01 May 2024