aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

fresk ile ilgili hikayeler

SoliSoli

HİKAYE

San Marco'da bir turist güncesi

Desired Landscape'in 3'üncü sayısındaki "Venice, I saw you now you can die." yazısına ithafen.

06 Tem 2023

Toplumsal Tarih 'te ise Emine Önel Kurt ve Zerrin İren Boynudelik sanat tarihinde balığın izini sürüyor: Balık, Rönesans’la birlikte Özgür Sanatlar’ın anası kabul edilen felsefe alegorisinin resimlenmesinde, sadece ayrıntılarda gizli olsa da bu alegoriyi temsil eden kadının giysilerinde görülür. Elbise üç renk olduğunda; en altta, etek kısımlarında toprağı simgeleyen çiçek, ortada suyu simgeleyen balık ve göğüs bölümünde havayı simgeleyen yıldız işlemeleri kumaşın üzeri...Devamını Oku

23 Nis 2023

Z Raporu: Yıldızlı Bir Hikâye/Rönesans Dönemi Çalışmaları

Belki de bu yıl en çok araştırdığım ve haliyle hakkında en çok yazdığım dönem Rönesans Dönemi’dir. Umarım sana da biraz olsun sevdirebilmiş ve bildiklerimi doğru bir şekilde aktarabilmişimdir.

07 Oca 2023

Tablonun Konusu

Rafael büyük bir dehaydı. Çalışmalarından bunu rahatlıkla anlayabiliyoruz.

12 Kas 2022

Neden Önemli?

Burada bahsettiğimden daha fazla figür var, ancak bunlar en ünlüleriydi. Ve yine de hepsinin kimi temsil ettiğinden emin olunamıyor çünkü Rafaello, sağ olsun, arkasında bu konuyla ilgili hiçbir ipucu bırakmadı.

12 Kas 2022

CNN • New York'ta milyarder Michael Steinhardt 'tan ele geçirilen yaklaşık 14 milyon dolar değerindeki düzinelerce eser İtalya'ya iade edildi. Geri gönderilen eserler arasında, genç Herkül'ü bir yılanı boğarken betimleyen 2000 yıllık bir fresk de bulunuyor.

23 Tem 2022

Ursula'nın Öyküsü

"Britanya'da.. Ursula adında bir kızı olan Hıristiyan bir kral vardı.

03 Nis 2022

Pompeii, İtalya

Antik çağlarda yemek üstüne

15 Ağu 2021

• Şehirlerden kültür sanat haberleri: Cáceres: Helga de Alvear Museum of Contemporary Art’ın, bu bahar İspanya'nın Cáceres şehrinde açılması planlanıyor. Girişleri ücretsiz olacak müzenin çağdaş görsel sanatların araştırılması, tanıtımı ve eğitimi için bir platform olması hedefliyor. Casa Grande binasının modern beyaz beton uzantısı olan yeni müze binası, Tuñón Arquitectos tarafından tasarlandı. Helga de Alvear Museum of Contemporary Art Kaynak: Dezeen Po...Devamını Oku

Elif Bayram

·

10 Mar 2021

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Ayasofya'nın yeniden cami oluşu

Danıştay'ın Ayasofya'yı müze yapan Bakanlar Kurulu kararını iptal etmesi, Dünya Kültür Mirası yapının yeniden cami olarak hizmet vermesinin önünü açtı.

Bartu Özden

·

10 Mar 2021