aposto-logo
TR
TREN

Bursa ile ilgili hikayeler

AngstAngst

HİKAYE

Bursa’nın en sıcak kasım ayı

Kuvvetli lodosun etkisiyle hava sıcaklıklarında önemli bir yükselme yaşandı.

11 Kas 2023

• Tarım işletmelerinin mahsüllerin korunmasına ilişkin yerinde kararlar vermesine yardımcı olan yerli girişim Görsentam , ilk yatırım turunda ŞirketOrtağım'dan 50 milyon lira yatırım aldı. Nedir? 2020 yılında Bursa Ulutel Teknopark'ta hayata geçirilen Görsentam, araziden elde ettiği verileri yapay zeka ile yorumlayarak hastalık ve zararlı etmenlere karşı çiftçiye akıllı danışmanlık sağlıyor. Çiftçiye hangi ilacın ne zaman kullanılması gerektiğine dair yardımcı olan gi...Devamını Oku

19 Eki 2023

• ABD'nin en büyük kripto para borsası Coinbase'i taklit eden uygulamalarla müşterileri 1,8 milyon dolar dolandıran 20 şüpheli ; Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Trabzon, Gaziantep, Antalya, Muğla, Konya ve Tekirdağ'da düzenlenen operasyonlarla gözaltına alındı. Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı, şüphelilere ilişkin soruşturma başlattı.

16 Eki 2023

• Bursa Nilüfer Kent Konseyi bünyesinde Gönüllü Fotoğrafçılık Grubu olarak etkinliklerini sürdüren Vizör grubu üyesi on altı fotoğrafçının, iki yıla yaklaşan süre boyunca fotoğrafçı-akademisyen Laleper Aytek’le birlikte yürüttükleri [yırtık] sergisi; 29 Ekim’e kadar Nazım Hikmet Kültür Evi , Yeraltı Galerisi'nde görülebilir.

07 Eki 2023

Laleper Aytek ve Vizör grubu 1. Kendine ait bir belirsizlik yaratmak için: Yırtık Nedir? Fotoğraf sergisi. 2009 yılından bu yana Bursa Nilüfer Kent Konseyi bünyesinde Gönüllü Fotoğrafçılık Grubu olarak fotoğraf etkinliklerini sürdüren Vizör grubu üyesi on altı fotoğrafçı, iki yıla yaklaşan süre boyunca fotoğrafçı-akademisyen Laleper Aytek’le birlikte yürüttükleri, [yırtık] projesi. Proje, bir yanıyla da Virgina Woolf’un “hiçbir şey sadece tek bir şey değ...Devamını Oku

05 Eki 2023

• Togg'un Bursa Gemlik'teki fabrikası Eylül ayında çift vardiyaya geçeceğini açıkladı. Açıklamalar: Normalde çift vardiyayı önümüzdeki yıl devreye almayı plandıklarını söyleyen Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, 12 günde 177 binden fazla sipariş almaları sebebiyle üretim artırımını bu yıla çektiklerini belirtti. Gelişmeler: Şimdiye kadar 2 bin otomobil teslimatı yapan şirket, yıl sonuna kadar 28 bin siparişe ulaşacak.

28 Ağu 2023

• Baydöner, Bursa İshakbey ve PidebyPide markalarını bünyesinde barındıran Baydöner Restoranları AŞ , “Borsada satış-sabit fiyatla talep toplama ve satış” yöntemiyle gerçekleşen halka arz sürecinde yerli ve yabancı yatırımcılardan talep gördü. Şirket, gerçekleştirilen gong töreninin ardından Borsa İstanbul’da “BYDNR” koduyla işlem görmeye başladı. Bununla birlikte: Kamuoyunda Midyeci Ahmet markasıyla bilinen Ahmet Çiçek, yayınladığı bir video ile şirketini Borsa İst...Devamını Oku

22 Ağu 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Asrın felaketinden 24 yıl sonra: Şimdi gelse hazır mıyız?

Türkiye'de "asrın felaketi" olarak anılan 17 Ağustos Depremi'nin üzerinden 24 yıl geçti. Henüz Şubat ayında ise Kahramanmaraş merkezli depremlerden 11 il etkilendi. "Büyük İstanbul" depremi şimdi gelse hazır mıyız?

17 Ağu 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Yasaklar zincirinde yeni halka: Nilüfer Müzik Festivali

Bu yıl yedincisi düzenlenmesi planlanan Nilüfer Müzik Festivali, Bursa Valiliğinin konaklama ve alkol satışının yasağının ardından iptal edildi.

13 Ağu 2023

• Bursa Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenecek Nilüfer Müzik Festivali, Valilik tarafından getirilen yasakların ardından iptal edildi.

11 Ağu 2023