aposto-logo
TR
TREN

Kocaeli ile ilgili hikayeler

• Yönetim yazılımı Apsiyon verilerine göre, 2023 yılında apartman aidatları yıllık bazda %97 artış gösterdi. Daire başı aidat ortalaması en yüksek il 2.607 lira ile Muğla oldu. Muğla’yı 2.483 lira ile İstanbul, 1.743 lira ile Ankara ve 1.512 lira ile İzmir izledi. En düşük aidat ortalamasına sahip il ise 228 lira ile Kırklareli oldu. Ek olarak: 2023’te taşınma oranının en yüksek olduğu iller sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Bursa oldu.

02 Şub 2024

T24 • Dün Kocaeli'de saat 15.00 sıralarında ABD merkezli bir firmanın fabrikasını basan kimliği belirsiz silahlı kişi, "İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla" fabrikadakileri rehin aldı. Fabrikanın bulunduğu caddede geçişler kapatılırken bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

02 Şub 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Bölgeler arası eşitsizlik: Beş şehir GSYH’nin yarısına sahip

Ülkenin ekonomik lokomotifi olan büyükşehirler ile diğer iller arasındaki uçurum açılmaya devam ediyor.

Emircan Yaman

·

05 Oca 2024

• DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan , partisinin MYK toplantısında alınan kararları ve Batı'da nerelerde aday göstereceklerini duyurdu. Doğan “Partimiz için seçimler bir yerel seçimden daha fazlası. Bizden zorla alınanları geri alacağız. Kayyum atanan belediyeleri geri alacağız” dedi. Detaylar: DEM Parti, Adana, Antalya, Mersin, İstanbul, Aydın, Konya, Kocaeli, İzmir, Manisa, Çanakkale ve Tekirdağ'ın bazı ilçe belediyelerinde aday çıkaracaklarını duyurdu.

20 Ara 2023

• DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan , partisinin dünkü MYK toplantısında alınan kararları ve Batı'da nerelerde aday göstereceklerini duyurdu. Doğan “Partimiz için seçimler bir yerel seçimden daha fazlası. Bizden zorla alınanları geri alacağız. Kayyum atanan belediyeleri geri alacağız” dedi. Detaylar: DEM Parti Adana, Antalya, Mersin, İstanbul, Aydın, Konya, Kocaeli, İzmir, Manisa, Çanakkale ve Tekirdağ'ın bazı ilçe belediyelerinde aday çıkaracaklarını duyurdu.

20 Ara 2023

• Önceki gün Meclis kürsüsünde yere yığılan Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'in yoğun bakımda yapay akciğer ve kalp cihazına bağlı olduğu ve hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi. Yapılan anjiyoda iki ana damarının tam tıkalı olduğu görülen 53 yaşındaki Bitmez, düştüğü sırada kafasını da mermer zemine çarpmıştı. Dahası: Bitmez'in kürsüde bayıldığı ana ilişkin Meclis tutanaklarında, AK Parti sıralarından “Allah’ın gazabı böyle olur işte!” şeklinde ses...Devamını Oku

14 Ara 2023

• Kasım ayında TOBB tarafından onaylanan sanayi kapasite raporu sayısı, yıllık bazda %4,9 artışla 4 bin 873 oldu. En çok kapasite raporu düzenlenen iller İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Konya ve Kocaeli oldu. Toplam çalışan sayısı da aynı dönemde %3,5 artışla 3 milyon 986 bin 827 olarak hesaplandı.

07 Ara 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Asrın felaketinden 24 yıl sonra: Şimdi gelse hazır mıyız?

Türkiye'de "asrın felaketi" olarak anılan 17 Ağustos Depremi'nin üzerinden 24 yıl geçti. Henüz Şubat ayında ise Kahramanmaraş merkezli depremlerden 11 il etkilendi. "Büyük İstanbul" depremi şimdi gelse hazır mıyız?

17 Ağu 2023

• Tasfiye kararı alan şirket sayısı , yılın ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre %16 artarken; yeni kurulan şirket sayısında ise %3,6 oranında azalma yaşandı. İllere göre dağılıma bakıldığında en çok tasfiye başvurusu İstanbul'dan gelirken, bunu sırasıyla Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli izledi.

10 Ağu 2023

• Türkiye’den 4 liman işletmesi , denizcilik sektörü için referans niteliği taşıyan “Lloyd's List” tarafından dünyanın en iyi 100 limanı arasında gösterildi. Konteyner elleçleme sayılarına göre yapılan 2022 yılı değerlendirmesinde Ambarlı limanı 74, Kocaeli limanı 89, Mersin limanı 92, Tekirdağ limanı ise 100’üncü sırada yer aldı. Bununla birlikte: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Bu başarı, Türkiye'nin deniz ticaretindeki gücünü ve limanlarının ulusla...Devamını Oku

31 Tem 2023