aposto-logo
TR
TREN

Met Gala ile ilgili hikayeler

Vogue • Daniel Riccardio'nun, Met Gala şıklığı bu hafta Formula 1'de konuşulan diğer bir detaydı. Riccardio'nun ilk Met Gala'sı takım elbise şıklığında ve risksiz. Tasarımcı Karl Lagerfeld'in Chanel'deki görev süresinden ilham alan bir takım elbise giyen pilotun galaya hazırlandığı anları buradan izleyebilirsiniz. O sırada Charles Leclerc düşürdüğü airpod'unu kurtarıyordu, Lewis Hamilton ise Miami'de basketbol oynuyordu.

04 May 2023

FanonFanon

HİKAYE

Met Gala 2023: Karl Lagerfeld'e saygı duruşu

Lagerfeld'in bir tasarımcı olarak saygı duruşunu hak edip etmediği durumu; gecede kuir temsili ve Paris'ten Met gecesinin gala gündemi.

03 May 2023

Show BusinessShow Business

HİKAYE

Moda ve Eğlence Sektörünün Birleşimi: Met Galası

Bu senenin Met Galası'nı da geride bırakmış bulunuyoruz. Geleneksel olarak her sene mayıs ayının ilk hafta sonu gerçekleşen bu etkinliğe bir de Show Business gözüyle bakalım.

04 May 2022

HİKAYE

Popülizm, Fraksiyonlar ve Kamusal Tartışma

Sağlıklı bir kamusal tartışmanın önündeki iki büyük tehlike.

11 Kas 2021

SpektrumSpektrum

HİKAYE

“Anti-kapitalist” kraliçe: Alexandria Ocasio-Cortez’in Met çıkışı

Alexandria Ocasio-Cortez'in Met Gala'daki sistem eleştirisi, modern devlet düzeninde yer bulan kapitalist gerçeklikleri sorgulatıyor.

Janset Atacan

·

17 Eyl 2021

Temsilciler Meclisi üyesi Alexandria Ocasio-Cortez, "zenginleri vergilendirin" mesajlı elbisesiyle. Nina Westervelt/The New York Times Bu yıl "Amerikan Bağımsızlığı" temasıyla düzenlenen Met Gala'dan öne çıkan fotoğraflar The New York Times galerisinde. AOC, biletlerinin en az 30 bin dolara mal olduğu söylenen Met Gala'ya ziyaretine gelecek eleştirilere yanıt için elbisenin ödünç alındığını, New York'taki yetkililerin Met Gala'ya düzenli olarak davet edild...Devamını Oku

15 Eyl 2021

1948 yılından bu yana Metropolitan Sanat Müzesi Kostüm Enstitüsü’ne kaynak toplamak için düzenlenen Met Gala, pandemi nedeniyle 2020 yılında gerçekleşemedi. Bir yandan Black Lives Matter protestoları, diğer yandan başkanlık seçimi ile 2020; ABD’nin sosyal ve politik meseleleri açısından da bir hayli yoğun geçti. Bu ve benzeri gelişmeler, elbette yaşamın farklı noktalara da izlerini bırakıyor. dadanizm , G eçmişe saygımızla dadanıyoruz: Met Gala güncele...Devamını Oku

24 Nis 2021

HİKAYE

Geçmişe saygımızla dadanıyoruz: Met Gala güncele nasıl adapte oluyor?

Her bahar, tüm moda camiasını etkisi altına alan ve popüler kültürü şöyle bir sallayan apayrı bir heyecan rüzgarı eser: Metropolitan Museum of Art’ta düzenlenen, kuşkusuz yılın en heyecan verici kırmızı halı anlarının yaşandığı Met Gala’dan bahsediyoruz.

18 Nis 2021