aposto-logo
TR
TREN

Samsung ile ilgili hikayeler

• Samsung Galaxy Ring'in Temmuz ayında tanıtılabileceği iddia edildi. Etnews'in haberine göre , uyku ve sağlık verilerini takip edecek, temassız ödeme fonksiyonu sunacak ve çeşitli cihazlar için uzaktan kumanda işlevi görecek akıllı yüzüğün 8 farklı parmak ölçüsü seçeneğiyle gelmesi bekleniyor.

23 Şub 2024

• 2023’te en çok satılan 10 akıllı telefon modeli listesinin ilk 7 sırasını Apple’ın ürettiği cihazlar oluşturdu . Listenin son 3 sırasında ise Samsung'un daha uygun fiyatlı modelleri yer aldı.

23 Şub 2024

• Güney Kore merkezli Rebellions , Rebel adını verdiği yapay zeka (AI) çipini geliştirmek üzere 90 milyon dolar hedefiyle başladığı Seri B turunda toplam 124 milyon dolar yatırım aldı. Girişim, yeni yatırımla birlikte ekibini genişletmeyi, Rebel çipini geliştirmeyi ve veri merkezi odaklı Atom çipinin seri üretimine başlamayı hedefliyor. Detaylar: Rebellions, büyük dil modellerinde (LLM) kullanılmak üzere geliştirdiği Rebel çipini geliştirmek için teknoloji devi ...Devamını Oku

06 Şub 2024

• 2015 yılında hakkında açılan davada, Samsung'un kurucusunun torunu olan Yönetim Kurulu Başkanı Jay Lee’nin beraatine karar verildi. Jay Lee, Samsung iştiraklerinin birleşmesi sırasında hisse senedi fiyatı manipülasyonu ve muhasebe sahtekarlığı yapmakla suçlanıyordu. Perspektif: Lee, birleşmede kişisel çıkarının olmadığını savunarak asla hissedarlara zarar vermeye çalışmadığını belirtmişti. Samsung hissedarlarının zarar gördüğünü iddia eden savcılık ise Lee'nin ...Devamını Oku

06 Şub 2024

• Samsung'un aynı zamanda kurucusunun da torunu olan Yönetim Kurulu Başkanı Jay Lee’nin 2015 yılında hakkında açılan davada beraatine karar verildi. Jay Lee, Samsung iştiraklerinin birleşmesi sırasında hisse senedi fiyatı manipülasyonu ve muhasebe sahtekarlığı yapmakla suçlanıyordu. Perspektif: Lee, birleşmede kişisel çıkarının olmadığını savunarak asla hissedarlara zarar vermeye çalışmadığını belirtmişti. Samsung hissedarlarının zarar gördüğünü iddia eden savcılık...Devamını Oku

06 Şub 2024

• Samsung , 12 yıldır taşıdığı "dünyanın en büyük telefon üreticisi" unvanını Apple'a kaptırdı. Uluslararası Veri Kurumu (IDC) verilerine göre Apple, 2023'te dünyadaki telefonların beşte birinden fazlasını üretti. Samsung'un üretimdeki payı ise %19,4 oldu. Dahası: Listede Samsung’u, OPPO ve Transsion takip ediyor.

19 Oca 2024

QuandoQuando

HİKAYE

Samsung’un kutusundan yapay zeka ve sürpriz yüzük çıktı

Samsung, 17 Ocak’taki Galaxy Unpacked 2024 etkinliğinde yapay zeka özellikleriyle donatılan yeni telefon serisi Galaxy S24’ü tanıttı. Ayrıca Samsung’un kutusundan sürpriz bir akıllı yüzük de çıktı. Teknoloji devinin yeni serisinin neler vadettiğine ve “Galaxy Ring” sürprizinin detaylarına yakından bakıyoruz.

19 Oca 2024

• Instagram ve Snapchat, Galaxy S24 serisindeki kameraların tüm özelliklerinden faydalanabilmek için Samsung ile işbirliğine gitti. Buna göre Super HDR, geliştirilmiş gece fotoğrafçılığı modu ve video stabilizasyonu gibi özelliklere uygulama içi kameralardan da erişilebilecek.

19 Oca 2024

• Samsung , 12 yıldır taşıdığı "dünyanın en büyük telefon üreticisi" unvanını Apple'a kaptırdı. Uluslararası Veri Kurumu (IDC) verilerine göre Apple, 2023'te dünyadaki telefonların beşte birinden fazlasını üretti. Samsung'un üretimdeki payı ise %19,4 oldu. Listede Samsung’u, OPPO ve Transsion takip ediyor.

18 Oca 2024

• Samsung , dün düzenlenen Galaxy Unpacked etkinliği ile Galaxy S24 serisini tanıttı. 13 dilde gerçek zamanlı çeviri desteği, sesi metne çevirme ve görsel düzenleme gibi yapay zeka destekli çeşitli özelliklerle donatılan Galaxy S24 serisinde "Chat Assist" isimli bir sohbet asistanı da bulunacak. Fiyat etiketi : Serinin en uygun fiyatlı üyesi Galaxy S24'ün fiyatı 128 GB'lık versiyon için 39 bin 999 lira olurken en pahalı üyesi de 80 bin 999 liralık fiyat etiketi ile 1...Devamını Oku

18 Oca 2024