akıllı telefon ile ilgili hikayeler

• Türkiye'de üretim üssü bulunan Vivo Türkiye, Gebze'deki fabrikasında kapasite artışına gidiyor. Açıklama: Vivo TR. Pazarlama Müdürü Selin Dayıoğlu Kıran, Türkiye’de 20 milyon dolarla Gebze’de üretim tesisi kuran markanın bu yıl, yeni akıllı telefon üretim bandı açarak kapasitesini artırmayı planladığını açıkladı. Hatırlatma: Türkiye’de akıllı telefon pazarı ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre %8,8 artarak, dünya ortalaması olan %7,8’in üzerinde büyüdü...Devamını Oku

20 May 2024

• Counterpoint Research verileri, yılın ilk çeyreğinde ABD’deki akıllı telefon satışlarında bir önceki yılın aynı dönemine göre düşüş yaşandığına işaret etti. Akıllı telefon pazarı, satışlarda dünyanın geri kalanında iyi bir performans sergilemiş olsa da ABD ve Japonya, satışlarda markalar için ciddi bir hayal kırıklığı yarattı. Bununla birlikte: ABD’de Apple da dahil neredeyse tüm akıllı telefon üreticileri, yılın ilk çeyreğinde satışlarında düşüş yaşadı. Sev...Devamını Oku

14 May 2024

Quando AIQuando AI

HİKAYE

Apple, sorunlarına çözümü yapay zekada arıyor

Apple CEO'su Tim Cook, Perşembe günü yaptığı açıklamada şirketin tamamen yapay zekaya odaklandığını doğruladı. Etkisini kaybeden iPhone'lar, Çin pazarındaki rekabet ve Batı'nın antitröst yasaları Apple'ın rüzgarını keserken şirket, çözümü AI'da arıyor.

05 May 2024

apple-sorunlarina-cozumu-yapay-zekada-ariyor
• Çin merkezli Huawei, net kazancının Mart çeyreğinde %564 yükseldiğini açıkladı . Şirketin akıllı telefon sevkiyatı yılın ilk çeyreğinde %70 artarken Apple'ın Çin'deki satışları %19 düşüş yaşadı.

01 May 2024

• Counterpoint Research verilerine göre Apple'ın Çin'deki akıllı telefon pazar payı, 2023'ün ilk çeyreğinde %19,7 iken 2024'ün ilk üç ayında %15,7'ye geriledi. Huawei'nin payı ise aynı dönemde %9,3'ten %15,5'e yükseldi.

24 Nis 2024

Kaynak: The Verge • Humane AI Pin, 699 dolar satış ve 24 dolar aylık abonelik fiyatıyla akıllı telefonlara giyilebilir bir alternatif olarak Mart 2024'te piyasaya sunulmuştu . OpenAI ChatGPT 4.0 ve Google Gemini gibi AI modellerinden güç alan Humane AI Pin, ekran gerektirmeden sesli komutlarla kullanıcıların isteklerini yerine getirebiliyor. Yorumlar: Her ne kadar Humane AI Pin, akıllı telefon sektörüne yeni bir soluk getirmiş olsa da cihazın yorumları pek d...Devamını Oku

16 Nis 2024

• IDC araştırma şirketinin Cumartesi günü yayımladığı verilere göre Apple'ın 2024'ün ilk yarısında yaptığı akıllı telefon sevkiyatları %10 düştü. Bu düşüşün nedeni olarak ise Android akıllı telefon üreticilerinin rekabeti artırması gösteriliyor. Dahası: Güney Kore markası Samsung, akıllı telefon üretiminde Apple'ı geçerek 1. sıraya yükseldi.

16 Nis 2024

• Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi'nin hisseleri, ilk elektrikli otomobili SU7'yi piyasaya sürmesinin ardından ilk işlem gününde %16'ya kadar yükseldi ve Ocak 2022'den bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı.

09 Nis 2024

• Xiaomi, yeni elektrikli aracının (EV) teslimatına Çin'de başlayacak . Çin'in en büyük 5. akıllı telefon üreticisi konumundaki şirket, sedan modeli Speed Ultra 7'nin (SU7) siparişlerini almaya başladı. İlk olarak geçen yıl Aralık ayında tanıtılan aracın resmî lansmanı ise 28 Mart'ta yapılacak.

15 Mar 2024

QuandoQuando

HİKAYE

Apple’ın elektrikli aracı balkabağına mı dönüştü?

Apple'ın tam otonom sürüşe sahip olması hedeflenen elektrikli araç (EV) projesinin 2026'dan 2028'e ertelendiği; daha önce 5. seviyeden 4. seviyeye indirilen otonom sürüş hedefinin de "2. seviye ve üzeri" olarak güncellendiği bildirildi.

26 Oca 2024

applein-elektrikli-araci-balkabagina-mi-donustu