aposto-logo
TR
TREN

Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili hikayeler

• CHP ve TİP , 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde işbirliğine dönük çalışma grubu oluşturdu. İki parti, seçim işbirliği kapsamında muhalefetin, özellikle de sol muhalefet partilerinin birbirlerine karşı “kaybettirmeme taktiği” izlemesi konusunda görüş birliğine vardı.

31 Oca 2024

• İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun "Ataşehir'de kendisiyle ilerlemek istemediğini" belirten İstanbul Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP'den istifa etti. İlgezdi, "İmamoğlu kararını ilettiğinde Parti Meclisi henüz toplanmamıştı. Cumhuriyet Halk Partisi'ne yıllarını veren yol arkadaşlarımın hakkını korumak ve partimin kurumsal kimliğine sahip çıkmak için istifa ettim" açıklamasında bulundu.

31 Oca 2024

• İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun "Ataşehir'de kendisiyle ilerlemek istemediğini" ifade eden İstanbul Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP'den istifa etti. Açıklamalar: İlgezdi, "İmamoğlu kararını ilettiğinde Parti Meclisi henüz toplanmamıştı. Cumhuriyet Halk Partisi'ne yıllarını veren yol arkadaşlarımın hakkını korumak ve partimin kurumsal kimliğine sahip çıkmak için istifa ettim" açıklamasında bulundu.

30 Oca 2024

• Mısır'da seçmenler Pazar günü yeni cumhurbaşkanını seçmek üzere sandık başına gitti. Oy verme işlemi dün akşam sona erdi ve sayım başladı. Seçim sonuçlarının 18 Aralık'ta açıklanması ve Resmî Gazete'de yayımlanması bekleniyor. Kimler yarıştı? Seçim yarışında, Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’nin yanı sıra Mısır Sosyal Demokrat Partisi lideri Ferid Zehran, Vefd Partisi lideri Abdussened Yemame ve Cumhuriyet Halk Partisi lideri Hazım Ömer yer alıyor.

13 Ara 2023

AYM Dezenformasyon Düzenlemesinin İptal Talebini Reddetti

Yasanın yürürlüğe girmesinden bu yana gerçekleşen uygulama da yukarıda belirtilen endişeleri haklı çıkarmıştır. Gerçekten de, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) verilerine göre, bu düzenleme kapsamında son bir yılda en az 33 gazeteci hakkında soruşturma açılmış, altı gazeteci gözaltına alınmış, dört gazeteci de tutuklanmış fakat ve kısa süre sonra serbest bırakılmıştır.

Ali Rıza Çoban

·

04 Ara 2023

Geçen Mayıs’ta yapılan genel seçimler, umulanın aksine, maalesef Türkiye’nin siyasî sağlığını iyileştirecek yeni bir dönemin başlangıcı olmadı. O tarihten beri işlerin kısa ve hatta orta vadede düzeleceğine; ülkenin özgürlük, adalet ve refah yoluna gireceğine dair hemen hemen hiç bir olumlu gelişme yaşanmadı. AKP-MHP iktidarı çoktandır ülkeyi içine sürüklediği çıkmazdan çıkarmayı gerçekten istiyor olsa bile bunu başarabilecek gibi görünmüyor. Bu arada, ekonomik ve malî yönet...Devamını Oku

Mustafa Erdoğan

·

20 Kas 2023

Özgür Özel CHP’nin Yeni Genel Başkanı Oldu

Özgür Özel'in genel başkan seçilmesi, CHP'nin yenilenmesi ve Türk siyasetindeki muhalefetin canlandırılması için bir fırsat olarak görülebilir. Ancak, bu değişimin etkisi ve sürekliliği, önümüzdeki aylarda ve yıllarda partinin nasıl bir yol haritası izleyeceğine ve nasıl politikalar geliştireceğine bağlı olacaktır.

20 Kas 2023

Hızlı gösterim modunda izleyenin dahi yetişmekte zorlanacağı Türkiye gündemi bu hafta da yoğun. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 38. Olağan Kurultayında çıkan sonucun, kamuoyunu epey bir süre daha meşgul edeceğini şimdiden söylemek mümkün. Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13 yıl, 167 gün süren CHP genel başkanlığı ve ana muhalefet liderliği 5 Kasım gününün ilk saatlerinde sona erdi. Kurultayın ikinci turunda, 812 delegenin oyunu alan değişimcilerin adayı Özgür Özel, CHP’nin 8. genel başkan...Devamını Oku

06 Kas 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

CHP'de değişim ihtimalleri

CHP 38. Olağan Kurultay’a doğru giderken değişim tartışmaları giderek büyüyor. Bu süreçte bazı isimler daha fazla ön plana çıkıyor.

20 Tem 2023