aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

İstanbul Ticaret Odası ile ilgili hikayeler

• Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre , kredi faizleri ve artan fiyatlar yükselince ulaşılamaz hâle gelen konut fiyatlarında satıcılar ve alıcılar takas yöntemine başladı. Ev sahipleri, araç, arsa ya da başka bir konutla takas yaparak satışı hedefliyor.

24 Nis 2024

• İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç , ekonomik programın başarısı ve kalıcı tek haneli düşük enflasyon için yapısal reformların yakında gerçekleştirileceğine inandığını belirterek, "Özellikle vergileme, sanayinin rekabetçi dönüşümü, üretken finansman sistemi ve yatırım ortamının güçlendirilmesi başta olmak üzere yapılacak yapısal reformlar ekonomimize taze güç verecektir" dedi.

22 Nis 2024

• İstanbul Ticaret Odası , İstanbul’da perakende ürün enflasyonunun aylık bazda %3,93; yıllık bazda ise %76,58 seviyesinde gerçekleştiğini açıkladı. Böylece İstanbul’da aylık enflasyon serisi 57’nci ayına ulaşmış oldu. Aynı dönemde toptan ürün enflasyonu ise aylık bazda %3,78; yıllık bazda %63,21 seviyesinde gerçekleşti. 📖 Detaylar: Mart ayında perakende fiyatlarda en yüksek artış %8,96 ile giyim harcamalarında gözlemlenirken, bu grubu %6,01 ile ev eşyası ve %...Devamını Oku

02 Nis 2024

• İTO , İstanbul’da tüketici enflasyonunun aylık bazda %3,93; yıllık bazda ise %76,58 seviyesinde gerçekleştiğini açıkladı. Böylece İstanbul’da aylık enflasyon serisi 57. ayına ulaşmış oldu.

02 Nis 2024

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Mart ayı enflasyonu belli oluyor

Piyasalarda bu hafta yurt içinde kritik enflasyon verisi beklenirken ABD'de ise tarım dışı istihdam ve Avrupa’da da Mart ayı enflasyon rakamları gelecek.

01 Nis 2024

• Ekonomim ’e konuşan İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, iktisadi politikaların doğru bir yola girdiğini ancak bu sürecin zaman alacağını ve sabır gerektirdiğini ifade ederek, “Enflasyonla mücadele olacaksa da bir bedel ödenecek. Büyümeden taviz vermeden enflasyonla mücadele söz konusu değil. Daha düşük bir büyüme Türkiye için daha hayırlı” ifadelerini kullandı. Bir adım geriden: Geçen hafta açıklama yapan İTO Başkanı Şekib Avdagiç de uygulanan ek...Devamını Oku

19 Mar 2024

• İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç , uygulanmakta olan dezenflasyonist politikaların özellikle ihracat ve üretim tarafında baskı oluşturduğunu ve birtakım fedakarlıklar gerektirdiğini söyleyerek, “Ancak şunu da biliyoruz ki, bugün bu fedakarlıklara katlanmazsak, enflasyonu düşürmemiz çok zor. Enflasyonla mücadelede, kamu ve özel tüm kesimler üzerimize düşeni eksiksiz yapmak zorundayız" açıklamasında bulundu. "Yabancı yatırımcının Türkiye’nin u...Devamını Oku

18 Mar 2024

• İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç , enflasyonun en kısa zamanda aşağıya çekilmesi gerektiğini ve bunu başarmanın da belirli kuralları olduğunu belirterek, "Enflasyonu aşağıya çekeceksek hiçbir şeye dokunmadan, hiç kimsenin konfor alanına giriş yapmadan bunu dünyada başaran hiçbir ülke yok" ifadelerini kullandı. ➕ Ayrıca: Asgari ücrete ara zam beklentilerine ilişkin de yorum yapan Avdagiç, asgari ücretin devlet tarafından bir yıllık belirl...Devamını Oku

12 Mar 2024

• İstanbul Ticaret Odası verilerine göre İstanbul'da perakende fiyatlar 2024 Şubat ayında aylık bazda %4,07, toptan eşya fiyatları ise %4,64 oranında arttı.

04 Mar 2024

• İstanbul Ticaret Odası (İTO) Şubat 2024’ta İstanbul’da perakende fiyatların aylık bazda %4,07; yıllık bazda ise %76,58 artış gösterdiğini açıkladı. Aynı dönemde İTO Toptan Eşya Fiyatları Endeksi ise aylık bazda %4,64; yıllık bazda %65,06 artış kaydetti.

04 Mar 2024