aposto-logo
TR
TREN

Halk TV ile ilgili hikayeler

• RTÜK ; FOX TV, Star, Show TV, TELE1, Halk TV, KRT ve Flash Haber'e yayın ihlalleri nedeniyle üst sınırdan idari para cezası verdi.

20 Kas 2023

• Gazeteci Tolga Şardan, "MİT'in Cumhurbaşkanlığı'na sunduğu 'yargı raporu'nda neler var?" başlıklı yazısı sonrası "halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" suçlamasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın resen başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Şardan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Bununla birlikte: Halk TV Yazı İşleri Müdürü Dinçer Gökçe de Şardan’dan saatler sonra aynı suçlamayla gözaltına alındı. Gökçe savcılık ifadesinin ardından adli kontrol ş...Devamını Oku

02 Kas 2023

• Gazeteci İsmail Küçükkaya, eski bakan Süleyman Soylu döneminde dağıtılan çakarların İçişleri Bakanlığı tarafından toplatılma kararı alındığını öne sürdü. Küçükkaya şimdiye kadar 2500 kişiye "usulsüz olarak verilen ve yoğun şikayetlere konu olan" çakarların tek tek incelenerek geri çağrıldığını ifade etti.

06 Eki 2023

• RTÜK üyeleri İlhan Taşcı ve Tuncay Keser, gazeteci Ayşenur Arslan’ın sözleri ve yönetmen Ezel Akay'ın Altın Portakal'daki 'Kanun Hükmü' filmiyle ilgili bakanlığı eleştirmesini gerekçe göstererek Halk TV’ye 5 kez program durdurma ve %5 idari para cezası verildiğini açıkladı.

05 Eki 2023

Program Suspension Penalty for TELE1 and KRT

If the government's aspiration is to elevate Turkey into a prosperous state, it must recognize that selective rational policies will not suffice. A comprehensive approach to rights and freedoms is imperative.

Ömer Faruk Şen

·

17 Ağu 2023

RTÜK’ten TELE1 ve KRT’ye 3’er Kez Program Durdurma Cezası

Eğer iktidar Türkiye’nin müreffeh bir ülke olmasını hedefliyorsa, seçmece rasyonel politikalarla bunu gerçekleştiremeyeceğinin bilincinde olmalı ve hak ve özgürlüklere bütüncül bir biçimde yaklaşmalıdır.

Ömer Faruk Şen

·

14 Ağu 2023

CHP-Halk TV Relationship Ends

It is worth mentioning that the relationship between the Republican People's Party (CHP) and Halk TV, despite limited information on its content, bears resemblance to the government's association with partisan media.

Ömer Faruk Şen

·

04 Ağu 2023

Mayıs 2023 seçimleri Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı olarak, AKP-MHP ittifakını ise yasamada çoğunluğu kontrol eden güç olarak yeniden iktidara getirdiyse de, ‘’bakanları’’ ve diğer bürokratlarıyla Erdoğan’ın yeni idarî kadrosu kamu işlerinin gidişatında henüz belirgin bir iyileşme emaresi ortaya koyabilmiş değil. Gerçi Mehmet Şimşek göreve başladığı günlerde artık ‘’rasyonel’’ ekonomi ve maliye politikaları izleyeceklerini vaat ettiyse de, Erdoğan’ın tek yetkili ‘’Başkan’’ ...Devamını Oku

Mustafa Erdoğan

·

31 Tem 2023

CHP-Halk TV İlişkisi Sona Erdi

CHP’nin Halk TV ile olan, içeriğine dair çok fazla bilgi sahibi olmadığımız ilişkinin iktidarın yandaş medya olan ile ilişkisine benzer yanları olduğunu görmek gerekir.

Ömer Faruk Şen

·

31 Tem 2023

Aposto GünsonuAposto Günsonu

HİKAYE

Verilerimiz 'satışa' çıkarıldı

85 milyon vatandaşın e-Devlet'te yer alan bilgileri, bir internet sitesinde yayımlandı

İrem Denli

·

12 Haz 2023