aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Diyarbakır ile ilgili hikayeler

• Ankara-Diyarbakır güzergahında çalışacak yeni turistik tren hattı Mezopotamya Ekspresi , seferlerine 19 Nisan'da başlıyor. Detaylar: 180 yolcu kapasitesine, 9 yataklı ve 1 yemekli vagona sahip trenle 24 saat sürecek yolculukta iki kişilik yataklı kompartımanlarda seyahat etmek isteyenler, gidiş için 9 bin lira (~280 dolar), dönüş için ise 8 bin lira (~250 dolar) ücret ödeyecekler.

13 Nis 2024

🥚 21 Nisan'da Silva Özyerli ve Anna Maria Beylunioğlu ile İstanbul, Diyarbakır Ermeni ve Antakya Ortodoksları'nın üç farklı Paskalya çöreğinin hem tadına hem hikayesine doyulacak. Bir Paskalya Çok Çörek , Nadir Gastronomi Platformu 'nda.

10 Nis 2024

• DEM Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Adalet Bakanlığı’nın başvurusu üzerine yerel seçimlerde %55,48 oy oranıyla Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Abdullah Zeydan’ın memnu (yasaklı) haklarının geri alındığını açıkladı. Mazbata oyların %27,15'ini alan AK Partili Abdulahat Arvas'a verildi. Perde arkası: Adalet Bakanlığı'nın, seçime iki gün kala mesai bitiminden 5 dakika önce Abdullah Zeydan’ın memnu hakkının geri alınması için YSK'ya başvurduğu ortaya çıktı....Devamını Oku

03 Nis 2024

• Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çarşamba günü Diyarbakır’da miting düzenledi. Vecdi Erbay, Gazete Duvar ’daki yazısında Erdoğan’ın, “ Diyarbakır mitinginde son birkaç aydır oluşan Kürt meselesinin diyalog yoluyla çözümüne ilişkin beklentiyi boşa çıkaran mesajlar verdiğini ” söyledi .

28 Mar 2024

• Diyarbakır'da, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) öncülüğünde düzenlenen Nevruz kutlamasında "PKK'yı simgeleyen kıyafetler giydikleri" gerekçesiyle 166 kişi gözaltına alındı. Ayrıca: Eski Demokrasi Partisi (DEP) milletvekili Leyla Zana, yaklaşık 10 yıl sonra ilk defa kamuoyu önünde yaptığı konuşmada "Bir yandan AKP, bir yandan CHP, bir yandan da MHP... Artık 'hayır' diyoruz. Biz bundan sonra irademizi sadece kendimiz için kullanacağız" sözleri...Devamını Oku

22 Mar 2024

• Afet bölgesi ilan edilen Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Gaziantep ve Elazığ'da geçen yıl boyunca toplam 68.202 daire için yapı ruhsatı alındı . En çok yapı ruhsatının verildiği il 13.672 ile Şanlıurfa oldu.

13 Mar 2024

• AB Konseyi'nin 31 Mart'ta düzenlenecek yerel seçimler için Ankara, İstanbul ve Diyarbakır'ın da aralarında bulunduğu 11 ile gözlemci göndereceği öğrenildi.

13 Mar 2024

SoliSoli

HİKAYE

Bu ay Beyoğlu'nda ne yapsak?

Türkiye-Japonya ilişkililerinin 100'üncü yıl kutlamasından yeni edisyonuyla geri dönen Frankofon Film Festivali'ne şehirde, daha doğrusu Beyoğlu'nda gerçekleşenler; ajandamıza not ettiklerimiz.

08 Mar 2024

• Gazeteci Dicle Müftüoğlu'nun davası bugün üçüncü duruşmayla devam edecek. Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ile Dicle Fırat Gazeteciler Derneği (DFG) 3 Mayıs 2023'ten beri Sincan Kadın Kapalı Cezaevi'nde olan ve ilk iki duruşmada tahliye edilmeyen Dicle Müftüoğlu için dayanışma çağrısı yaptı.

29 Şub 2024

• Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) iki yeni turistik tren hattının yolda olduğunu duyurdu. Ankara-Tatvan ve Ankara-Diyarbakır hatlarında yemekli ve yataklı vagonlardan oluşan yeni turistik trenler, Nisan ayında sefere başlayacak. Yeni hatların programına buradan ulaşabilirsiniz.

24 Şub 2024