aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

İstanbul Modern ile ilgili hikayeler

• Vitra, üretimi dünyanın ilk ve tek yüzde 100 geri dönüştürülmüş seramik lavabosu İstanbul Modern’de basına tanıtıldı. Görüş: Etkinlikte konuşan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, çevre ve sürdürülebilirlik konularının artık sosyal sorumluluk değil, hayatta kalma konuları olduğunu vurguladı.

17 May 2024

💃 Hafta sonu ne yapalım? Ara Güler'in fotoğraflarından oluşan "Kumkapı Balıkçıları" sergisi Ara Güler Müzesi'nde devam ediyor. İstanbul Modern kadın yönetmenler tarafından yönetilen kurmaca ve belgesel 9 filmden oluşan bir seçki sunuyor. KüçükÇiftlik Park ise "İstanbul'da Bahar" festivaliyle müzik dolu bir gün vadediyor. İstanbul'un ajandasını Aposto İstanbul 'dan, Ankara'yı ise Aposto Ankara 'dan takip edebilirsiniz.

10 May 2024

• İstanbul Modern'in Renzo Piano imzalı yeni binası, dünyanın önde gelen mimarlık platformlarından Arch Daily'nin kültürel mimari kategorisinde Yılın Binası ödülüne layık görüldü. Bir adım geriden: Müze binası daha önce Architectural Digest'in 2024'ün Harika Eserleri ve National Geographic'in Dünyanın En İyileri sıralamalarında da yer almıştı.

24 Şub 2024

1️⃣ Yoruma Karşı , Susan Sontag: sanat eserini anlamanın yorumlamaktan daha kritik bir adım olduğunu iddia eden Sontag, Yoruma Karşıda bu yaklaşımını yansıtıyor. Anlatı hakkında: Can Yayınları’ndan çıkan kitap, hayatının büyük bir bölümünde insan hakları ve barış savunucusu olarak bilinen ve "çağın vicdanı" olarak anılan Sontag’ın derlenmiş yazılarından oluşuyor. Bu koleksiyon, kültürel eleştiri sahasında derin bir etkiye sahip. Ek olarak: Kitapta, Sontag...Devamını Oku

22 Eki 2023

• Şehirde: Goodbye First Love | Kaynak: MUBI Goodbye First Love / Un amour de jeunesse (2011, Mia Hansen-Løve); Mia Hansen-Løve retrospektifi kapsamında 21 Eylül Perşembe saat 17.00’de İstanbul Modern’de gösteriliyor.

15 Eyl 2023

• Şehirde: Chile '76 | Kaynak: İstanbul Modern Sinema Chile ’76 / 1976 (2022, Manuela Martelli); İstanbul Modern Sinema’nın Boşluğa Dikkat: Açık Hava Sineması programı kapsamında 25 Ağustos saat 21.00’de İstanbul Modern’de, Living (2022, Oliver Hermanus); Etiler Açık Hava Sineması gösterimleri kapsamında 31 Ağustos saat 21.30’da Hillside Cinecity Etiler’de gösteriliyor.

25 Ağu 2023

Bizet’nin ünlü operasının paralel evrendeki hâlinden Latin Amerikalı bir süper kahramana, kukla bebek Annette’ten İstanbul Modern’in açık hava sinemasına; bu hafta sinemalarda, evde ve şehirde izleyebileceğin birçok seçenek var.

18 Ağu 2023

• Şehirde: Next Sohee | Kaynak: İKSV La dolce vita (1960, Federico Fellini); Bir Yaz Gecesi Festivali kapsamında 20 Ağustos saat 21.00’de Beykoz Kundura’da, Next Sohee (2022, July Jung); İstanbul Modern Sinema’nın Boşluğa Dikkat: Açık Hava Sineması programı kapsamında 23 Ağustos saat 21.00’de İstanbul Modern’de gösteriliyor.

18 Ağu 2023

SPONSORLU Eczacıbaşı seni mutlaka İstanbul Modern’e bekliyor : Kurulduğu günden bu yana İstanbul Modern ’in destekçisi olmaktan gurur duyan Eczacıbaşı , Türkiye'nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesinin yeni binasına mutlaka seni de bekliyor. Renzo Piano imzalı yeni bina The New York Times editörlerinin hazırladığı “2023’te görülmesi gereken 52 yer” sıralamasında yer alıyor. Yüzen Adalar , Nuri Bilge Ceylan: Başka Bir Yerde , Hep Buradayız , ...Devamını Oku

27 Haz 2023