aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Covid ile ilgili hikayeler

• ABD merkezli ilaç şirketi Pfizer , 2027'ye kadar 1,5 milyar dolar tasarruf etmeyi planladığı yeni programını duyurdu . Perspektif: Pandeminin sona ermesinin ardından Covid-19 aşılarından elde ettiği gelirleri kaybeden şirket, geçen yıl kanser ilaçları üreten Seagen'i 43 milyar dolara satın alarak 4 milyar dolarlık bir tasarruf paketi açıklamıştı.

23 May 2024

QuandoQuando

HİKAYE

Tayvan'daki deprem, yarı-iletken sektörünü nasıl etkileyecek?

Tayvan'da Çarşamba günü yaşanan 7,4 büyüklüğündeki deprem, yarıiletken sektörünün en önemli çip üreticisi TSMC'nin üretimi kısa bir süreliğine durdurmasına neden oldu. Dünyanın en büyük çip üreticisi TSMC'deki duraksamanın yarıiletken sektörünü nasıl etkileyeceği merak ediliyor.

05 Nis 2024

tayvandaki-deprem-yariiletken-sektorunu-nasil-etkileyecek
• Altuğ Özaslan : "Ben sürekli söylediğim gibi mevduat faizinin borsaya etkisinin düşünüldüğü kadar yüksek olmadığını düşünüyorum. 2001'den sonraki dönem ile Covid dönemi arasındaki yatırımcı tandansı ile son 4 senedeki yatırımcı tandansı aynı değil. Saklama süresinin 9 aydan 1 aya düştüğü bir borsada ortalamanın yatırımcı değil trader olduğunu kabul etmek gerekiyor. Yeni ve genç bir jenerasyonun yüksek risk iştahı ile borsaya geldiğini, halka arzlardaki balonları...Devamını Oku

05 Mar 2024

ParetoPareto

HİKAYE

Avrupa'nın en hızlı büyüyen şirketleri

İlk 1000 şirket içinde, bilişim teknolojileri ve yazılım, inşaat, e-ticaret ve enerji ve kamu hizmetleri yer alıyor. Ülkeler arasında ise lider değişmiyor.

04 Mar 2024

avrupanin-en-hizli-buyuyen-sirketleri
Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

İş için sola, eş için sağa

Tinder, Bumble, Hinge, OkCupid gibi devlerden müzik veya astrolojiyi başrole koyan niş uygulamalara kadar birçok flört seçeneğinin olduğu bir çağda neden LinkedIn?

İdil Ertürk

·

20 Oca 2024

is-icin-sola-es-icin-saga
✳️ Bir makale: Kate Spicer, The Guardian için kaleme aldığı yazıda Birleşik Krallık'ta kokainin yaygınlaşmasını ve X jenerasyonunun bu duruma etkisini değerlendiriyor . ✳️ Bir inceleme: Natan Last, The New Yorker için kaleme aldığı incelemede bulmacaların çağdaş dil değişimlerini yansıtmadığını ifade ediyor . ✳️ Bir röportaj: Rhian Daly’nin boygenius grubu üyeleriyle yaptığı ve NME ’de yayımlanan röportaj, The Record albümünü konu alıyor .

24 Ara 2023

ParetoPareto

HİKAYE

Anlaması zor bir nesil: Z kuşağı nasıl para harcıyor?

2008 Krizi ve Covid-19 pandemisinin çocukları olan Z kuşağının harcama davranışları.

İdil Ertürk

·

30 Eki 2023

anlamasi-zor-bir-nesil-z-kusagi-nasil-para-harciyor
Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Çalışanlar artık iş arkadaşlarıyla sosyalleşmiyor

Pandemi sonrası değişen iş yapış biçimleriyle birçok işletme, uzaktan/hibrit çalışma modellerine odaklanmış durumda. Ama üzerinde durulması gereken başlıklar bunlarla sınırlı değil.

25 Eki 2023

calisanlar-artik-is-arkadaslariyla-sosyallesmiyor
• Biyoteknoloji firması BioNTech , ortağı Pfizer ile ürettiği Covid-19 aşılarından 2023 yılı üçüncü çeyreğinde muhtemel olarak 900 milyon avro zarar edeceğini duyurdu.

17 Eki 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Nobel Ödülleri sahiplerini buldu

2023 yılında kimler, ne için ödüllendirildi?

İrem Denli

·

10 Eki 2023

nobel-odulleri-sahiplerini-buldu