Politika faizi ile ilgili hikayeler

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Fed'den 'indirim için erken' mesajı

ABD Merkez Bankası (Fed) faizi değiştirmedi, piyasalara “indirim için erken” mesajı verdi.

01 Şub 2024

fedden-indirim-icin-erken-mesaji
EXANTEEXANTE

HİKAYE

TCMB rezervlerine kısa bir bakış

Döviz kurlarında son dönemde yaşanan yukarı yönlü ivmelenmeleri anlamak için TCMB rezervlerinin son iki yıldaki vaziyetine bir göz atmanın kritik öneme haiz olduğunu düşünüyorum.

Emircan Yaman

·

04 Tem 2023

tcmb-rezervlerine-kisa-bir-bakis
• Müzik Yorumcuları Meslek Birliği (MÜYORBİR) 1 Temmuz 2021 tarihinden bu yana yürürlükte olan ‘saat 00.00 sonrasında müzik yasağı’ uygulamasının ülke genelinde kaldırıldığını duyurdu. • Rusya'da paralı asker grubu Wagner , "Ukrayna'da kendisine ihanet ettiğini" iddia ettiği hükümete karşı ayaklandı. Grubun lideri Yevgeny Prigozhin'in konvoyunun yöneldiği Moskova'da ordu geniş güvenlik önlemleri aldı. Rus generaller Prigozhin'e isyanı sona erdirme çağrısında bulundu....Devamını Oku

24 Haz 2023

• Gelişen ülkeler listesinin en önemli üyelerinden ve Latin Amerika’nın en büyük ekonomisi olan Brezilya’da manşet enflasyon %4,2 ile son üç yılın en düşük seviyesine geriledi. Politika faizinin %13,75 olduğu ülkede enflasyondaki düşüş serisi 11. aya taşındı. Ekim ayındaki seçimde devlet başkanlığına yeniden seçilen Luiz Inacio Lula ile merkez bankası yönetimi arasında uygulanan para politikası konusundaki ayrışma ise devam ediyor.

27 Nis 2023

EXANTEEXANTE

HİKAYE

JP Morgan'dan seçim sonrası tahminleri

JP Morgan, Türkiye'de 14 Mayıs seçimlerinin ekonomik sonuçlarına ilişkin tahminlerini paylaştı.

17 Nis 2023

jp-morgandan-secim-sonrasi-tahminleri