futbol ile ilgili hikayeler

Türkiye’de Futbolun Siyasi Yüzü

Devlet kurumlarına ve siyasete olan güvensizlik yeşil sahalara yansıyor, apolitik bir müsabaka siyasetin “başka araçlarla” devam ettirildiği bir mücadele alanına dönüşüyor.​

Ömer Faruk Şen

·

06 May 2024

turkiyede-futbolun-siyasi-yuzu
Derby Della Mole : İtalya’nın sanayi başkenti Torino aynı zamanda ülkenin en köklü futbol kulüplerinden ikisine (Juventus FC ve Torino FC) ve onların “Derby Della Mole” adıyla anılan derbisine ev sahipliği yapıyor. İsmini kentin mimari sembolü Mole Antonelliana’dan alan derbide iki takım yarın 19.00’da 251. kez karşı karşıya gelecek. Bu maçların 111’ini Juventus, 73’ünü Torino kazandı. 1946-1961 yılları arasında Juventus’ta forma giyen, kulübün “bayrak” isimlerinden Giam...Devamını Oku

12 Nis 2024

• Fenerbahçe'nin dün yapılan Olağanüstü Genel Kurulu'nda, Başkan Ali Koç ligden çekilme opsiyonunun masadan kalktığını açıkladı. Kongre üyeleri ayrıca yönetim kuruluna 4 konuda tam yetki verdi. Detaylar: Buna göre sarı-lacivertliler Süper Kupa maçının uygun bir tarihe ertelenmemesi veya yabancı hakem atanmaması hâlinde maça U19 takımıyla çıkabilecek, önümüzdeki iki sezon boyunca Türkiye Kupası’na U19 takımıyla katılabilecek ya da hiç katılmayabilecek, yurt dışı fut...Devamını Oku

03 Nis 2024

• 10 yıl önce İtalya'da işlediği cinsel saldırı suçundan dolayı 9 yıl hapis cezasına mahkum edilen eski futbol yıldızı Robinho , ülkesi Brezilya'da tutuklandı . Hatırlatma dozu: Daha önce Real Madrid, Manchester City ve AC Milan gibi büyük kulüplerde forma giyen futbolcu, bir dönem de Türkiye'de Sivasspor'da oynamıştı.

23 Mar 2024

• Arda Turan , İspanya'da futbol oynadığı dönemde 2015-2016 yılları arasındaki gelirinden vergi kaçırdığı gerekçesiyle suçlu bulundu. Suçunu kabul eden Arda Turan'a verilen verilen hapis cezası, 2 yılın altında olduğu için 633 bin avroluk para cezasına çevrildi.

20 Mar 2024

✳️ UEFA , futbol kulüpleri ve organizasyonlarına karbon emisyonlarını azaltmada yardımcı olmayı amaçlayan karbon ayak izi hesaplayıcısını duyurdu . Bir adım geriden: Hesaplayıcı, UEFA’nın Birleşmiş Milletler’in 2040 yılına kadar net sıfır hedefiyle ilerleyen Race to Zero kampanyasına olan taahhüdün bir parçası olarak görülüyor. Açıklamalar: Wolfsburg ve Arsenal gibi kulüpler, spor camiasında işbirliğine dayalı sürdürülebilirlik çabalarını teşvik etme potansiyeli ne...Devamını Oku

09 Mar 2024

• BYD , UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası 2024’ün (UEFA EURO 2024) resmî partneri ve resmî e-mobilite partneri oldu. UEFA EURO 2024, 14 Haziran-14 Temmuz 2024 tarihleri arasında Almanya’da dünya standartlarındaki 10 farklı stadyumda düzenlenecek.

15 Oca 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Suudiler, 'sporla aklanma' ve Süper Kupa

Galatasaray ve Fenerbahçe’nin tarihi Suudi Arabistan’ın tüm spor geçmişinden katbekat zengin. Ama Suudiler sporla aklanmaya milyarlarca dolar dökerken bizim Süper Kupa derbimiz bu serüvende önemsiz bir duraktan ibaret.

suudiler-sporla-aklanma-ve-super-kupa
Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Dünyaya damgasını vurmuş bir iktidar tutkunu: Henry Kissinger

Hayranları Kissinger’ın büyük bir devlet adamı ve stratejik düşünür olduğunu yazıp övgüler düzerken, muarızları onu insan hakları konularına sonsuz bir duyarsızlık göstermekle suçladılar. Fürth’lü çocuk Amerika ve dünya tarihine damgasını vurmasına vurmuştur ve hatırlanacaktır. Nasıl hatırlanacağını kontrol etmek ise artık onun elinde değildir.

Soli Özel

·

10 Ara 2023

dunyaya-damgasini-vurmus-bir-iktidar-tutkunu-henry-kissinger
Punto Punto

HİKAYE

15 yılın ardından taze heyecan

Efsane Euro 2008 hikâyesinin ardından A Millî Futbol Takımının yeni bir hikâye yazması bekleniyor. Peki geçtiğimiz 15 yılda neler yaşandı?

16 Eki 2023

15-yilin-ardindan-taze-heyecan-a39