aposto-logo
TR
TREN

futbol ile ilgili hikayeler

• BYD , UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası 2024’ün (UEFA EURO 2024) resmî partneri ve resmî e-mobilite partneri oldu. UEFA EURO 2024, 14 Haziran-14 Temmuz 2024 tarihleri arasında Almanya’da dünya standartlarındaki 10 farklı stadyumda düzenlenecek.

15 Oca 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Suudiler, 'sporla aklanma' ve Süper Kupa

Galatasaray ve Fenerbahçe’nin tarihi Suudi Arabistan’ın tüm spor geçmişinden katbekat zengin. Ama Suudiler sporla aklanmaya milyarlarca dolar dökerken bizim Süper Kupa derbimiz bu serüvende önemsiz bir duraktan ibaret.

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Dünyaya damgasını vurmuş bir iktidar tutkunu: Henry Kissinger

Hayranları Kissinger’ın büyük bir devlet adamı ve stratejik düşünür olduğunu yazıp övgüler düzerken, muarızları onu insan hakları konularına sonsuz bir duyarsızlık göstermekle suçladılar. Fürth’lü çocuk Amerika ve dünya tarihine damgasını vurmasına vurmuştur ve hatırlanacaktır. Nasıl hatırlanacağını kontrol etmek ise artık onun elinde değildir.

Soli Özel

·

10 Ara 2023

Punto Punto

HİKAYE

15 yılın ardından taze heyecan

Efsane Euro 2008 hikâyesinin ardından A Millî Futbol Takımının yeni bir hikâye yazması bekleniyor. Peki geçtiğimiz 15 yılda neler yaşandı?

16 Eki 2023

• Conter-Strike 2 , yayınlanmasından 11 yıl sonra CS:GO 'nun yerini aldı. Oyunu Steam üzerinden ücretsiz indirmek mümkün. Bu arada: Electronic Arts, popüler futbol oyunu serisine EA Sports FC 24 adıyla devam etme kararının ardından lisans anlaşmasını yenilemeyerek tüm FIFA oyunlarını dijital mağazalardan kaldırdı.

30 Eyl 2023

• Hollanda’da, gelecek hafta başlayacak futbol sezonu öncesi, kurallar sıkılaştırıldı. Stadyumda oyuncu, hakem ve rakip taraftarlara yönelik homofobik, ayrımcı ve ırkçı tezahüratlar nedeniyle maçlara ara verilecek. Ayrıca 3 kez stadyum yasağı cezası alan taraftarlar, ömür boyu stadyumlardan men edilecek.

04 Ağu 2023

DünyahaliDünyahali

HİKAYE

Özel Röportaj: Salih Uçan ⚽

İklim krizi futbolun geleceğini değiştirebilir mi?

Kübra G. Dağtekin

·

23 Haz 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

‘La Bambonera’

“E-ticaret yasasına muhalefet edilmesi karşılığında çikolata kutularında 500 bin lira alındığı” iddiaları, Cumhuriyet Gazetesi’nde krize neden oldu

Atilla Büyükurvay

·

16 Haz 2023

MC • Şampiyonların Klasiğ i Yazan: Burcu Biçer Şampiyonlar Ligi’nde tüm maçların başında törene eşlik eden, Şampiyonlar Ligi yayınlarının açılış ve kapanış töreninde duyulan müzik. Büyük bir spor organizasyonuna, Avrupa’nın en iyi futbol takımını belirleyen bu etkinliğe klasik müzik nasıl dahil oldu? 1955’te Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası olarak düzenlenmeye başlayan organizasyon, 1992 yılından itibaren format değişikliğine gitmeye karar verdi. Bu format değ...Devamını Oku

12 Haz 2023