turizm ile ilgili hikayeler

• Konutların Turizm Amaçlı Kiralanmasına ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin birinci bölümünü oluşturan ilk 16 maddesi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Konutların gerçek ve tüzel kişilere turizm amaçlı kiralanmasına ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

23 Eki 2023

📌 Podcast: Aposto Radyo ’nun Odeabank destekleriyle hazırladığı Kurumsal Yaşamda Kadın podcast serisinde akademisyenler Ela Burcu Uçel ve Benan Kurt Yılmaz , kadınların iş hayatı içinde yaşadığı problemlere odaklanıyor. Kurumsal yaşamda lider pozisyonuna gelen kadınların yaşadığı çelişkilerin ele alındığı üçüncü bölümü şuradan , kadınların ve farklı kimliklere sahip kişilerin tokenleştirilmesinin incelendiği dördüncü bölümü buradan dinleyebilirsiniz. ...Devamını Oku

02 Eyl 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Kriz ve dekor arasında: turistik seyahat

Turizm ve seyahat anlayışının eleştirisi

01 Eyl 2023

• Türkiye'ye Temmuz'da gelen yabancı ziyaretçi sayısı , geçen yılın aynı ayına göre %7,25 artış ile 7,15 milyon olarak gerçekleşti. Ocak-Temmuz döneminde Türkiye'ye gelen yabancı sayısında bir önceki yılın aynı dönemine oranla %16,22 artış yaşandı. Yorumlar: Turizmde patlama yaşandığını belirten Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek , "Türkiye'nin cari açığının, tüketici kredilerinin büyümesindeki yavaşlama ve turizm gelirlerindeki keskin artış sayesinde önemli ölçüde...Devamını Oku

28 Ağu 2023

Aposto SeyahatAposto Seyahat

HİKAYE

Bir ülke kendi hikâyesini yeniden yazabilir mi?

10 yıl süren bir iç savaş ve sayısız aksiliklerin ardından turizm.

Rana Mengü

·

17 Ağu 2023

ParetoPareto

HİKAYE

Türkiye'de gecelememe sayısı

TÜİK verileri; turizm geliri, ziyaretçi sayısı ve kişi başı harcama artmasına rağmen ülkede konaklama sayısının düştüğüne işaret ediyor.

İdil Ertürk

·

09 Ağu 2023

Aposto SeyahatAposto Seyahat

HİKAYE

Yükselen sıcaklıklar yaz tatillerini dönüştürebilir mi?

Avrupa Seyahat Komisyonu tarafından yayımlanan bir rapora göre, tekrarlanan sıcak hava dalgaları ve iklim kriziyle ilgili artan korkular, bir tatil destinasyonu olarak Akdeniz için sonun başlangıcı olabilir.

Rana Mengü

·

03 Ağu 2023

Aposto SeyahatAposto Seyahat

HİKAYE

Yankesicileri durdurdu, viral oldu

Monica Poli, Venedik sokaklarındaki yankesicileri tespit edip turistleri uyardı, TikTok’ta tüm turistlerin ilgisini çekti.

02 Ağu 2023

• Türkiye'nin turizm geliri Nisan-Haziran dönemini kapsayan ikinci çeyrekte yıllık %23,1 artarak 12 milyar 975 milyon dolar olurken, 2023’ün ilk yarısında ise turizm geliri %27 artışla 21 milyar 734 milyon dolara ulaştı. Detaylar: TÜİK verilerine göre, toplam ziyaretçi sayısı ikinci çeyrekte bir önceki yıla kıyasla %17,2 artarak 13 milyon 995 bin kişiye yükseldi. Ziyaretçilerin gecelik ortalama harcaması ise 112 dolar oldu.

01 Ağu 2023