Festival ile ilgili hikayeler

• Bu yıl 16. yaşını kutlayan İTEF - İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali , 29 Mayıs-2 Haziran tarihlerinde “Senin Hikayen Ne?” temasıyla düzenlendi. Kimler vardı? Bu yıl festivale aralarında Cristina Bellemo, Devis Belluci, Eva Meijer, Hasan Karaca, Kathrin Rohmann, Rebekka Endler, Romy Hausmann ve Tessa Randau gibi isimlerin de bulunduğu Almanya, Hollanda, İtalya ve Türkiye’den 16 sanatçı konuk oldu.

07 Haz 2024

Kaynak: Daily Wire ✒️ J.K. Rowling , yeni bir deneme kitabında, trans hakları konusundaki "tartışmalı" görüşlerini gizli tutması için yakın arkadaşları ve ailesinden baskı gördüğünü açıkladı. Kitap hakkında: The Women Who Wouldn’t Wheesht başlıklı kitap, "toplumsal cinsiyet eleştirmeni" yazarların katkılarıyla yazıldı ve Rowling’in kamuoyuna yaptığı açıklamalar nedeniyle karşılaştığı yoğun eleştiriler ve kişisel çatışmalar üzerine düşüncelerini de içeriyor.

02 Haz 2024

• Bu yıl ilk kez Türkiye Kültür Yolu Festivali rotasına dahil olan Bursa, 1-9 Haziran'da konser, sergi ve söyleşilere ev sahipliği yapacak. Bursa Kültür Yolu Festivali kapsamında yaklaşık 40 ayrı noktada 9 gün süresince 300'den fazla etkinlik, sanatseverlerle buluşacak.

31 May 2024

1. Yerli Oyunlar Festivali Nedir? Oyun . Pax Sahne'nin düzenlediği festival bir hafta boyunca tiyatroseverleri 7 oyunluk bir seçkiyle buluşturuyor. Nerede? Pax Sahne Ne zaman? 3-10 Haziran Neden gitmeli? Sezon kapanışından önce sezonun en sevilen yerli oyunlarından oluşan bir tiyatro maratonuna çıkmak için. Not almalı: O Zaman Küs Ölene Kadar! , Mahallemiz Eşrafından , Misket , Sendrom , HardLove , N'olcak Bu Yusuf Umut'un Hali ve KupaMaça oy...Devamını Oku

30 May 2024

Mavi Müzikhol. Fotoğraf: Volkan Erkan Sahne kadın hikayelerinin: Kadın Yüzleri Festivali Nedir? Festival . Asmalı Sahne'nin İstanbul'a yeni bir tiyatro festivali kazandırma hayaliyle hayata geçirdiği, bu yıl ikincisi düzenlenen festivalde, açık çağrıyla oluşturduğu bir seçkiyle yurtiçi ve yurtdışından 13 farklı tiyatro oyunu izleyicilerle buluşacak. Nerede? Asmalı Sahne Ne zaman? 1-14 Haziran Neden gitmeli? Kadın yazar, yönetmen ve oyunculardan kadın...Devamını Oku

30 May 2024

Aposto AnkaraAposto Ankara

HİKAYE

Kültür-sanat her yerde: Türkiye Kültür Yolu Festivalleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Ayça Yusufoğlu Köroğlu ile bu yıl 16 şehre yayılan festivallere yakından bakıyoruz.

06 May 2024

kultur-sanat-her-yerde-turkiye-kultur-yolu-festivalleri
🎬 Cannes Film Festivali ’nin yarışma seçkisine yeni filmler eklendi. Eklenenler: Yarışmaya, The Artist ’in Oscar ödüllü yönetmeni Michel Hazanavicius’un imzasını taşıyan animasyon The Most Precious of Cargoes , İran’ın yasaklı yönetmenlerinden Mohammad Rasoulof’tan Seed of the Sacred Fig ve Emanuel Parvu’den Three Miles to the End of the World eklendi. Duende’de: Cannes Film Festivali seçkisiyle ilgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

28 Nis 2024

🎬 Saraybosna Film Festivali ’nin onur ödülü "Saraybosna’nın Kalbi" Filistinli Elia Suleiman’a; Locarno Film Festivali ’nin onur ödülü "Onur Leoparı" Yeni Zelandalı yönetmen Jane Campion’a takdim edilecek. Festival tarihleri: 77. Locarno Film Festivali 7-17 Ağustos, 30. Saraybosna Film Festivali ise 16-23 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.

28 Nis 2024

Müzik, hareket, teknoloji: Sónar Istanbul Nedir? Festival . Müzik, yaratıcılık ve teknoloji ekseninde Sónar İstanbul %100 Müzik’in katkılarıyla 8'inci kez şehre dönüyor. Nerede? Zorlu PSM Ne zaman? 26-28 Nisan Neden gitmeli? Modern techno'dan elektronik dans müziğine, Alman house'dan Grime'a uzanan geniş bir müzik yelpazesinde başarısını ve ustalığını kanıtlamış isimlerden iyi müzik dinlemek için. Not almalı: Festivale hazırlık için müzik listeniz b...Devamını Oku

23 Nis 2024