Turizm ile ilgili hikayeler

• Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES), üye işletmelerine menülerdeki fiyatlara %10 indirim çağrısında bulundu. Açıklama: TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl, yönetim kurulu ve TÜRES üyeleriyle bu kampanyaya geniş bir şekilde destek vereceklerini vurgulayarak, üyelerin kampanya çağrısına olumlu dönüş yapmaya başladığını bildirdi.

11 Tem 2024

apéroapéro

HİKAYE

TURYID ve TÜRES kredi kartıyla bahşiş uygulamasının arkasında

TÜRES Başkanı Ramazan Bingöl ve TÜRYİD Başkanı Kaya Demirer, torba kanundan çıkarılan bahşiş düzenlemesinin sektördeki istihdam sorununu tetikleyeceğini söyledi.

10 Tem 2024

turyid-ve-tures-kredi-kartiyla-bahsis-uygulamasinin-arkasinda
• Türk Hava Yolları, Birleşmiş Milletlerin turizm alanında önde gelen uluslararası kamu kuruluşu olan Dünya Turizm Örgütü (BM Turizm Örgütü) ile yakın işbirliği içerisinde çalışmak ve sürdürülebilir turizmi teşvik etmek için mutabakat zaptı imzaladı. Amaç: İşbirliği ile taraflar, sürdürülebilir turizm uygulamalarını ve havacılığın gelişimi teşvik etmeyi planlıyor. Gelişmekte olan destinasyonlarda hava bağlantısındaki ilerlemeleri desteklemek için kamu ve özel sektö...Devamını Oku

24 May 2024

• Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) Surrey Üniversitesi ile 119 ülkede seyahat ve turizm sektörlerini inceleyerek hazırladığı Seyahat ve Turizm Endeksi 2024 (TTDI) raporuna göre Türkiye, Güney Avrupa'nın seyahat ve turizmde "en çok gelişen" ülkesi oldu. Ayrıntılar: Bu yılki raporda 8 basamak birden yükselen Türkiye, 119 ülke arasında 29. sıraya çıktı. Türkiye'nin 4,39 olan endeks puanı, dünya ortalamasından %10,6 daha yüksek olurken Avrupa ortalamasının ise %3 üzerin...Devamını Oku

23 May 2024

• Türk Hava Yolları, BM Dünya Turizm Örgütü ile sürdürülebilir turizmi teşvik etmek üzere mutabakat zaptı imzaladı. Taraflar, işbirliği sayesinde sürdürülebilir ve sorumlu turizm uygulamaları ile havacılığın gelişimini teşvik etmeyi planlıyor.

23 May 2024

• Türk Hava Yolları, BM Dünya Turizm Örgütü ile sürdürülebilir turizmi teşvik etmek üzere mutabakat zaptı imzaladı . Taraflar, işbirliği sayesinde sürdürülebilir ve sorumlu turizm uygulamaları ile havacılığın gelişimini teşvik etmeyi planlıyor.

22 May 2024

• Turizm sektörü, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği'nin (TTYD) 21. Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı'nda biraraya geldi. Kurulda konuşan TTYD Başkanı Oya Narin , istihdam vurgusu yaptı: "Turizm sektörünün rekabet gücünü artırarak ekonomik katkısını maksimize etme hedefimize ulaşmak amacıyla, alternatif finansman kaynaklarına erişimi artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yatırımların çeşitlendirilmesi ve yeni finansman modellerinin kullanımıyla, sektördeki bü...Devamını Oku

16 May 2024

• Turizm Databank’ın TÜİK verilerinden derlediği analize göre, 2024 yılının Şubat ayında Türkiye turizminde ücretli çalışan sayısı %6,6'lık yükseliş ile 1,12 milyondan 1,24 milyon seviyesine yükseldi. Alt kırılımlar: Ücretli çalışan sayısında görülen en yüksek artış %15 ile havayollarında görülürken; otellerde %4,2, acentelerde %6,1, yiyecek-içecek alanında ise %6,9 artış görüldü.

24 Nis 2024

• Berlin’de düzenlenen International Hotel Investment Forum hakkında değerlendirmede bulunan Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya Narin , Türk turizminin uluslararası arenadaki yükselişten hak ettiği payı alması gerektiğini söyledi .

24 Nis 2024

• Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC) , 2024’ün seyahat ve turizm sektörü için tüm rekorların kırıldığı bir yıl olacağı öngörüsünü paylaştı. Sektörün küresel ekonomiye katkısının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 11,1 trilyon dolar seviyesine ulaşması bekleniyor.

17 Nis 2024