aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Venedik ile ilgili hikayeler

• Venedik'te şehrin tarihi dokusunu aşırı turizmden koruma çabasının bir parçası olarak hayata geçirilen 5 avroluk günübirlik ziyaret ücretinin 1 milyon avro hasılata ulaşması sadece 11 gün sürdü. Ancak ücretin şehri ziyaret eden turist sayısında düşüşe neden olmaması eleştirilere neden noldu. Öte yandan: Şehre ücretsiz girmek isteyenlerin Venedik'in yerel futbol takımının maçlarına bilet aldıkları ya da şehrin sakini tanıdıklarından giriş kodu temin ettikleri ...Devamını Oku

25 May 2024

• İtalya’nın Venedik şehri, 25 Nisan’da başlattığı giriş ücreti uygulaması sayesinde 723 bin avro gelir elde etti. Kanallarıyla ünlü şehri, 25 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında toplamda 144 bini aşkın günübirlik turist ziyaret ederek kente giriş için 5 avro ücret ödedi.

11 May 2024

• İtalya’nın Venedik şehri, 25 Nisan’da başlattığı giriş ücreti uygulaması kapsamında 700 bin avrodan fazla gelir elde etti. Kanallarıyla ünlü şehri, 25 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında toplamda 144 bini aşkın günübirlik turist ziyaret etti. Kente girişte 5 avroluk ücret ödeyen ziyaretçiler, Venedik’in 723 bin avronun üzerinde kazanç elde etmesini sağladı.

09 May 2024

• İtalya'nın Venedik kentinde 25 Nisan'dan bu yana şehre günübirlik gelen ziyaretçilerden kişi başı beş avro ziyaret ücreti alınması uygulamasının 11 günlük test aşaması sona erdi. Uygulama, 11 günde kente 1 milyon avro kazandırdı. Bilgi notu: Uygulamayla yılda 15 milyon ziyaretçinin geldiği Venedik'te bazı sorunların önlenmesi için turist akınının önüne geçilmesi amaçlanıyor. Henüz test aşamasındaki uygulamanın kalıcı olup olmayacağına ise yıl içinde karar verilec...Devamını Oku

08 May 2024

• İtalya'nın turizm başkenti Venedik , aşırı turizm önlemleri kapsamında günübirlik ziyaretçilere 5 avroluk giriş ücreti uygulamasını hayata geçirdi. Ayrıntılar: Deneme süreci boyunca 5 Mayıs'a kadar her gün 8.30-16.00 saatleri arasında uygulanacak olan tarife, bu tarihten sonra 14 Temmuz'a kadar sadece hafta sonlarında uygulanacak.

27 Nis 2024

• 60. Venedik Bienali'nin başlamasına günler kala İsrail Pavyonu'nu temsil eden sanatçı ve küratörler, Gazze'de ateşkes sağlanıp rehinelerin iadesi hakkında bir anlaşmaya varılıncaya dek pavyonu açmayacaklarını açıkladı.

16 Nis 2024

Kaynak: Tiyatronline Beklentiler ve hayal kırıklıkları: Dublörün Hikayesi Nedir? Oyun. 2020'de 24. İstanbul Tiyatro Festivali'nde sahnelenen, Tiyatro Mitos yapımı oyun bu kez Ankara'da. Nerede? Cermodern Ne zaman? 21 Şubat Neden gitmeli? Hep oyuncu olmak istemiş ama dublör olarak kalmış Kemal’in ironik, eğlenceli ve hüzünlü hikayesi üzerinden hayattaki beklentiler, umutlar ve hayal kırıklıkları üzerine düşünmek için. Not almalı: Kemal Uçar'ın...Devamını Oku

25 Oca 2024

• İtalya'da kitlesel turizmin etkilerinin en ağır şekilde görüldüğü kentlerden Venedik , 25 kişinin üzerindeki rehberli turist gruplarını ve megafon kullanımını yasakladı. Neden önemli? 1 Haziran'dan itibaren uygulanacak kararın "sürdürülebilir turizmi teşvik" etmeyi ve aynı zamanda "kent sakinlerinin korunmasını" amaçladığı duyuruldu.

06 Oca 2024

• İtalya'nın Venedik kentinde Belediye Meclisi’nin bugün onaylaması beklenen plana göre, 2024 baharı itibarıyla yoğun dönemlerde şehre günübirlik girişler için 5 avro ücret istenecek. 14 yaş altı çocuklar, kent sakinleri ve burada çalışanlar gibi bazı kategorilerden ücret alınmayacak.

13 Eyl 2023

• UNESCO , İtalya'nın en popüler turistik bölgelerinden biri olan Venedik’in Tehlike Altındaki Dünya Mirası listesine eklenmesini önerdi. Venedik, kültürel veya doğal özellikleri nedeniyle "üstün evrensel değere" sahip olan ve hâlihazırda Dünya Mirası Alanı olarak belirlenen 1157 noktadan biri. Perde arkası: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü; yıllardır sirkülasyonu bitmeyen turist ziyaretleri ve iklim değişikliğinin etkisine ciddi derecede mar...Devamını Oku

19 Ağu 2023