Doha ile ilgili hikayeler

• Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı İbrahim Kalın, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile Katar'ın başkenti Doha'da biraraya geldi. Toplantıda esir takası, Gazze'deki gelişmeler, ateşkesin sağlanması ve kuşatmanın sona erdirilmesinin yolları üzerine görüşüldü. Dahası: Görüşmede ayrıca başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasının bölgede istikrarın temeli olduğu vurgulandı.

30 Haz 2024

• Finansal hizmetlerdeki yeniliklerin keşfedileceği, Katar ve Asya'daki fırsatların dünyaya anlatılacağı Finnovex Katar 2024 , 25-26 Haziran'da Doha'da misafirlerini ağırlayacak. 24. kez düzenlenen Finnovex Katar etkinliğinin bu yılki teması ise " Finansal Devrimi Ateşlemek " olarak belirlendi.

12 Haz 2024

• Dışişleri Bakanı Hakan Fidan , Türkiye-Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Yüksek Düzeyli Stratejik Diyalog Dışişleri Bakanları 6. Toplantısı’na katılmak üzere gittiği Katar'ın başkenti Doha'da Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile biraraya geldi. Ayrıntılar: Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, görüşmede Gazze’deki durum ve sunulan son ateşkes teklifi değerlendirildi.

10 Haz 2024

• Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman el Sani, İsrail'in Refah'a yönelik kara saldırıları nedeniyle Gazze'deki ateşkes görüşmelerinin çıkmaza girdiğini söyledi: "Özellikle son birkaç hafta içinde bir ivme yakalandığını gördük ama ne yazık ki işler doğru yönde ilerlemedi. Şu anda neredeyse bir çıkmaz durumundayız. Elbette Refah'ta yaşananlar bizi daha da geriye götürdü." Bir adım geriden: İsrail'in, Gazze Şeridi'nin en güneyindeki R...Devamını Oku

13 May 2024

• Salı günü Belçika'nın önemli düşünce kuruluşlarından Bruegel'de "Türkiye: Avrupa ekosisteminde ilerlemek" konulu etkinlikte konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek , iki gün boyunca Katar Ekonomik Forumu'nda temaslarda bulunmak üzere Doha'ya geçti. Program: Şimşek bugün "Rekabetçi Ekonomiler Oluşturmak" başlıklı oturumda konuşacak; ardından foruma katılan bakanlarla ikili görüşmelerde bulunacak ve yatırımcı toplantılarına katılacak.

13 May 2024

• ABD'de Alaska Hava Yolları 'na ait Boeing 737 MAX 9 tipi yolcu uçağının, 5 Ocak akşamı gövdesinden parça kopması nedeniyle acil iniş yapması gerekti. Olay üzerine ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA), aynı tip bazı uçaklar için geçici olarak uçuş durdurma kararı aldı. Akabinde dünya çapında 215 uçak hangara çekildi. United ve Alaska Havayolları, yere indirilen uçaklarında gevşek cıvatalar bulduklarını açıkladı. Dahası: Filosunda yer alan 5 adet Boeing 737 MAX 9 ...Devamını Oku

13 Oca 2024

• Filosunda yer alan 5 adet Boeing 737 MAX 9 tipi uçağı tedbir amaçlı yere indiren ve iki uçağı İran'da kalan Türk Hava Yolları, kontrollerinin yapılması için uçaklardan birini Bakü'ye diğerini Doha'ya yönlendirdi. Arka plan: Alaska Havayolları'nın Boeing 737 MAX 9 tipi uçağının kalkışından dakikalar sonra gövdesinden parça kopmasının ardından, birçok havayolu şirketi bu tipteki uçaklarını yere indirip denetime almıştı. 5 Ocak'tan bu yana dünya çapında 215 uçağın han...Devamını Oku

10 Oca 2024

• ABD Dışişleri Bakan Antony Blinken, İsrail-Hamas Savaşı'nın bölgeye yayılabileceğini söyledi. Katar'ın başkenti Doha'da konuşan Blinken, "Bölgede tansiyonun ciddi anlamda yüksek olduğu bir dönemdeyiz. Bu savaş çok kolay şekilde metastaz edebilir; daha fazla istikrarsızlık ve acıya sebep olabilir" şeklinde konuştu.

09 Oca 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Erdoğan’ın Körfez turu

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret etti. Körfez turu sırasında ikili ilişkileri geliştirmeye ve yatırım çekmeye yönelik birçok anlaşma imzalandı.

21 Tem 2023

erdoganin-korfez-turu
Aposto SeyahatAposto Seyahat

HİKAYE

David Chipperfield Katar’da

David Chipperfield imzalı The Ned Doha, Katar'ın eski İçişleri Bakanlığı binasında açıldı.

Rana Mengü

·

13 Tem 2023

david-chipperfield-katarda