Havalimanı ile ilgili hikayeler

• Alp Er Tunga Ersoy, Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın yeni CEO’su olarak atandı.

15 Haz 2024

• İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nın (İSG) işletmecisi Malezya Havalimanları Holdings Berhad (MAHB), IC Holding ile 11 Aralık 2023'te başlattığı havalimanı operasyonlarındaki kapsamlı optimizasyon çalışmasına yönelik stratejik işbirliğinin başarıyla sona erdiğini paylaştı. Açıklama: IC Holding ile birlikte yürütülen çalışmalar, MAHB'ın operasyonel mükemmellik ve sürdürülebilir büyüme hedeflerine uygun olarak İSG'nin yönetim ve operasyonel verimliliğ...Devamını Oku

03 Haz 2024

• Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (İSG), işletmecisi Malezya Havalimanları Holdings Berhad (MAHB) ile IC Holding arasındaki stratejik işbirliğinin sona erdiğini duyurdu. Ayrıntılar: Kararda Aralık 2023'te başlayan optimizasyon çalışmasında Haziran 2024 itibarıyla sona gelinmesi ve operasyonel verimliliğin hedeflenen biçimde artması gerekçe gösterildi.

01 Haz 2024

• Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (İSG), işletmecisi Malezya Havalimanları Holdings Berhad (MAHB) ile IC Holding arasındaki stratejik işbirliğinin sona erdiğini duyurdu: "Malezya Havalimanları’nın IC Holding ile birlikte 11 Aralık 2023 tarihinde başlattığı havalimanı operasyonlarındaki kapsamlı optimizasyon çalışması; MAHB’ın operasyonel mükemmellik ve sürdürülebilir büyüme hedeflerine uygun olarak İSG’ni...Devamını Oku

31 May 2024

Hamad Uluslararası Havalimanı • Katar Hamad Uluslararası Havalimanı , 2024 Skytrax Ödülleri'nde son 12 yılın şampiyonu Singapur Changi Havalimanı'nı tahtından ederek " Yılın Havalimanı " seçildi. Ayrıntılar: 500'ün üzerinde havalimanının birincilik için yarıştığı ödüllerde temizlik, güleryüzlü çalışanlar, ulaşım kolaylığı, terminal tasarımı ve yemek seçenekleri gibi unsurlar değerlendirmeye alınıyor.

27 Nis 2024

ParetoPareto

HİKAYE

FT: Türk havacılık sektörü Avrupalı rakiplerini geçiyor

Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları geçen yıl, pandemiden önceki yıl olarak referans alınan 2019'a göre %10 artışla 115 milyon yolcu taşıdı.

22 Nis 2024

ft-turk-havacilik-sektoru-avrupali-rakiplerini-geciyor
İGA İstanbul Havalimanı CEO Vekili Selahattin Bilgen (solda) • 2024 Hava Taşımacılığı Ödülleri'nde 4 binden fazla Air Transport News okuyucusu ve havacılık sektörü yöneticisinin katıldığı oylama ile İGA İstanbul Havalimanı 4. kez üst üste " Yılın Havalimanı " seçildi . Yunanistan’ın Ekali kentinde düzenlenen törende, ödül İGA İstanbul Havalimanı adına CEO Vekili Selahattin Bilgen aldı. Detaylar: Her yıl Hermes – Air Transport Organizasyonu, ATN (Air Transp...Devamını Oku

30 Mar 2024

• ABD'nin New York şehrindeki LaGuardia Havalimanı , ACI World tarafından Havalimanı Hizmet Kalitesi (ASQ) ödüllerinde “Kuzey Amerika'nın en iyi havalimanı” ödülüne layık görüldü. Havalimanının bu seviyeye ulaşabilmesi için son 5 yılda 8 milyar doların üzerinde yatırım yapıldığı kaydedildi . Bir adım geriden: New York'un Queens bölgesinde yer alan havalimanını 2014 yılında ziyaret eden dönemin ABD Başkan Yardımcısı Biden, “Gözlerini bağlayıp kimi buraya getirsen...Devamını Oku

16 Mar 2024

• TAV Havalimanları'nın işlettiği İzmir Adnan Menderes, Bodrum, Üsküp ve Zagreb havalimanları Havalimanı Hizmet Kalitesi (ASQ) programı kapsamında ödül aldı.

12 Mar 2024

• Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, Kayseri Havalimanı'nın yeni terminalinin inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu bildirdi. Neden önemli? Havalimanının kapasitesini yıllık 2,5 milyon yolcudan 6 milyon yolcuya çıkaracak proje, bölgedeki Kapadokya gibi turizm merkezlerine daha çok ziyaretçi getirmeyi hedefliyor.

27 Oca 2024