aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Frankfurt ile ilgili hikayeler

• United Havayolları'nın Frankfurt'tan ABD'nin San Francisco şehrine doğru yola çıkan Boeing 777 tipi uçak, tuvalet krizi nedeniyle geri dönmek zorunda kaldı. Detaylar: Uçak kalktıktan kısa bir süre sonra yolcular, tuvaletlerden gelen kötü kokulardan rahatsız olmaya başladı. Uçaktaki tuvaletlerden birinin içindeki atığın doğrudan kabinin içine aktığının tespit edilmesi üzerine yer mühendisleriyle temasa geçen pilot, Frankfurt Havaalanı'na geri döndü.

02 Nis 2024

• Almanya merkezli havayolu şirketi Lufthansa , bu hafta yapılacak grev nedeniyle 1.000 uçuşun iptal edileceğini öngörüyor. Şirketten yapılan açıklamada, kabin personelinin 2 günlük grevi nedeniyle 12 Mart'ta Frankfurt havalimanında 600, 13 Mart'ta da Münih havalimanlarında 400 uçuşun iptal edilmesinin beklendiği belirtildi. Dahası: Uçuş iptallerinden, Frankfurt'ta 70.000 ve Münih'te 50.000 olmak üzere yaklaşık 120.000 yolcunun etkileneceği tahmin ediliyor.

12 Mar 2024

• Avrupa Birliği (AB), kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadele için Almanya'nın Frankfurt kentinde yeni bir kurum tesis edilmesine karar verdi. Bir adım sonrası: Avrupa Kara Para Aklamayla Mücadele Otoritesi'nin (AMLA) AB'deki yasa dışı mali faaliyetlerle mücadelede kilit rol oynaması beklenen yeni kurumunun, 400'ün üzerinde personeliyle 2025 ortalarında faaliyete başlayacağı bildirildi.

28 Şub 2024

• Almanya'da Birleşik Hizmet İşleri Sendikası, Alman havayolu şirketi Lufthansa'nın yer hizmetlerinde çalışan yaklaşık 25.000 kişiye yönelik zam oranıyla ilgili henüz bir sonuca ulaşılamaması nedeniyle çalışanlara Çarşamba günü greve gitmeleri için çağrıda bulundu. Sendika müzakerecisi Marvin Reschinsky, "Lufthansa eğer aynı grup bünyesindeki diğer çalışanlara getirdiği zammı yer hizmetleri personeline de yapsaydı böyle bir greve gerek kalmayacaktı" açıklamasında bulun...Devamını Oku

06 Şub 2024

• Avusturya'nın ulusal tren işletmecisi ÖBB'nin kuşetli vagon hizmeti NightJet , Paris-Berlin arasında gece seferlerine başladı. Detaylar: Rota kapsamında Paris Doğu Garı'ndan kalkan trenler Strasbourg, Frankfurt, Erfurt ile Berlin Südkreuz üzerinden—veya alternatif olarak Brüksel-Köln'e uğrayarak—Berlin'e varıyor. Tren, dönüş yolunda ise Berlin Südkreuz yerine Halle istasyonunda duraklıyor.

16 Ara 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

10 Maddede Bu Hafta

Bir çırpıda geçtiğimiz haftanın öne çıkan gelişmeleri…

26 Ağu 2023

ParetoPareto

HİKAYE

Türkiye, bu yıl halka arz yarışında ön sıralarda

Şirketler, 2023'te Borsa İstanbul'da 2 milyar dolara yakın sermaye topladı.

25 Ağu 2023

• Borsa İstanbul bu yıl Londra, Frankfurt ve Milano gibi büyük borsalardan daha çok halka arz gerçekleştirirdi ve dünyanın halka arz yoluyla en çok yatırım toplanan ilk 10 borsası arasında yer aldı. Detaylar: Financial Times’ın haberine göre , bu yıl Borsa İstanbul’da halka arzlarda otuz şirket hisse satarak toplamda 1,9 milyar dolar topladı. Bu rakam Londra Borsası’nda sadece 967 milyon dolar olurken, Frankfurt Borsası’nda ise 1,1 milyar dolarda kaldı. Ne oldu? ...Devamını Oku

25 Ağu 2023

Pareto BIST 100Pareto BIST 100

HİKAYE

Sürdürülebilir tahviller ve tohum çalıştayı

İş Bankası'ndan sürdürülebilirlik ve tarım sektörüne destek hamlesi

18 Haz 2023