aposto-logo
TR
TREN

Çukurova ile ilgili hikayeler

Kaynak: Anadolu Ajansı 1. Sanat bu sefer Akdeniz’de: 1. Akdeniz Bienali Nedir? Bienal. Cumhuriyetin 100.yılında, 6 Şubat depreminin ardından Çukurova ve Akdeniz Bölgesinde yeni bir başlangıca doğru Çukurova Çağdaş Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen 1.Akdeniz Bienali / Çağdaş Sanat’ın açılış programı. Nerede? Tarsus, Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye, Afşin ve Kahramanmaraş Ne zaman? 30 Kasım’a kadar Neden gitmeli? Kültürel gelecek kurma...Devamını Oku

17 Eki 2023

Toplumsal TarihToplumsal Tarih

HİKAYE

5 Ocak 1922 Adana’nın İlk Kurtuluş Günü Kutlamaları

4-5 Ocak 1922 gecesi işgal tamamen ve resmen sona erdiğinden, Adana'nın kurtuluş bayramı 5 Ocak saat "sıfır birde" başlatıldı. Bütün camiler kandillerle aydınlatılmış, sokaklar süslenmişti. Evler, dükkanlar kırmızı ve yeşil bayraklarını balkona asmıştı.

07 Tem 2023

Dünya prömiyeri: Binboğalar Efsanesi

Yaşar Kemal’in destansı romanının müzikli tiyatro uyarlaması, 51. İstanbul Müzik Festivali’nde dünya prömiyerini yapacak.

13 Haz 2023

Dünya prömiyeri: Binboğalar Efsanesi

Yaşar Kemal’in destansı romanının müzikli tiyatro uyarlaması, 51. İstanbul Müzik Festivali’nde dünya prömiyerini yapacak.

04 Haz 2023

• Adana'da AK Parti Çukurova İlçe Başkanlığı binasına 14 el ateş açıldı. Binanın cam ve tavanında delikler oluştu. Binanın deprem sonrası meydana gelen hasar nedeniyle tedbiren daha önce boşaltıldığı bildirildi. Şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

21 Nis 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Zincirin son, suçlamanın ilk halkası: Müteahhitler #Adana

Depremin ardından sorumlulara ilişkin çalışmalar devam ederken müteahhitlerin bir kısmı gözaltına alındı. Peki Adana'da yıkılan binalara ilişkin hangi isimler tartışıldı?

İlkim Emirler

·

21 Mar 2023

Toplumsal TarihToplumsal Tarih

HİKAYE

“Meskinides” ve Nüfus Mübadelesi Üzerine

Cüzzam illetine tutulan Müslüman Giritlilerin pek bilinmeyen mübadele yolculuğu: “Nüfus mübadelesi din kriteri üzerinden yapılacak olsa da hastalık kurbanlarını dine göre seçmiyordu.”

13 Oca 2023

🏐 Misli.com Sultanlar Ligi'nde 2022-2023 sezonu, Çukurova Bld. Adana Demirspor-PTT karşılaşmasıyla başladı. Sezonun açılış maçını 3-0 kazanan ev sahibi Çukurova Bld. Adana Demirspor oldu.

02 Kas 2022