aposto-logo
TR
TREN

vegan ile ilgili hikayeler

Türkiye’nin ilk bitki bazlı et üreten şirketi VEGGY , Sevgililer Günü haftasında şef Sinan Büdeyri ile “Dünyayı Seviyorum” söylemi çerçevesinde vegan bir davete ev sahipliği yaptı. Markus Restaurant’daki davette uluslararası bir akım olan “Etsiz Pazartesi”nin altı çizilirken, VEGGY bitkisel bazlı etlerle hazırlanan tarifler davetlilere tattırıldı.

21 Şub 2024

apéroapéro

HİKAYE

İstanbul’un mandaları Çamuralem Muhallebicisi’nde

Cooking Sections’ın Çamuralem projesi kapsamında Ek Biç Ye İç’in ev sahipliğinde Manda Sohbetleri paneli yapıldı.

20 Ara 2023

apéroapéro

HİKAYE

Vejetaryen ürünlerde ete dair terimlerin kullanımı yasaklanıyor

Fransa Tarım Bakanlığı'nın kararı AB tarafından kabul edilirse bitki bazlı gıdalardan “biftek”, “ızgara” ve “yedek kaburga” gibi terimler kaldırılacak.

13 Eyl 2023

apéroapéro

HİKAYE

Sırada bitki bazlı vegan domuz kaburgaları

Üretici firma bitki bazlı kaburganın kimilerince "ideolojik provokasyon" olarak algılanabileceğini ancak motivasyonun israftan kaçınmak olduğunu söylüyor.

25 Ağu 2023

Aposto SeyahatAposto Seyahat

HİKAYE

Art Basel Vakti: Basel Durakları

Consum, Dreirosen Buvette, Kaserne Basel ve şehrin diğer lokal durakları.

Rana Mengü

·

19 Haz 2023

Who is the vegan chef to follow, where to book a table when you want your non-vegan friends to fall in love with vegan dishes, and what to eat late at night if you are vegan? We asked. Nivi gave us some tips. Giving Nivi credit for this tasty guide A “must follow” vegan chef: Naomi from Seasons . We met a few months ago at a food pop-up she was running in Hackney (even though we knew each other but never had the chance to properly talk). She's an amazing bake...Devamını Oku

23 Mar 2023

MAHALLELİ: Bu hafta Londra’da pek çok markette karşımıza çıkabilecek vegan peyniri I Am Nut Ok’in yaratan Nivi (Jasa) ile buluşuyoruz Broadway’de. Yer: Third Culture Deli, bitkisel temelli, Amerikan tarzında, İtalyan duygusunda şarküteri. MAHALLE MAHALLE: Bir mahalleyi yaşanmak istenilen panorama, ait olunmak istenilen topluluk yapan nedir? Her gün uğranılan dükkânları, esnafla sohbet mi, kopup gittiğinde bile seni oraya çeken haftalık alışkanlıklar mı, ne olursa olsu...Devamını Oku

23 Mar 2023

SoliSoli

HİKAYE

Ceyda Artun

We're following Ceyda in Gayrettepe. But first, we meet. We can hear someone whispering in our ear, "Sanki".

24 Oca 2023

SoliSoli

HİKAYE

Sanki Atölye

We tag along with Ceyda, to eat tomato toast without the cheeses we know and to chat. Shall we also attend the fermentation workshop before going back home?

24 Oca 2023

HİKAYE

2022 Vegan Gıda Pazarı Araştırması

Türkiye dahil 14 Avrupa ülkesinde yapılan, vegan ürün pazarının dinamiklerini, karşılaşılan engelleri ve fırsatları inceleyen V-Label ve FMCG Gurus’un yeni pazar araştırmasına göre bitkisel beslenme ve vegan ürün tüketiminde Türkiye ve Avrupa’da yükselişte.

23 Oca 2023