aposto-logo
TR
TREN

kara para aklama ile ilgili hikayeler

• Geçen hafta hakkındaki suçlamaları kabul ederek istifa eden eski Binance CEO'su Changpeng Zhao'nun (CZ) 23 Şubat'taki duruşmaya kadar ABD'yi terk ederek yaşadığı yer olan Birleşik Arap Emirlikleri'ne dönme talebi reddedildi. Ne olmuştu? Zhao, Binance'te kara para aklama işlemlerinin engellenmesi için yeterince önlem almadığı ve ABD ekonomik yaptırımlarını ihlal ettiği suçlamalarını kabul etmiş ve CEO'luk görevinden istifa etmişti. Anlaşma kapsamında Binance 4,3 mil...Devamını Oku

30 Kas 2023

• Geçen hafta hakkındaki suçlamaları kabul ederek istifa eden eski Binance CEO'su Changpeng Zhao'nun 23 Şubat'taki duruşmaya kadar ABD'yi terk ederek yaşadığı yer olan Birleşik Arap Emirlikleri'ne dönme talebi reddedildi. Ne olmuştu? Zhao, Binance'te kara para aklama işlemlerinin engellenmesi için yeterince önlem almadığı ve ABD ekonomik yaptırımlarını ihlal ettiği suçlamalarını kabul etmiş ve CEO'luk görevinden istifa etmişti. Anlaşma kapsamında Binance 4,3 milyar d...Devamını Oku

29 Kas 2023

QuandoQuando

HİKAYE

Binance için bir devrin sonu

Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, mahkemede kendisine yöneltilen suçlamaları kabul ederek istifa etti.

İrem Denli

·

23 Kas 2023

Bahar Candan • Nihal ve Bahar Candan kardeşler ile Hacı İsrafil Sağlam, "suç örgütüne üye olma" ve "kara para aklama" suçlarından tutuklandı. Bahar Candan, adliye çıkışında "Asıl suçlular dışarıda, benim hesabımda para yok, sırf ünlü olduğumuz için tutuklandık" dedi. Şahıslar işlemlerinin ardından Silivri'de bulunan Marmara Cezaevi'ne gönderildi.

17 Kas 2023

• Geçtiğimiz yıl iflas başvurusunda bulunan kripto para borsası FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), bir aydır devam eden duruşmaların sonucunda “kara para aklama” ve “dolandırıcılık”tan suçlu bulundu. Onlarca yıl hapis cezasına çarptırılacağı belirtilen bir zamanların "Kripto kralı" SBF'in tam cezası ise önümüzdeki aylarda açıklanacak. Hatırlatma dozu: CoinDesk’in, müşteri fonlarının izinsiz bir şekilde FTX’e bağlı hedge fonu Alameda Research’e a...Devamını Oku

07 Kas 2023

Gri Listeden Çıkma Çabaları

Türkiye’nin sorunları çok daha girift, köklü ve yapısaldır. Gri Liste’den kurtulma çabaları son tahlilde olumlu ve iyi niyetli adımlar olarak değerlendirilse de hukuk güvenliğini sağlama ve rasyonel mali çerçeve geliştirme konularına Türkiye çok daha sağlam bir iradeyle odaklanmalıdır.

Enes Özkan

·

06 Kas 2023

• Haklarında “kara para aklama” ve “vergi kaçırma” gibi suçlamalara ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan sosyal medya fenomeni Dilan Polat ile Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 12 kişi tutuklandı.

06 Kas 2023

• Dilan Polat ve eşi Engin Polat , haklarındaki "kara para aklama" soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda Polat çifti dahil 14 kişi gözaltına alındı.

01 Kas 2023

• İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla gündeme gelen Dilan Polat ve Engin Polat hakkında yurt dışına çıkış yasağı getirildi. Detaylar: Çiftin ve ikinci derece yakınlarının mal varlıklarına el koyma kararı verilirken 16 şirket ve 8 kişi hakkında da soruşturma başlatıldı.

18 Eki 2023

• İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında kara para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla gündeme gelen Dilan Polat ve Engin Polat hakkında yurt dışına çıkış yasağı getirildi. Detaylar: Çiftin ve ikinci derece yakınlarının mal varlıklarına el koyma kararı verilirken 16 şirket ve 8 kişi hakkında da soruşturma başlatıldı.

14 Eki 2023