aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Lüksemburg ile ilgili hikayeler

• Çin , ülkeye vizesiz seyahat özgürlüğü süresini, 11 Avrupa ülkesi ve Malezya için 2025 yılı sonuna kadar uzattı. Ayrıntılar: Böylece Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsviçre, İtalya, Lüksemburg ve Macaristan pasaportu sahipleri, gelecek yılın sonuna dek Çin’e vizesiz girme hakkına sahip olacak. Ziyaret süresi, deneme için şimdilik 15 günle sınırlı olacak.

16 May 2024

• Avrupa Birliği Komisyonu tarafından yaşam kalitesi, maaşlar ve konut kiraları değerlendirilerek 700 bin kişiyle yapılan yeni bir araştırma, İstanbul’un kira sorununda üst sıralarda yer aldığını ortaya koydu. Ayrıntılar: Araştırmaya göre Avrupa’nın kiracı için en pahalı kenti Cenevre oldu. Listede Cenevre’yi İstanbul ve Münih izledi. Bu iki şehirde yaşayan kişilerin yalnızca %10’u, kentlerinde uygun fiyata oturabilecekleri bir daire bulduğunu söyledi. Listeni...Devamını Oku

09 May 2024

Zaman tünelinde Avrupa Birliği ile Türkiye'nin 60 yıllık flörtü Kömür ticaretinden ortak hukuka Avrupa Birliği projesi ve Türkiye'nin AB ile 60 yılı aşan flörtü. Yazı: Büşra Kılıç Sosyolog Zygmunt Bauman’ın dediği gibi, “Avrupa düşüncesi; bitmemiş bir hikaye, yeni keşiflerin süreci ve sonsuz bir arayıştır.” AB, kuruluşundan bu yana isim değişiklikleri, ekonomik birliğini güçlendirme, sosyal politikalarını ortaklaştırma ve üye sayısını artırma gibi birçok d...Devamını Oku

08 May 2024

• Lüksemburg merkezli uydu telekomünikasyon şirketi SES, ABD merkezli Intelsat'ı 3,1 milyar dolara satın alacağını açıkladı. İki şirket biraraya gelerek rakibi Elon Musk'ın Starlink'ine karşı ayakta kalmayı hedefliyor.

07 May 2024

• Lüksemburg merkezli SES SA, Elon Musk'ın Starlink'ine rakip olabilmek için Intelsat SA'yı 3,1 milyar dolara satın almayı kabul etti .

01 May 2024

• Avrupa Komisyonu'nun yeni raporuna göre, geçen yıl Avrupa'da yüzyılın en kötü yangın sezonlarından biri yaşandı. Sayılarla yangın: Komisyonun Ortak Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da Orman Yangınları 2023 raporuna göre geçen yıl, Lüksemburg'un iki katı büyüklüğünde, yani 504.002 hektar alan yandı. Avrupa Orman Yangını Bilgi Sistemi’nin (EFFIS) verilerine göre bu yüzyılın yangınlardan en çok etkilenen üç yılı 2017 (988....Devamını Oku

13 Nis 2024

• Çin , altı ülkeye yönelik tek taraflı vize muafiyeti denemesine başladı. Yapılan düzenleme uyarınca 14 Mart-30 Kasım 2024 tarihleri arasında İsviçre, İrlanda, Macaristan, Avusturya, Belçika ve Lüksemburg vatandaşları, umuma mahsus pasaportları ile iş, turizm, aile ziyareti ve transit amaçlı 15 gün süreyle vizesiz Çin'e giriş yapabilecek. Arka plan: Bu adım, 1 Mart'ta Çin ile Tayland arasında imzalanan karşılıklı vize muafiyeti anlaşmasının yürürlüğe girmesiyle, Çi...Devamını Oku

20 Mar 2024

• Almanya’da 62 yaşındaki bir erkeğin, doktorların aksi yöndeki tavsiyelerine karşın 217 kez Covid aşısı olduğu belirtildi. L ancet Enfeksiyon Hastalıkları dergisinde yayımlanan vakaya göre, aşılar 29 aylık bir dönemde özel kliniklerden satın alınarak yapıldı. Sonuç: Erlangen-Nurember Üniversitesi araştırmacıları, söz konusu erkekte herhangi bir sorun yaşanmadığını belirtti.

06 Mar 2024

• Paris'te Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ukrayna'ya yönelik AB yardımlarının organizasyonu için bir konferans düzenleyecek. Konferans, ABD yardımının gecikmesi üzerine, Rusya’nın “savaşı kazanacağı” söylentileri karşısında, AB'nin “Ukrayna’nın yanında olduğu” mesajını vermeyi hedefliyor. Bir adım geriden: Macron, geçen hafta Paris'te Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile ikili güvenlik anlaşması imzalamıştı.

27 Şub 2024

• Lüksemburg "kent sakinlerinin ve ziyaretçilerin refahını korumak" gerekçesiyle Lüksemburg City sokaklarında dilenmeyi yasakladı. Karara insan hakları aktivistleri karşı çıktı.

15 Şub 2024