aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

cinayet ile ilgili hikayeler

BK’daki Haber Yasağı ABD’yi Etkiler mi? Lucy Letby, geçtiğimiz yıl Birleşik Krallık’ta yedi kişiyi öldürmek suçundan yargılanıp suçlu bulunan bir hemşire . Önümüzdeki haftalarda da başka bir cinayet teşebbüsü suçlamasıyla yargılanacak. Yaşananlar hem İngiliz hem de dünya medyasında bolca yankı bulduğu için bu dava öncesinde mahkeme bir yayın yasağı kararı aldı. Doğal olarak bu karar sadece Birleşik Krallık sınırlarını kapsıyor. Ancak geçtiğimiz hafta içerisinde ABD’den ...Devamını Oku

19 May 2024

• Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin 22 tutuklu şüpheli hakkında hazırlanan ve telefon mesajlarıyla cinayet organizasyonuna işaret eden bilirkişi raporunun gözardı edildiği iddianameyi kabul etti . Duruşma tarihi ilerleyen günlerde belli olacak. İlk tepki: CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, "Ankara’nın ortasında işlenmiş siyasi bir suikastı sadece 6 sayfalık bir değerlendirmeyle geçiştirmek, bu ...Devamını Oku

08 May 2024

• Eşi Nicole Brown ve arkadaşı Ron Goldman’ı öldürmekten yargılanan ve “asrın davası” olarak nitelenen süreç sonucunda beraat eden Amerikan futbolu yıldızı, aktör O.J. Simpson 76 yaşında öldü. Simpson, bir süredir kanser hastasıydı. Bir adım geriden : Simpson, çifte cinayet suçlamasından beraat ettikten sonra 2008’de silahlı soygun ve adam kaçırmak için komplo kurmak suçlamalarından 33 yıl hapis cezası almış, 2017’de serbest kalmıştı.

12 Nis 2024

• Yunanistan'da Yargıtay , Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesini yolsuzluk iddialarıyla suçlayan Ali Yeşildağ'ın Türkiye'ye iade edilebileceğine hükmetti. Kasım 2023'te Yunanistan sınırını kaçak yollardan geçen Yeşildağ, Ferecik'te yakalanmıştı. Dahası: Haberde, kararın uygulanabilmesi için Yunanistan Adalet Bakanı Giorgos Floridis tarafından onaylanması gerekiyor. Yeşildağ ve ailesinin iade kararına karşı, bir üst yargı merciine başvurmayı planladıkları da belirtildi.

23 Şub 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

‘Biraz ürkekçe ama bir o kadar da özgürce’

Agos’un kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, öldürülmesinin 17. yılında hem gazeteciliği hem görüşleri hem de geride bıraktıklarıyla anılıyor. Rober Koptaş, Dink'i anlattı.

Rober Koptaş

·

19 Oca 2024

Glynn Simmons mahkemenin kararını kutluyor, Kaynak: wpr.org • ABD’nin Oklahoma eyaletinde mahkeme, hakkındaki cinayet suçlaması nedeniyle hapis yatan Glynn Simmons'ın 48 yıl 1 ay 18 gün sonra suçsuz olduğuna karar verdi. Mahkemenin kararı, Simmons'a yarım asırlık haksız mahkumiyeti nedeniyle eyaletten 175 bin dolara kadar tazminat talep etme hakkı veriyor. Öte yandan: Tazminat davasının sonuçlanması yıllar sürebilir. 71 yaşındaki Simmons kanser tedavisi gö...Devamını Oku

23 Ara 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

“En kötü ne olabilir ki?”

Dünyada son yıllarda yaşanan savaş, darbe, göç ve daha sayılamayacak birçok nedenin körüklediği ayrımcılık atmosferi; hem sözlü hem de eylemlere dökülen bir nefret ortamı yarattı.

İlkim Emirler

·

17 Eki 2023

06 Temmuz : Güneşin Karanlığında / The Lincoln Lawyer dizisinin ikinci sezonu, Michael Connelly 'nin aynı adlı kitap serisindeki dördüncü roman olan Beşinci Tanık 'tan uyarlandı. İşi başından aşkınken bir kadınla yakınlaşan Mickey Haller, kadının cinayetle suçlanması sonucu davayı almaya karar veriyor. 10 bölümlük ikinci sezonun ilk kısmı bugün yayında, ikinci kısımsa 3 Ağustos’ta gelecek. 06 Temmuz : Takdir görmediği işinden kâr elde etmek ve durumu lehine çevir...Devamını Oku

06 Tem 2023

• "2022 Erkek Şiddeti Çetelesi"ni yayımlayan bianet , kadına ve çocuğa karşı şiddet, cinsel istismar ve cinayete ilişkin verileri paylaştı. bianet'in 1 Ocak 2022 - 31 Aralık 2022 döneminde Türkiye'deki yerel, ulusal ve internet basınına yansıyan haberlerden derlediği güncel verilere göre, 2022'de en az 327 kadın erkekler tarafından öldürüldü.

07 Mar 2023

• Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesini ' hukuka uygun ' buldu. Danıştay'ın kararı oy çokluğuyla onaylamasının ardından Türkiye, İstanbul Sözleşmesi'nden resmen çıkmış oldu. Birikim Her gün 1 cinayet: Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu açıkladığı yıllık raporunda , 2022 yılında 334 kadın cinayeti işlendiğini, 245 kadının da şüpheli şekilde ölü bulunduğunu bildirdi.

06 Oca 2023