aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Kenya ile ilgili hikayeler

• Kenya'daki doktorların yarısı üç haftadır grevde. Ülkenin sağlık kurumlarında personel açığı olmasına rağmen meclisten ödenek alamayan Sağlık Bakanlığı , iş talebinde bulunan doktorları işe almayı karşılayamıyor. Kenya Doktorlar, Eczacılar ve Dişçiler Sendikası (KMPDU), ülkedeki 9.000 doktorun neredeyse yarısının greve katıldığını ve atama beklediğini söyledi.

04 Nis 2024

• Birleşik Krallık Posta Ofisi'nin 8 temel turist harcamasını baz alarak hesapladığı 18. geleneksel " Tatil Maliyeti Raporu " araştırmasına göre dünyanın en hesaplı tatil destinasyonu Vietnam’daki Hoi An oldu. İkinci sırayı Güney Afrika'dan Cape Town'ın aldığı listede üçüncülük Kenya'nın Mombasa kentine gitti. Detaylar: Kurumun hesaplamasında yer verdiği 8 kalem arasında kahve, bira, kola, şarap, güneş kremi, böcek kovucu sprey ve 3 öğün yemek yer alıyor.

30 Mar 2024

• Spotify, premium üyelerine özel şarkıların videolarını izleme özelliği getiriyor. Bu yeni özellikle beraber Spotify, rakibi YouTube ve Apple Music’e yetişmeyi amaçlıyor. Detaylar: Şirket, pazar büyüklüğü ve yerel içerik desteğine bağlı olarak bu özelliği şimdilik 11 ülkede kullanıma sunarken Türkiye ve ABD listenin dışında kaldı.

14 Mar 2024

• Kenya Cumhurbaşkanı William Ruto ve Nijerya Cumhurbaşkanı Bola Tinubu , görevlerinin başına geçmelerinden beri sıklıkla yaptıkları yurt dışı seyahatleri nedeniyle eleştirilere maruz kaldı. Ülkelerindeki kötü ekonomik koşullar sırasında iki liderin uçak yolculuklarının maliyetleri tepkiye yol açtı. Değerlendirmeler: BBC'de Basillioh Rukanga'nın haberinde Kenya Cumhurbaşkanı Ruto'ya "Uçan Başkan" lakabının takıldığından bahsediliyor. Ayrıca haberde Nijerya Cumh...Devamını Oku

20 Şub 2024

Kenya Cumhurbaşkanı William Ruto ve Nijerya Cumhurbaşkanı Bola Tinubu • Kenya Cumhurbaşkanı William Ruto ve Nijerya Cumhurbaşkanı Bola Tinubu, yurt dışı seyahatleri ve harcamaları nedeniyle halkın dikkatini çekti. İki liderin ülkelerindeki kötü ekonomik koşullara rağmen uçak yolculuğu yapmaları ve bu yolculukların maliyeti eleştirildi. Kenya’da yerel bir gazete, Ruto'ya "Uçan Başkan" lakabını taktı.

20 Şub 2024

🎬 Berlin Film Festivali ’nin Uluslararası Yarışma jüri üyeleri açıklandı. Jürideki isimler: Yönetmenler Brady Corbet (ABD), Ann Hui (Hong Kong, Çin), Christian Petzold (Almanya), Albert Serra (İspanya) ile oyuncu Jasmine Trinca (İtalya) ve yazar Oksana Zabuzhko (Ukrayna), jüriye başkanlık edeceği daha önceden duyurulan oyuncu Lupita Nyong’o’ya (Kenya, Meksika) eşlik edecek.

04 Şub 2024

• National Geographic , 2024 yılında mutlaka ziyaret edilmesi gereken ülkeleri sıraladı. İlk sırada safari turları ve vahşi hayatı koruma parklarıyla Kenya'nın bulunduğu listede , Fransa'nın başkenti Paris, Gürcistan, ABD'nin Alaska Katmai Ulusal Parkı ve Japonya'nın Kyoto şehri de yer alıyor.

03 Şub 2024

AngstAngst

HİKAYE

Kenya’da ağaç dikmek için tatil günü ilan edildi

Nairobi hükümeti, 10 yıl içerisinde 15 milyar ağaç dikme hedefine katkıda bulunmak istiyor.

17 Kas 2023

apéroapéro

HİKAYE

Coğrafya: Kader mi etmen mi?

Toplumsal alışkanlıkların bir öğünle kurduğu ilişki, bize neler söylüyor? Zafer Yenal'la küreselleşme ve yerelleşme arasında, sosyoekonomik gelişmelerin kıyısındayız: Günün ilk öğünü kahvaltı.

Reyhan Ülker

·

16 Ağu 2023

Ücretsiz kripto para karşılığında gözlerinizi taratır mısınız?

Evet, kulağa korkutucu geliyor. Ancak geçtiğimiz haftalarda dünyanın dört bir yanından insan veri mahremiyeti ve gözetim endişelerini bir tarafa bırakarak parıldayan gümüş bir kürenin önünde retina taratmak için sıraya girdi.

07 Ağu 2023