Eurobond ile ilgili hikayeler

• Misyon Bank, Türkiye’nin ilk banka güvenceli uçtan uca tokenizasyon platformunu duyurdu. Nedir? Blokzinciri teknolojileri ve varlık tokenizasyonu alanında lider Avalanche ortaklığı ile geliştirilen Misyon Tokenizasyon Platformu ile finans ve sermaye piyasası aktörleri ile bankalar, varlıkları blok zincirine kolayca taşıyabilecek; bono, Eurobond, yatırım fonu, hisse senedi ve gayrimenku l gibi birçok yatırım aracını tokenize ederek, küçük tutarlar hâlinde yatır...Devamını Oku

12 Haz 2024

• Türk Telekom , finans sektörü dışında Sürdürülebilir Eurobond ihraç eden ilk şirket oldu ve 500 milyon dolar kaynak sağladı. İhaleye, 177 kurumsal fondan ihraç büyüklüğünün yaklaşık 5 katı kadar talep geldi. Bir adım sonrası: Elde edilen fon, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği sağlayan projeler başta olmak üzere birçok yeşil projenin finansmanında kullanılacak.

16 May 2024

• Türkiye Varlık Fonu (TVF), 5 yıl vadeli USD cinsinden eurobond ihracı için BBVA, JP Morgan, Standard Chartered, BofA Securities, Emirates NBD Capital, ICBC, ING, QNB Capital ve Societe Generale’i yetkilendirdi. 💉 Hatırlatma dozu: TVF 2020 yılından bu yana ilk kez eurobond ihracına çıkmaya hazırlanıyor.

06 Şub 2024

• TCMB'nin toplam döviz rezervi 18 Kasım ile biten haftada 5,4 milyar USD artarak 122,9 milyar USD oldu. Brüt döviz rezervindeki artış ise 3,4 milyar USD seviyesinde gerçekleşti ve hacim 80,0 milyar USD oldu. Rezerv artışında ilgili haftada yapılan 1,5 milyar EUR tutarındaki Eurobond ihracının da etkisi bulunuyor. 💾 Cep bilgisi: Son artışla birlikte TCMB'nin toplam döviz rezervi yıl başından bu yana 11,8 milyar USD arttı.

25 Kas 2022