aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

JP Morgan ile ilgili hikayeler

• JP Morgan Chase ekonomistleri, Fed'in faiz indirimlerine Haziran ayında değil, Temmuz ayında başlayacağını öngördü. Kurumun yıl boyunca üç faiz indirimi beklentisi ise sabit kaldı. "Sağlam istihdam artışının yanı sıra ücret enflasyonundaki azalma işgücündeki arz yönlü iyileşmenin kanıtı. Arz yönlü olumlu gelişmeler Powell'ın bakış açısıyla uyumlu, talep tarafında ise henüz bir çatlak olmaması politikayı gevşetme aciliyetini azaltıyor"

09 Nis 2024

• Uluslararası yatırım bankası JPMorgan , Rusya'nın üretim kesintilerinin diğer ülkelerin müdahaleleriyle dengelenmemesi durumunda brent petrol varil fiyatının 100 USD'ye kadar çıkma potansiyeli barındırdığını ifade etti.

28 Mar 2024

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Piyasalar seçime odaklandı: Yabancı ne düşünüyor?

Yabancı yatırımcıların aklında "Seçim sonrasında Şimşek’le yola devam edilir mi?” sorusu var.

Emircan Yaman

·

28 Mar 2024

• JPMorgan Küresel Emtia Araştırma Başkanı Natasha Kaneva , gerekli şartların oluşması durumunda ons altının bu yıl 2.500 USD'ye kadar yükselme potansiyeli taşıdığını ifade etti. "2.500 doların bir olasılık olduğuna inanıyoruz. Çünkü piyasa aşırı heyecanlanma eğiliminde."

15 Mar 2024

• JPMorgan CEO'su Jamie Dimon , ekonomik verilere temkinli bir biçimde yaklaştığını ifade ederek, ABD'de resesyon ihtimalinin hâla masadan kalkmadığını vurguladı. "Dünya %70-80 ihtimalle yumuşak iniş yaşanmasını fiyatlıyor. Bence önümüzdeki yıl veya iki yıl içinde yumuşak iniş ihtimali bunun yarısı. En kötü senaryo stagflasyon olur”

13 Mar 2024

• Bank of America (BofA), Mart ayı enflasyonunun beklentilerin üzerinde gelmesi durumunda TCMB’nin Nisan ayı toplantısında 300 ila 500 baz puan arasında bir faiz artışı yapabileceğini düşündüklerini bildirdi. Bir faiz artırımı olması durumunda ikinci çeyrekte sermaye girişlerinin yeniden başlayabileceğine değinen BofA, yılın ikinci yarısında Türk varlıklarında iyimser olmak için alan olduğunu düşündüklerini vurguladı. 💉 Hatırlatma dozu: JPMorgan ve Deutsche Bank ...Devamını Oku

13 Mar 2024

• Bank of America (BofA), Mart ayı enflasyonunun beklentilerin üzerinde gelmesi durumunda TCMB’nin Nisan ayı toplantısında 300-500 baz puan arasında bir faiz artışı yapabileceğini düşündüklerini bildirdi. JPMorgan ve Deutsche Bank da yakın zamanda yayımladıkları raporlarla TCMB’den 500 baz puanlık faiz artışı bekledilerini ifade etmişlerdi. Öte yandan: Goldman Sachs, son dönemde TCMB rezervlerinde kaydedilen azalışların portföy çıkışları, mevsimsellik nedeniyle...Devamını Oku

13 Mar 2024

• Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek , bir etkinlikte yaptığı konuşmasında, para politikasını sıkılaştırıp, destekleyici maliye ve gelir politikaları uyguladıklarını; ileriki dönemde de bu politikaları uygulamaya devam edeceklerini aktardı. Şimşek para politikasında ek sıkılaştırma beklentilerine ilişkin ise, "TCMB, yeterli sıkılaştırma yaptığını düşünüyor" ifadelerini kullandı. 💉 Hatırlatma dozu: Uluslararası yatırım bankası JP Morgan, TCMB’nin Nisan ayı t...Devamını Oku

06 Mar 2024

• Uluslararası yatırım bankası JPMorgan , yayımladığı yatırımcı notunda Türk bankaları tarafından ihraç edilen sermaye benzeri tahvillerin muadilleri arasında görece cazip göründüğünün altını çizdi.

07 Şub 2024

• JPMorgan s tratejisti Marko Kolanovic, yayımladığı yatırımcı notunda Fed Başkanı Powell'ın faiz indirimine ilişkin son açıklamalarını gerekçe göstererek, “Somut bir şokun olmaması durumunda bu yılki gevşemenin piyasaların fiyatladığından daha ılımlı olacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

07 Şub 2024