aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Morgan Stanley ile ilgili hikayeler

• Morgan Stanley Başekonomisti Ellen Zentner, Fed'in Haziran ayına kadar faiz indirimleri için hazır hale gelmesini beklediğini aktardı. Zentner ayrıca, piyasanın taşıdığı yıl sonuna kadar üç indirim beklentisinin Fed'in beklentileriyle de uyumlu olduğunu ifade etti. 💾 Cep bilgisi: CME Fedwatch verilerine göre Fed'in Haziran ayında 25 baz puanlık faiz indirimi yapması beklentisi %50'ye yakın seviyelerde fiyatlanıyor.

08 Nis 2024

• Havacılık ve savunma bileşenleri üreticisi Loar Holdings , halka arz başvurusu yaptığını duyurdu. Arzın büyüklüğünü açıklamayan şirket, hisse senetlerini New York Borsası'nda "LOAR" sembolü altında listeleyecek. Halka arzın sigortacıları arasında Jefferies, Citigroup ve Morgan Stanley yer alıyor.

04 Nis 2024

• ABD mahkemesi , yatırımcıların Archegos Capital Management’ın iflasına ilişkin olarak Goldman Sachs ve Morgan Stanley'i suçladığı davaları reddetti. Arka plan: Archegos'un çöküşü, kurucu Bill Hwang'ın ViacomCBS, Discovery ve Baidu gibi holdinglerden büyük miktarda hisse almak için toplam getiri takasları olarak bilinen finansal sözleşmeleri kullanması ve tahminen 160 milyar dolarlık bir hisse senedi riski oluşturmasından kaynaklanmıştı.

03 Nis 2024

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Piyasalar seçime odaklandı: Yabancı ne düşünüyor?

Yabancı yatırımcıların aklında "Seçim sonrasında Şimşek’le yola devam edilir mi?” sorusu var.

Emircan Yaman

·

28 Mar 2024

• Yapı Kredi , AT1 cinsinden eurobond ihracı için Abu Dhabi Commercial Bank, Bank of America, Citibank, Emirates NBD, Morgan Stanley ve Standard Chartered'ı yetkilendirdiğini açıkladı.

26 Mar 2024

• Uluslararası yatırım bankası Morgan Stanley , 2024'ün ikinci çeyreğine ilişkin brent petrol varil fiyatı tahminini 5 USD artırarak 87,5 USD'ye, üçüncü çeyreğine ilişkin tahminini ise 10 USD artırarak 90 USD'ye çıkarttı . Banka, yaptığı revizyona gerekçe olarak, OPEC+ tarafından kontrol edilen sıkı arz ve talep dengeleri ile Rusya'nın uygulamakta olduğu gönüllü üretim kesintilerini gösterdi.

20 Mar 2024

• Fox CEO'su Lachlan Murdoch Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Walt Disney, Warner Bros Discovery ve Fox Cor p tarafından kurulan spor yayınları girişiminin ilk beş yılında 5 milyon aboneye ulaşmasını beklediğini söyledi. Bir adım geriden: Şirketler geçen ay, genç izleyicileri hedefleyen ve bu yılın sonlarında faaliyete geçecek olan spor merkezli hizmet için planlarını açıkladı. Yorum: Morgan Stanley Teknoloji, Medya ve Telekom konferansında konuşan Murdoch, "B...Devamını Oku

06 Mar 2024

• Morgan Stanley , ABD bankalarının ticari kredi risklerine karşı AB bankalarına göre daha kırılgan olduğunu söyledi. Neden? Morgan Stanley, büyük Avrupa bankalarının ticari gayrimenkule verdikleri kredileri azalttıklarını ve ABD'deki benzerlerinin yarısı kadar krediye sahip olduklarını, bunun da ofis fiyatlarının daha da düşmesi nedeniyle ABD'li kredi verenleri daha kırılgan hâle getirdiğini söyledi.

06 Mar 2024

• Uluslararası yatırım bankası Morgan Stanley , Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Kasım ve Aralık ayında faiz indirimine gitmesi beklentisini baz senaryosundan çıkardı . Banka, ilk faiz indirimini artık 2025'in ilk çeyreğinde beklediklerini açıkladı. "Enflasyonda genele yayılan ivmelenme, Merkez Bankası'nın enflasyon projeksiyonları için yukarı yönlü risk oluşturuyor. Bu da, verilere ve diğer politika tedbirlerine bağlı olarak 2024'ün 2. çeyreğinde politi...Devamını Oku

06 Mar 2024

• Uluslararası yatırım bankası JPMorgan analistleri, Türkiye’deki son gelişmelere ilişkin yayımladıkları yatırımcı notunda, TCMB’deki görev değişikliğini enflasyon ve TL açısından olumlu gördüklerini ve yeniden şekillenen Para Politikası Kurulu’nun (PPK) bir öncekinden daha şahin bir görünüm sergileyeceğini düşündüklerini ifade etti. ➕ Dahası: Yayımlanan notta ayrıca, “Başkan Dr. Fatih Karahan muhtemelen enflasyonla mücadele konusunda maliye ve para politikaların...Devamını Oku

05 Şub 2024