aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Türk Lirası ile ilgili hikayeler

• Deutsche Bank ekonomistleri , yerel seçimlerde alınan sürpriz sonucun mevcut ekonomik politikalarda bir geri dönüşü tetiklemesini olası görmediklerini ; tam aksine seçim sonrasında Türkiye'de dolarizasyonun tersine dönmesini, yabancı yatırımcının ılımlı bir biçimde ülkeye geri dönmesini ve cari dengenin daha olumlu bir görünüme kavuşarak rezerv tamponlarını desteklemesini beklediklerini bildirdi. 👉🏻 Öte yandan: Goldman Sachs, Türkiye'de mevcut ekonomik politik...Devamını Oku

02 Nis 2024

• Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs , mevcut ekonomik politikaların devam ettirilmesi hâlinde seçimlerin ardından artan sermaye akımlarıyla birlikte Türk lirasının önceki dönemlere kıyasla daha iyi performans göstereceğini öngördü.

02 Nis 2024

• Deutsche Bank stratejistleri , TCMB’nin geçen haftaki sürpriz faiz artış kararının ardından Türk lirası için yeniden iyimser tarafa geçtiklerini ve TL’de yeniden uzun pozisyon alma konusunda artan bir şekilde güven duymaya başladıklarını bildirdi. 👉🏻 Öte yandan: Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, TCMB’nin attığı 500 baz puanlık faiz artışı adımının, fiyat istikrarını sağlama ve rasyonel ekonomik politikaların sürdürülmesi bakımından bankaya olan güveni...Devamını Oku

25 Mar 2024

• Deutsche Bank stratejistleri, TCMB’nin geçen haftaki sürpriz faiz artış kararının ardından Türk lirası için yeniden iyimser tarafa geçtiklerini ve TL’de yeniden uzun pozisyon alma konusunda artan bir şekilde güven duymaya başladıklarını bildirdi. Öte yandan: Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, TCMB’nin attığı 500 baz puanlık faiz artışı adımının, fiyat istikrarını sağlama ve rasyonel ekonomik politikaların sürdürülmesi bakımından bankaya olan güveni artırdı...Devamını Oku

25 Mar 2024

OKX Türkiye CEO'su Mehmet Çamır ve OKX Başkanı Hong Fang • Küresel kripto para borsası OKX , Türkiye’deki kullanıcıları için OKX TR ’yi resmen kullanıma sundu. Kullanıcılar artık OKX’in küresel platformu üzerinden OKX Web3 Cüzdan’a da erişebilecek. TL ile alım-satım: 27 Şubat Salı itibarıyla Türkiye’deki kripto para kullanıcıları, yerel yasa ve düzenlemelerle uyumlu bu platform üzerinden Türk Lirası ile kripto para alım-satım işlemleri yapabiliyorlar.

28 Şub 2024

• Küresel kripto para borsası OKX , Türkiye’de kullanıma açıldı. Türkiye’deki kullanıcılar artık OKX Web3 Cüzdan’a erişebilecek; yerel yasa ve düzenlemelerle uyumlu bu platform üzerinden Türk Lirası ile kripto para alım-satım işlemleri yapabilecekler.

28 Şub 2024

EXANTEEXANTE

HİKAYE

'Şahin' tonda bir TCMB

TCMB Şubat ayı PPK toplantısında politika faizini beklentiler dahilinde sabit tuttu. Toplantı sonrasında yayımlanan "şahin" tonda metinde ise ekonomi çevrelerini çoğunlukla tatmin eden, uyarı mahiyetinde ifadelere yer verildi.

Emircan Yaman

·

23 Şub 2024

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Türkiye yeniden yatırım yapılabilir hâle geliyor (mu)?

Bloomberg yazarı Marcus Ashworth, 5 Şubat 2024 tarihinde kaleme aldığı köşe yazısında, "Türkiye yeniden yatırım yapılabilir hâle geliyor" başlığını kullandı. Peki, bu doğru mu?

Emircan Yaman

·

08 Şub 2024

EXANTEEXANTE

HİKAYE

TL'nin reel değeri seçim sonrası zirvesini gördü

Dolar ve euro gibi majör para birimleri karşısında kademeli olarak değer kaybederek tarihin en düşük seviyelerini gören Türk lirası, Türkiye’nin ticaret yaptığı ülkelerin para birimlerinden oluşan sepete göre 2023 Mayıs döneminden bu yana en değerli olduğu dönemleri yaşıyor.

07 Şub 2024

• TCMB, Dijital Türk Lirası Projesi'nin birinci faz değerlendirme raporunu yayımladı. 2023'ün ilk yarısındaki pilot testlerle birinci fazın tamamlandığı ve elde edilen bulgular doğrultusunda daha yaygın pilot testlerin yapılacağı belirtilen raporda, 18 yaşın altındaki gençlerin ödemelerinde dijital parayı tercih edebileceği öngörüsüne yer verildi.

05 Oca 2024