Bloomberg ile ilgili hikayeler

• 2000-2014 yılları arası Microsoft'un icra kurulu başkanı olan ABD'li iş insanı Steve Ballmer, Bill Gates'i geçerek dünyanın 6. en zengin kişisi unvanına sahip oldu. Detaylar: Bloomberg Milyaderler Endeksi'ne göre Ballmer'ın 157,2 milyar dolarlık net servetinin %90'ından fazlası Microsoft hisselerinde bulunuyor. Bill Gates'in serveti ise 156,7 milyar dolar düzeyinde. Neden önemli: Microsoft'un eski CEO'su, ilk kez şirketin kurucu ortağından daha zengin oldu....Devamını Oku

04 Tem 2024

• Bloomberg’e konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek , swap işlemlerine getirilen kısıtlamaların kaldırılmasıyla ilgili çalışmalar yürüttüklerini söyleyerek, "Ne yapılması gerektiğini biliyoruz, ancak bunun zamanlamasına, sıralamasına ve dozuna karar verilmedi" ifadelerini kullandı. Türkiye’de uygulanan ekonomik programın sıcak para girişlerine dayanmadığını da söyleyen Bakan Şimşek, “Yatırımcılar süre riski almazsa çok şaşırırım" dedi. ➕Ayrıca: Portfö...Devamını Oku

28 May 2024

Yapay zeka aşkı öldürür mü?

Bumble'ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Whitney Wolfe Herd'ün planları arasında yapay zeka sohbet botlarının bizden önce birbirleriyle flört edip, bazı insanları eleyeceği bir sistem kurmak var. Bu ihtimal ister istemez Black Mirror'ın "Hang the DJ" bölümünü akla getiriyor.

Çiğdem Öztabak

·

13 May 2024

yapay-zeka-aski-oldurur-mu
• Bloomberg'e konuşan Türk yetkililer, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın enflasyonla mücadeleyi desteklemek amacıyla Pazartesi birtakım ek malî tedbirler açıklamaya hazırlandığını bildirdi. Kaynaklar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Perşembe günü İstanbul'da bir grup yatırımcıya verdiği demeçte hükümetin yeni malî tedbirler alacağını ve ekonomik programı güçlendirmek için yapısal reformları hızlandıracağını söylediğini aktardı.

10 May 2024

• Bloomberg , Çin merkezli Huawei'nin ABD merkezli bağımsız Optica Foundation üzerinden Harvard Üniversitesi'nin de aralarında bulunduğu bir grup üniversite tarafından yürütülen araştırmalara para desteği sağladığını yazdı. Perspektif: Şirket, yatırımlarını Çin hükümetinin ABD teknolojisini kullanmasına engel olmak için Huawei'ye getirilen yaptırımlar nedeniyle gizli tutmak zorunda kaldığını ve art niyeti bulunmadığını belirtti.

07 May 2024

• Avrupa Birliği, Rusya'ya satışı yasaklı Avrupa menşeli malların ticaretini yapan birçok şirkete yaptırım uygulamayı değerlendiriyor . Bloomberg'in haberinde, Rusya ordusu tarafından kullanılan malları tedarik eden şirketlerin büyük çoğunun Rusya, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin ve Hong Kong merkezli olduğu belirtildi.

26 Nis 2024

• Bloomberg , Birleşik Arap Emirlikleri merkezli First Abu Dhabi Bank'ın, Yapı Kredi'den hisse alımı için birtakım görüşmeler gerçekleştirdiğini haberleştirdi. 🗣️ Açıklama: Konuyla ilgili Yapı Kredi'nin sahibi olan Koç Holding tarafından yapılan açıklamada, kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte herhangi bir gelişme olmadığı ifade edilerek, "Holding şirketi olarak portföyümüz ile ilgili gündeme gelebilecek alternatiflerin değerlendirilmesine yönel...Devamını Oku

08 Nis 2024

• Apple , kullanıcıları evlerinde takip edebilen bir robot uşak geliştirmeyi planlıyor. Bloomberg' ün haberine göre, Şubat ayında elektrikli araç projesini iptal eden şirketin yeni gelir kaynakları üretmek için yatırımcı baskısı altında olduğu belirtiliyor.

05 Nis 2024

• Bloomberg'in haberine göre Apple, iPhone'lara Gemini yapay zeka aracını entegre etmek üzere Google ile görüşüyor. Apple, Gemini'ın lisansını alarak yapay zeka modelini bu yıl iPhone yazılımına gelecek yeni özellikler arasına eklemek istiyor.

22 Mar 2024

• Bloomberg'in haberine göre ; Apple, Gemini AI modelini iPhone'a entegre etmek üzere Google ile görüşmelere başladı.

19 Mar 2024