aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

gelir vergisi ile ilgili hikayeler

• Bloomberg HT ’ye konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek , son zamanlarda yaşanan vergi artışı tartışmalarına ilişkin “OVP'deki vizyon neyse onu uygulayacağız. KDV, gelir vergisi, kurumlar vergisi genel oranlarında artış olmayacak. MTV'de bir düzenleme olmayacak” açıklamasında bulundu.

05 Mar 2024

Fotoğraf: AA • Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısına işverenleri temsilen katılan TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ile işçi temsilcisi TÜRK-İŞ Başkan Yardımcısı Ramazan Ağar, gelir vergisi dilimlerinde düzenleme istedi. Dahası: TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da gelir vergisi dilimlerinin yukarıya doğru güncellenerek, çalışanların alım gücünün artırılması gerektiğine dikkat çekti.

13 Ara 2023

• Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) 111. Uluslararası Çalışma Konferansı’na video mesaj gönderdi : Ne dedi? Bakan Işıkhan video mesajında, küresel insani yardım raporlarına göre Türkiye’nin 2015 yılından bu yana "dünyanın en cömert ülkesi" olduğunu, ülkenin 3,5 milyonu Suriyeli olmak üzere 4 milyonu aşkın sığınmacıya ev sahipliği yaptığını, tüm ücretlilerin gelirlerinin asgari ücret kadar olan kısmındaki gelir ver...Devamını Oku

19 Haz 2023

ParetoPareto

HİKAYE

İTO’dan asgari ücret çıkışı

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, asgari ücrete makul zam beklentisini vurguladı

09 Haz 2023

Aposto GünsonuAposto Günsonu

HİKAYE

İTO Başkanı'ndan asgari ücret önerisi

İTO Başkanı Avdagiç, "asgari ücret Türk Lirası bazında güncellenmelidir" ifadesini kullandı.

08 Haz 2023

ParetoPareto

HİKAYE

Şirketlere ek vergi, dost ülkelere müjde

Rus şirketlere uygulanacak ek gelir vergisiyle 3,8 milyar dolar gelir hedefleniyor, dost ülkeler petrolde tedarik yasağı kapsamından çıkarıldı

01 May 2023

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Vergi düzenlemeleri

Resmî Gazete'de yayımlanan kararlarla yeni düzenlemeler yürürlüğe giriyor

26 Nis 2023

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Seçim öncesi vaatler sıralanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir törende yaptığı konuşmasında, ticari aracını yenilemek isteyen esnaflardan, aynı cins araçlarını yenilerken özel tüketim vergisi alınmayacağını açıkladı.

25 Nis 2023