aposto-logo
TR
TREN

Güney Afrika ile ilgili hikayeler

• İşletmelerin gelirlerine göre ödeme yapmalarını mümkün kılan ve gelire dayalı finansman çözümleri sunan BAE merkezli fintech Flow48 ; 212, Speedinvest, Daphni, Blockchain Founders Fund, Unpopular Ventures ve Endeavor Catalyst gibi yatırımcıların katılımıyla gerçekleşen Seri A turunda 25 milyon dolar yatırım aldı. Girişim, yeni yatırımla Güney Afrika pazarına açılmayı hedefliyor.

05 Ara 2023

• Yeni bir araştırmaya göre, Güney Afrika'nın Cape güney sahilinde keşfedilen fosil izlerin, şimdiye kadar keşfedilen en eski ayakkabı izleri olabileceği değerlendiriliyor. Daha önce Batı Avrupa'da keşfedilen izlerden daha eski olduğu belirtilen izlerin, insan öncesi homininlerin Orta Taş Devri'nde de ayaklarını korumak için ayakkabı giydiklerini gösterdiği ifade ediliyor.

14 Eyl 2023

AngstAngst

HİKAYE

Güney Afrika’da fil nüfusu %5 artış gösterdi

Havadan yapılan araştırmanın verileri açıklandı.

09 Eyl 2023

BRICS’in Genişleme Süreci ve Türkiye

Şu an Türkiye’nin BRICS’in yeni üyeleri arasında adının geçmemesinin nasıl bir dış politika ve uluslararası ticaret sistemini hedeflemesi gerektiğini açıkça gösteriyor.

Enes Özkan

·

28 Ağu 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

BRICS'e Orta Doğu Dokunuşu: Yeni Üyelerin Getirdiği Dinamikler

BRICS ülkeleri; Suudi Arabistan, İran, BAE, Mısır, Etiyopya ve Arjantin'in bloka üyelik taleplerini kabul ettiler. BRICS'e kabul edilen Orta Doğu'nun petrol devleri neredeyse 2,5 trilyon dolarlık bir ekonomik güce sahip.

Tanem Zaman

·

28 Ağu 2023

• Güney Afrika'da düzenlenen ve iki gün süren BRICS Zirvesi tamamlandı. Birliğin liderleri; Arjantin, Mısır, İran, Etiyopya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) üyelik davetinde bulunma kararı aldı. Nedir? Uluslararası gelişmelerde Batı'nın hakimiyetine meydan okumak amacıyla bir araya gelen Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika'dan oluşuyor. 2006 yılında kurulan birlik, 2014 yılında gelişen ülkelerdeki kalkınma projelerine kredi sağlama...Devamını Oku

25 Ağu 2023

• Hindistan’a ait Chandrayaan-3 uzay aracı , Ay’ın güney kutbuna yapılan ilk başarılı inişi gerçekleştirdi. Böylece Hindistan –Sovyetler Birliği, ABD ve Çin’den sonra– Ay yüzeyine iniş yapan 4’üncü ülke oldu. Bugün içinde harekete geçirilmesi beklenen yüzey gezgini “Pragyaan”, Ay’ın güney kutup bölgesinde su buzu arayacak. Bununla birlikte: Bölgesel bir zirveye katıldığı Güney Afrika’dan inişi izleyen Başbakan Narendra Modi, “Bu unutulmaz, olağanüstü bir an. Bu yeni...Devamını Oku

24 Ağu 2023

• BRICS Zirvesi dün başladı. Zirvede konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin , “Batı ülkeleri ve uyduları tarafından başlatılan” savaşın bitmesini istediklerini söyledi. Bununla birlikte: Zirvede Çin ve Güney Afrika liderleri, Ukrayna'daki savaşın sona erdirilmesine yönelik müzakerelerin bir parçası olmak istediklerini belirtti. Öte yandan: Zirvede Güney Afrika dışişleri bakanı, BRICS bloğunun genişlemesi konusunda mutabık kaldıklarını bildirdi.

24 Ağu 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Cidde Görüşmesi: Ukrayna’da barış için “toprak bütünlüğü”

Ukrayna’da yaşanan krize diplomatik ve siyasi çözümler bulmak hedefiyle gerçekleşen müzakerelere yaklaşık 40 ülke katıldı.

Can İnal

·

08 Ağu 2023

ParetoPareto

HİKAYE

13 bin 500 milyoner Çin'i terk edecek

Özel Servet Göçü Raporu 2023 sonuçları açıklandı

03 Tem 2023